Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Green island... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za sve akvariste na forumu, konacno zelim da predstavim svoj akvarijumcic koji vec oko godinu dana spremam i cekam razne gluposti i evo ga konacno... naime akvarijum je namenjen diskusima koji slede za koji mesec dok se ne stabilizuje lepo ekosistem Cool formiran je 25.11.2014, korisceni su FFM i Easy start
Akvarijum je 116x58x60v oko 400L, staklo 10mm, lepljen soudal silikonom, ima H ojacanje gore i uzduzno ojacanje na dnu.
- viseca hauba (koja je naslonjena na dascice na akvarijumu trenutno) trenutno sija 1 x 70w MH sijalica (ima ih 3 ali je jedna geknula pa sam drugu ja iskljucio zbog estetike Razz )
- filter prelivni 2x po 50L, 2x 1200 l/h pumpe, 2x 300w atman grejaci, temperatura na 26`C
- od ribica je tu 20 kraljevskih neonkica, 5 rasbora heteromorfa, i 5-6 ancistrusa
- od biljaka anubie nane, anubie berteri, microsorum windelow, criptokorine razne, mahovina neka, sirokolisni limun, stargras i ludwigija (ove zadnje tri se jos ne vide od panja), panj ne znam koje je marke, mislim da je driftwood, podloga crni kvarc 30kg...
Slede slike kako je sve krenulo, sve kritike, pohvale i predlozi dobrodosli... Uzivajte Wink

Image

Image
crevce za isisavanje vazduha u prelivnom crevu da se ne cimam sa vadjenjem i potapanjem
Image

Image
spraybar od pvc vodovodnih cevi f20
Image
vezivanje je trajalo 2 sata Smile
Image
tek napunjeno pa je jos mutno
Image

Image
kas se izbistrilo uletela dva pilota rasbore i par ancija malih
Image

Image
iiiiii gotovoooooooo yeah riba
Image
i danas zaplivale prve ribice, nenkice i rasbore jos par komada
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos nekih slikica detalja biljaka Smile
Image
Image
Image
Image
izvinjavam se na losijem kvalitetu slika, telefonom je slikano...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pajo, burazere, svaka cast! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije da si ga uradio , ti si ga RAZVALIOO.

Svakaa časti jarane ... Very Happy Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@jovica @Mirche01 - hvala puno momci, dajemo sve od sebe Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosto nevjerovatno , kako sa ''malim'' biljkama može se napraviti ovako nešto.
Mislio sam da bez Apongjentona , Valisnerije , Ludwigie se ne može , ali izgleda da i te kakoo možee Very Happy
Uz koji pelčer nane i koju kesu mahovine i panj sve se može Very Happy

Svaka čast još jednom , obavezno nas redovno obavještavajte s kojim UPDATE-om Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo objasnjeno i jos lepse skockano.
Diskuse neces jos ili .......i koje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Zhorz Smile a diskuse necu JOS, u planu su red turquoise i pigeon red ili marlboro, 6-7kom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ideja ovo sa panjem u sredini i bilje samo na njemu, bad mi se svidja.
Kontam kada dodju diskusi boce to lep prizor....
Jel imas mozda RO za kontrolu kvaliteta vode zbog didkisa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo. Jako lepo. Diskusi ce tu da legnu samo tako....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam RO aparat, ali imam u planu kasnije, sve u svoje vreme... a ima i kriptokorinica oko panja, nije samo na panju, videcemo kako napreduju, ako narastu bas velike mozda se eliminisu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo majstore, bravo šampione !
Što si se odlučio za mh ? Biljkama bi bila dovoljna i t5 a diskusima će sigurno prijati slabije svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 29, 2014 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala nesho... Wink hahaha, e to MH je prica... MH je bila namenjena vivarijumu (bilje na suvom sa malo vode), medjutim, to je otpalo kad sam sve spremio i shvatio da bilje sve koje sam ja planirao, treba preko da se kupi i da od toga nece biti nista... e tu je ostala rasveta, ja postavio na oglas i nije otislo i tako za ovaj akvarijum ostade MH, isto tako (ako da bog i uspem da prodam) u planu je i t5 rasveta arcadia freshwater x2 i plant pro x2... u svakom slucaju kad dodju diskusi, rasveta stize neonska Smile za sad je odlicno i ovo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, sve je odrađeno pedantno i kako treba, super izgleda.
Koje si cevi koristio za usisavanje vode, mislim koji prečnik?
Ovo sa dva filera i velikim protokom će biti odlična filtracija, kači slike redovno da pratimo razvoj akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa srecno i sa moje strne oko postavke akvarijuma. Bice tu u dogledno vreme dosta promena oko biljaka, kad se razraste, novih riba ... srecno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prodaja Anubia nana, Anubia petite, T... m.vlacina Ponuda 1 Ned Jul 05, 2020 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra "Wavy green" ... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Nov 09, 2018 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra "Wavy green" Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Okt 04, 2018 7:46 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Rotala green, Rotala rotundifolia i R... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 10, 2018 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Rotala spec. Green Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jan 14, 2018 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License