Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristika kao umetnost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledajući prelepe skejpove shvatio sam da akvaristi, pored toga što, moraju da poseduju naučna i tehnička znanja treba da imaju i smisao za estetiku. Kao što se neki umetnici izražavaju kroz fotografiju, ulje na platnu, duborez, skulpturu...akvaristi koriste kao medijum svoje akvarijume. Akvarijumi vrsnih akvarista se zaista mogu svrstati u umetnička dela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 10:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre nekoliko godina, na sad vec ugasenom forumu, usporedio napredak akvaristike s mobilnim telefonom. Nisam bas u tom trenutku naisao na razumevanje. Sve u svoje vreme, tehnologija napreduje i mi u akvaristici stalno dolazimo do novih saznanja i napredujemo, stalno ucimo i prenosimo nasa znanja. Sad je to vec lakse, jel postoje razna sredstva komunikacija, druzenja i slicno. U svakom slucaju za sve treba imati smisla, malo vezebe, rutine, i onaj ko voli ovaj hobi, tezi da ima sto lepsi sto bolji akvarijum, sa uvek necim novim, nestrazenim ribicama, opremom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo, mene je uvek fasciniralo to što u sobi imaš deo jednog potpuno drugačijeg sveta od onog koji postoji iznad vode. I ostali kućni ljubimci su OK, ali je ovo drugačiji svet. Često prijateljima kažem da sam u prethodnom životu definitivno bio neko podvodno biće. Kada zaronim, u taj svet tišine, osećam potpuno sjedinjenje sa podvodnim svetom. Prelep je osećaj kada si na dnu, a oko tebe pliva jato riba, koje ''komuniciraju'' sa tobom. Doživljavaju te kao delom tog sveta, i ne boje se. Nahraniš ih parčetom školjke, a one oko tebe formiraju jato od po dvadesetak jedinki. No, ovu temu sam započeo jer su pojedini akvarijumi umetnička dela. Kao što neki ljudi imaju umetnička dela na zidovima svojih kuća, tako mi imamo oživljena umetnička dela prirode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da , moze se reci tako , medjutim , ja sam svojevremeno gurao tezu da su nasi akvarijumi preslikani deo prirode i riba u akvarijumskom zatocenistvu. Zato im treba pruziti max. priblizne koliko se moze , prirodne uslove kao i odakle su dosle.Naravno nije to idealno, ali velicina akvarijuma ima prvenstven znacaj. Kasnije ti akvarijumi sa biljnim i zivotinjskim svetom, predstavljaju prava remek dela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 30, 2014 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sam krenuo sa projektom pravljenja akvarijuma dimenzija 120x50x40 (dxvxš). U njega planiram da ubacim male jatne ribice, pa će imati mnoogooo mesta za rasplivavanje. Kao što sam već negde napisao ja preferiram NATURE AKVARIJUM stil. Što prirodnije, to bolje. Smile
Imam mnogo panjeva i kamenja na raspolaganju, tako da mogu bez većih problema da osmislim i realizujem hardskejp po volji. Jedva čekam da uronim u novi akvarijum. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 8:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se da je neka vrsta umetnosti. Water art Smile
Nije dovoljno samo nabacati u njega vec je potrebno skladno urediti i tu dolazi do izrazaja sloboda umetnika Smile

Ja takodje vise volim prirodni stil jer me to najvise asocira na habitat. Moram priznati da sam mozda samo jednom uredio akvarijum po nekom svom ukusu jer uvek spontano odstupim od toga.

Mogla bi se otvoriti i tema o takvim akvarijumima za nas ljubitelje takvih stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno te razumem. Akvaristi u Srbiji imaju mnogo poteškoća. Pre svega mislim na finansijske, a onda i na problem dostupnosti nekim tehničkim rešenjima. Tu je takođe prisutan problem i dostupnosti određenim biljkama i ribicama. Mi to uglavnom radimo štapom i kanapom. Moje mišljenje je da ne treba izmišljati toplu vodu, nego obezbediti finansije, i uraditi kako radi sav ostali svet. Preduslov za lep i zdrav akvarijum je dobre oprema. E, tek onda stupa na scenu smisao za estetiku i oko akvariste. Po mom skromnom mišljenju, mislim da posedujem ono drugo, ali sa kvalitetnom opremom još uvek muku mučim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je morska akvaristika za mene? peconis Morska Akvaristika 2 Čet Maj 04, 2023 3:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tanjgarika akvaristika nikouro Akvarijumi 3 Pon Nov 30, 2020 3:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika NOVI SAD Dare021 Upoznavanje 0 Ned Okt 18, 2020 9:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u doba korone Baia Akvarijumi 70 Sub Mar 21, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvaristika u dijaspori Baia Upoznavanje 0 Sub Feb 02, 2019 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License