Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna,bela ili braon.? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravim akvarijum 120*45*35 pa me interesuje vase misljenje koju boju podloge da izaberem?
Hteo sam da nalepim crnu pozadinu, pa koja najbolje ide uz nju?
U pitanju je ubiljen akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 5:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti preporučujem da pozadinu ne lepiš za staklo akvarijuma. Tako nećeš moći da menjaš boju pozadine. Veruj mi, nekoj postavci će više odgovarati crna, nekoj plava, a nekoj pozadinsko svetlo. Ja sam samolepljivu foliju zalepio za staklo koje sam isekao po dimenzijama zadnje stranice akvarijuma. Sa jedne strane zalepio sam crnu, a sa druge strane tamno plavu. Ako mi treba pozadinsko svetlo jednostavno sklonim pozadinu i instaliram svetlo.
Što se tiče podloge, mnogi stavljaju crnu, ali meni se više dopada braon, jer je prirodnija. E sad, to zavisi od toga šta se tebi više dopada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam crnu pozadinu jer tako biljke po meni vise dolaze do izrazaja.
I meni se svidja braon, ali sacekacu jos neki komentar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi, nekada skejp izgleda mnogo efektnije sa pozadinskim svetlom. Nemoj sebi ograničavati mogućnosti. Evo primera na mom akvarijumu.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi sta zelis da postignes, ja iskreno volim tamniji ambijent pa tako imam crnu pozadinu i crni pesak.
Pored toga svetlo "propada" kroz vodu na nekim mestima nije kompletno osvetljen akvarijum. Nekako me podseca na dublju vodu.
Kazem zavisi sta zelis da napravis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok odlucio sam se za braon pesak.
Da li neko zna kako da izracunam, koliko mi peska treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxy xD ::
Ok odlucio sam se za braon pesak.
Da li neko zna kako da izracunam, koliko mi peska treba?

Vrlo jednostavno Very Happy
Ako su ovo dimenzije akvarijuma d,š,v 120*45*35/1000-189l
treba ti recimo 10cm visina podloge 120*45*10(umesto visine)/1000-54l ili 54kg reda veličina Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

D*V*S 120*45*35
znaci treba mi oko 25 kg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela izraslina na zlatnoj ribici SanjaP Bolest 6 Ned Avg 08, 2021 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Algar za braon alge po kamencicima,de... uki01 Alge 10 Sre Sep 25, 2019 7:40 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License