Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski akvarijum 135l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, crv je jako koristan jer cisti svu nepojedenu hranu sa dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nego sto se resis te alge moze pelcer Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Petre!
@Blade Moze ceo Smile? (nadam se da je dovoljno samo da se "pocupa")

Sad gledam gde da postavim jedno pitanje i resio sam ovde da ga postavim.
Kako je pocelo ovo hladno vreme proradio mi je nos, smrckam po ceo dan.
Na moru nema nista bolje nego u ranu zoru morsku vodu u ruke pa u nos.

Koliko je dobro da se voda iz morskog akvarijuma stavlja u nos?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje kupi rastvor za infuziju, prespi ga u bocicu kao kapi za nos i usmrkni par puta dnevno. Ne bih se ja igrao sa vodom iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo ces sve uneti u sebe sa samo jednom kapi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja licno vodu kad menjam radim sa crevom dobro poznatim sistemom(vucem ko vo)
tako da mi se cesto desi da mi zavrsi u ustima(ne bi trebalo).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve su ovo morski organizmi koji ne mogu da prezive u nasem organizmu. Ni u sinusima, a zeludac da ne pominjem. Sa ph vredniscu dva mozes i zivog misa da uneses nece ti biti nista. Jednostavno bolje kupi rastvor koji je sterilan, da se ne igras. Ne pijemo vodu iz slatkovodnog kad nam nestane iako teoretski moze da se pije, bez nekih posledica po zdravlje u vecini slucajeva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci to sto se s vremena na vreme ngutam vode ,sem sto mi dodje da povratim nista mi se drugo generalno ne moze desiti?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se nagutas slane vode apsolutno nista. Povraca ti se zbog soli, sto je normalna reakcija. Slatka voda je potpuno druga prica. Tu moze doci do zaraze, ukoliko imamo parazite i opasne bakterije u akvarijumu (salmonela kod gmizavaca, itd).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nagutao i našmrkao i napio morske vode na ronjenjima, jedrenjima i talasanjima. Isto kao kad upadneš u reku pa malo cugneš, ispereš usta i slično. Ništa strašno u umerenim količinama
Pošto kuburim sa sinusima zbog krivine u nosu, ja bih ti savetovao da to ne radiš nikad.
Direktno u nos jedino špricem rastvor za infuziju (malo da propere i navlaži), sve ostalo putem inhalacije, šerpa, so, čajevi, peškir na glavu i udri. Inače oni marisoli i slično su teška glupost po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada menjas vodu uzmi tu sto si pravio, u njoj nemas bakterija Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u apoteci da kupis morski rastvor bas za to sto tebi treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

presretach ::

@Blade Moze ceo Smile? (nadam se da je dovoljno samo da se "pocupa")


I ja se nadam da moze da se samo pocupa ako ne refundiracu ti parce kamena de raste Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anemona tako divan koral, prva misao, što je duže u akvarijumu shvatam zašto je dobila ime ženskog roda Smile .

Pre par dana rešila je da promeni mesto stanovanja i to bez da se nešto ja pitam, da razjasnimo manje bi se mučila. Smile
Shvatio sam da voli sunčanu stranu akvarijuma (desna strana koja gleda na terasu).

Ok, ćutke sam to muški podneo ali šta se dalje desilo nisam mogao da prećutim.

Ranom zorom polako kreće osvetljenje da se pali i primetim da se Fire shrimp presvukao i da se "odelo" zalepilo za cirkularnu pumpu.
Odremaću još malo, ipak je nedelja,kad ustanem nahraniću klovnove i taman da počistim ostatke.

Budim se, nema presvlake sigurno je završila negde na nekom kamenu, krećem detaljnu proveru i imam šta da vidim, Anemoni krvavi zubi Smile, šalim se, ali pojela je presvlaku (bar se nadam).
Boxer se tu nešto muva tako da su mi oboje sumnjivi, imam utisak da su zajedničkim snagama pokušali da sakriju zločin i da iskoriste moje nedeljno produženo jutarnje spavanje.

Evo kako to sad izgleda:
Image

Fire shrimp-a nema nigde bar za sada, ujutru kad ih budem hranio ako se ne pojavi tražim na neti specijalitet od boxera i Anemone na vrelom ulju Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 10, 2015 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mesec dana muku mučim sa zelenim algama, stanje počinje da se popravlja.
Dva dana akvarijum je bio bez svetla zbog algi i kupio sam jednu ribu koja tamani te alge uspešno Smile .

Evo novih slika:

Image

Image

Image

Image

Image

i zboh uroka ubacio sam dve "nakaze" koje su korisne Smile

Image

Image

Samo da se radosiljam ove zelene alge i sve će biti ok.
Pošto je akvarijum pored terase, sunce direktno bije u njega i to je sigurno najveći krivac za alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License