Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvariuma - par pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alo ljudi ova tema nije napravljena da se vi prepirete oko filtera. Izvinite za OFF.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac , kao sto rekoh onog ko ih hrani , XXXXXXXXX si na postove pa ne obracas paznju Smile
Ne zelim da raspravljam jer vidim da ima ljudi koji misle da su prevazisli i neke od renomiranih srpskih i jugoslovenskih akvarista.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Dec 22, 2014 2:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: XXXXXXXXXX = neki izraz prigodniji za forum i razgovor sa nepoznatom osobom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A renomirani Srpski i Jugoslovenski akvaristi su koristili spoljasnje staklene filtere kao jedino resenje jer filter pumpe nisu postojale.. Tako da toliko o tome..

Ovaj forum je pun odlicnih akvarista od kojih ni jedan nema filter pumpu u akvarijumu, vec koristi samo glavu kao pogon. Prosto je nemoguce da ozbilniji akvaristi ti mogu reci da su unutrasnji filteri bolje resenje od vise pomenutih. Ja bih se iskljucio iz dalje duskusije da ne kvarimo coveku temu.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bogme ovde je pocela prava rasprava Smile

Evo mog malog iskustva od skoro dva meseca u ovom velikom akvarijumu. Voda mi je kristalno cista sa ove dve unutrasnje pumpe sto imam, ukupne su snage 1150l/h cistim ih na dve nedelje, prvo jednu, pa posle dve nedelje drugu, oba sundera cistim u vec istocenoj akvarijumskoj vodi i za sada mi funkcionise super akvarijum.
Voda mi se bila jednom zamutila i to bas opasno i iskreno nisam imao pojma od cega, odmah sam ispraznio pola vode, ocistio filtere i zamracio akvarijuma na dva dana i posle toga i evo do sad voda je kristalno cista i valjda ce tako uvek biti Smile

Mene jedino sto plasi je ta bioloska masa filtera i tih sundjera sto je zaista mala i svaki pun kad ih cistim meni sigurno ode ko zna koliko tih korisnih bakterija i nadam se da time necu poremetiti bioloski deo akvarijuma, a ovako mi je sve super cak i ribice imaju mnogooo vazduha Smile jer ovaj desni ubacuju sasvim dosta vazduha u akvarijum.

Smeta malo izgled, ali iskreno to mozda samo jos koji mesec dok mi biljke jos ne porastu ove pozadi i skroz ih sakrijem iza biljaka i bice super.

Ovaj grejac sam premestao par puta, ali cu ga ja mislim poloziti vodoravno i staviti iza ovih biljaka da se bas ni malo ne vidi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peri ih u vodi koju istaces iz akvarijuma, dakle u nekoj kanti i kao sto su ti rekli naizmenicno .
Ako tako radis , neces ubiti korisne bakterije sigurno .
Jeste mala filter masa, ali kolonije korisnih bakterija se ne zadrzavaju samo u njoj Wink
pozdrav,off sam sa teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne metlam sada temu, umoran sam, svi koji su raspoloženi za rasprave:
Spoljašnji VS Unutrašnji.
Poznaje li me moja ribica.
Poznati VS Nepoznati.
itd...
Postoje određeni delovi foruma namenjeni za takve teme: filteri, razno ...

Osnovna kultura je da poštujete čovekovu temu.
@Nikolac: Brišem ti odgovor, malo povedi računa.
@ExtraY: Takođe izmena, nema potrebe da se bilo šta peni.
Za oboje: propratite malo temu i Igorove razloge za taj način filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 2:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da je uspelo sa zamračivanjem. Dešava se to, posebno kod relativno novijih postavki.
Grejač možeš slobodno horizontalno pri dnu, meni je kod kornjače zalepljen na dno.
Zaboravio sam kako stojiš sa mestom iznad vode do poklopaca. Negde sam video slučaj kao kod tebe, jako tesno. Čovek je uzeo kanalizacionu, valjda fi 50, napunio sunđerom i keramikom (ne pregusto), i stavio crevo na pumpu i ubacio u nju. Cev je stojala ako se ne varam pri površini, dosta rupa izbušeno za izlaz vode. Znam da mu je radilo, ali nisam odavno to video pa da znam da li je potrajalo. Uglavnom nije velika investicija da probaš ako te kopka količina filter materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene opet, danas sam otisao i kupio kanister filter ATMAN EF2 za akvarijume do 300. litara, spojio ga i pustio u rad. Super izgleda, postavio sam ga iza akvarijuma necujan skroz i za sada je sve super. Od filter mase, momak u Zabranjeno reklamiranje mi je stavio one bio kuglice, posle toga perlon vata i sundjer onaj plavi.

1. Pitanje

Posle koliko od prilike vremena mogu da izbacim ova dva moja filtera unutrasnja?

2. Pitanje

Spoljni deo koji mi ubacuje vodu, postavio sam da bude onaj sprej bar i talasa mi vodu preko celog akvarijuma po povrsini vode, e sad da li ce to biti dovoljno kiseonika za ribice nakon sto izbacim ova dva moja unutrasnja filtera koji ubacuju poprlicno vazduha...

3. Pitanje

Na koliko vremenski se ciste kanister filteri?


Poslednji izmenio jovica dana Pon Dec 22, 2014 9:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno si postupio, kanister je svakako bolji od unutrasnjih filtera. Prvo nista ne zauzima mesta, drugo mnogo vise filter materijala. Wink

Ja bih ostavio tako da rade sva tri jedno 2 do 3 nedelje, posle mozes ova 2 da izbacis. Posto ti je akvarijum ubiljen, nije ti potrebna dodatna aeracija osim tog talasanja vode.

Sto se tice pranja, to sve zavisi od stanja akvarijuma. Ukoliko redovno menjas vodu, usisavas dno, mozes dosta dugo bez ikakvog diranja kanistera. To ces vec videti u hodu, osetices sam kada je vreme. Kad opadne pritisak u cevi koja ti vraca cistu vodu videces da je vreme za ciscenje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor2323
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Okt 2014
Poruke: 4
Lokacija: Novi Banovci

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovoru, kada uklonim ove unutrasnje filtere posle dve nedelje i premestim malo biljke da sakrijem od filtera, kacim nove slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sve pripremis, postavi novu temu i predstavi sredjen akvarijum u odeljku za predstavljanje akvarijuma, pa da tamo uzivamo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Dec 24, 2014 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman EF-2 je za akvarijume do 200l, slažem se da jedno 3 nedelje rade zajedno pa onda izbaciš ove unutrašnje.
čišćenje ti je otprilike na jedno 2 meseca, ja sam čistio prvi put posle mesec ipo ali može na 2 bez problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License