Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Trudna black molly? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, pre 6 dana sam uzeo novu moliku (ženka). Jurila se nešto sa mojom ballon molly (mužjak). E sad, ne znam da li su se one u međuvremenu parile, ili sam je uzeo trudnu iz prodavnice, ali mi se čini da joj je stomak porastao.
E sad, interesuje me, de li je moguće da je molika trudna, i kako da postupim (kad da je stavim u mrestilicu i sl.) ako jeste. Slike ću postaviti u komentaru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sergej,za 6 dana da se pokaze ocigledno da je trudna,heh nzm bas Razz
Mozda je zakacila sa nekim muzijakom tamo odakle si je uzeo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da sam je uzeo trudnu, nije isključeno Very Happy Eto, imate slike, pa da probamo da skontamo.
Voda je malo zelenkasta zbog tretmana baktopurom zbog nekih problema koje sam imao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te probleme bolje da si resavao u nekoj kadici ili sekundarnom akvarijumu ali ok .
Uglavnom,imas i ostale topice kako da skontas da li je trudna,sada ovako,mozda se samo prejela,a i ne znam kakve je bila ranije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da se prejela pošto ih nisam nešto abnormalno hranio, čak naprotiv, dobile su danas samo malo a juče nisam uopšte. Bila je mršavija (manji stomak), e sad ne znam da li je to neka druga promena, ali mi se čini da joj je stomak malo poveći, nego ranije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu temu prvenstveno sam otvorio da bih skontao da li da je stavim u mrestilicu pošto može da se porodi sutra a može i za 2 nedelje, pa sad da ne gledam u pasulj. A možda uopšte nije ni trudna hahhah Very Happy Čitao sam da ove plastilčne mrestilice nisu dobre, a pogotovo što moli traži prostor a u ovoj mojoj mrestilici ima oko 250-300ml prostora za plivanje, pa tripujem da mi ne ugine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tipicna pocetnicka dilema, pa iscimate ribu, istraumirate, ne pogodite "termin" pa se grci dve nedelje u kotilici, i na kraju ugine.
Neka je tako, a za to vreme nabavi nekog brzorastuceg plutajuceg bilja, tipa drezge, socivice....
Okotice se ona i dosta malih ce ti preziveti bez kotilice, veruj mi, nije ti potrebna. Samo nabavi ovo bilje i malci ce se skrivati tu.
Sad obrati paznju na biolosku filtraciju, jer si je verovatno unazadio tim baktopurom. Sad moras da ubacis malo aktivnog uglja da ti pokupi ostatke leka, a pre toga zamena 50% vode.
Samo polako i ne zuri...
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Tipicna pocetnicka dilema, pa iscimate ribu, istraumirate, ne pogodite "termin" pa se grci dve nedelje u kotilici, i na kraju ugine.
Neka je tako, a za to vreme nabavi nekog brzorastuceg plutajuceg bilja, tipa drezge, socivice....
Okotice se ona i dosta malih ce ti preziveti bez kotilice, veruj mi, nije ti potrebna. Samo nabavi ovo bilje i malci ce se skrivati tu.
Sad obrati paznju na biolosku filtraciju, jer si je verovatno unazadio tim baktopurom. Sad moras da ubacis malo aktivnog uglja da ti pokupi ostatke leka, a pre toga zamena 50% vode.
Samo polako i ne zuri...
Pozdrav! Bravo


Što se tiče filtracije, sećate se mog prethodnog pomora, koji je bio posledica necikliranog akvarijuma. U međuvremenu, uzeo sam sera filter biostart kako bih nadoknadio izgubljeno. Tako da, ako je baktopur zeznuo stvar sa dobrim bakterijama, ubaciću malo sera biostarta.
E sad, ne znam gde bih mogao da nabavim plutajuće bilje u novom sadu, gledao sam i u pet centru nemaju, i po pet šopovima. Ako bi neko mogao da mi kaže gde bih mogao da ga nabavim i po kojoj ceni, ili eventualno neko da mi pozajmi samo za okot.
E kažeš okotiće se, znači čini ti se da je trudna? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj u razmeni,NanoNS nudi neku vrstu drezge.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da dodam,od mene ćeš dobiti par različitih biljaka koje će ti pomoći.Dakle,javi se u pp pa da se dogovorimo kad možeš da dođeš po bilje.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači čini vam se trudna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako izgleda! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da imate iskustva, pa šta mislite za koliko da očekujem malce? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je platy trudna? Stevan12345 Razmnožavanje 2 Sub Feb 04, 2023 8:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License