Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi mbune 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas ubačeni prvi piloti u akvarijum, jedan ancitrus i jedan amonier sad čekam još par dana da vidim kako će se ponašati pa se nadam za nedelju dana da polako krenem sa useljavanjem ciklida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par sličica
Image

Ancitrus mužjak je u pitanju, odmah iskopao dve rupe pored kamena i napravio sebi smeštaj (pećinu)
Image

Amonier
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubačeni stanovnici iz manjeg akvarijuma, 6 mpangi i 7 karleusa, a uskoro stiže još riba, evo i slika
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas mi je stigla hrana koju ću krenuti da koristim u novom akvarijumu sa kompletnom ekipom riba, inače stigle su mi i ostale ribe koje sam planirao(Acei,perlmuti i Socolofi) pa ovih dana ih ubacujem u glavni akvarijum i nadam se da će nadalje sve ići svojim tokom uz moj trud i angažovanje naravno.

Image

Image

Treba mi jedan savet od iskusnijih, koristim filter atman ef-3 a akvarijum je dužine 120cm pa me zanima dali ima potrebe da na suprotnoj strani od mesta gde filter uvlači vodu postavim motornu glavu ili unutrašnji filter zbog bolje cirkulacije vode u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sviđa mi se akvarijum. Malawi treba dobru filtraciju, zato što su ribe veče i dosta se hrane. Zbog toga se voda i više prlja.
Ne znam da li je ovaj filter dovoljan za ovu litražu. Ako jeste nema potrebe da pojačavaš samu cirulaciju vode. Iz nekog ličnog iskustva kada su malawi u aq. ja bih to kamenje podelio u dve veče grupe (levo i desno), a usredini jedan veći kamen koji bi podelio te dve teritorije. Ovo ti ne savetujem zbog estetike, nego zbog boljeg mira u "kući". Tako će žestoki momci više da se drže svoje teritorije. Ako mrest uspe veće su šanse da neka od ribica preživi. Kako god da okreneš na lepim si mukama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čim nabavim adekvatno kamenje biće neko preuređenje sigurno, znam da prljaju dosta i ako su još uvek male ribe videću koliko će da prljaju kad za koji dan uselim sve koje su pristigle mislio sam zbog dužine akvarijuma da malo napravim cirkulaciju bolju, inače filter je za akvarijume od 200-300l tako da bi trebalo da bude ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je akvarijum useljen kompletno sa svim planiranim ribama, pa su sada tu:
6 mpangi
7 karleusa
8 perlmuta (koji su najmanji)
7 Acei itungi
6 Socofila
i tu su još jedan ancitrus i 2 amoniera.
Ubacio sam i jednu motornu glavu da malo pravi cirkulaciju i da isproban kako će to da izgleda.
Kada sam ubacio ribe danas i prvi smrtni slučaj mali Pleko nije izdržao ovoliku navalu i gužvu ciklida.
Evo i slika
Image
Image
Image
Image
Slike nisu baš kvalitetne ali to je bilo popodne na brzinu.
Evo i Pleka koji je stradao
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 23, 2014 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se javim sa novim vestima, prva ženka mpange (manja) koja nosi od 5.12 se izmrestila danas, prvi mrest i skromnih 5 kom.
Od juče sam rešio da je izdvojim ali nisam juče uspeo da je uhvatim u zajdničkom akvarijumu bez pomeranja kamenja probao strpljivo celo popodne ali nije vredelo, danas sam uklonio 1/3 kamenja i sa dve mrežice uspeo bez većih problema da je uhvatim, čim sam je prebacio u akvarijum od 50l posle 10-ak minuta je izbacila 2kom. pa sam je onda prebacio u mrestilicu i posle nekog vremena možda pola sata vidim 5 malaca, u mrestilici i činilo mi se da ih nema više pa sam je izvadio da proverim probao sa otvaranjem usta ali nije više bilo malaca, ženka je dosta sitna i ovo je prvi mrest koji je iznela do kraja i verovatno ih je zato 5 ali ja sam zadovoljan, lep osećaj svakako, kod veće ženke je propao mrest posle nekih 9 dana a šta se desilo ko zna, ipak su im ovo prvi mrestovi, tako da biće prilike.
Evo i sličica
Image
Image
Image

Ženku sam odmah vratio u zajdnički akvarijum gde je ovakvo stanje
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2015 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i snimka akvarijuma.
https://www.youtube.com/watch?v=RDCLdGmxics&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema nikakvih posebnih novosti ciklidi napreduju pa evo da postavim sliku sadašnjeg stanja, ubacio sam samo pre par dana, platidorusa sa ciklidima ali još se nije privikao malo ga ganjaju i ne mrda mnogo.
Evo par sličica
Image

[img width=269 height=480]http://www.dodaj.rs/f/3r/zl/36UV8hA4/1/img0179.jpg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Feb 27, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe se polako vraćaju u normalu a danas sam menjao deo vode i izvadio ženku Perlmuta koja je nosila malce ali nisam bio siguran od kad nosi jer nisam odmah primetio jer nisam ni očekivao da može da nosi jer je prilično mala pa se nisam nadao a i od posla nisam stigao da obratim pažnju.
Rešio sam da je iscedim računajući da nosi nekih 10-ak dana i na moje čuđenje za tako malu ženkicu izašlo je 10 malaca koji još po malo imaju ostatke žumančane kese ali se nadam da će za 2-3 dana nestati i da počnem sa hranjenjem, posle 4-5 propalih mrestova ovo je drugi mrest u mom akvarijuma posle mpange.
Evo i par sličica
Majka
Image

Malci nakon ceđenja
Image

Malci u krupnom planu
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da osvežim temu, nema nekih posebnih promena i sve dobro funkcioniše, samo imam 5 riba manje u velikom akkvarijumu jer su mpange otišle na drugo mesto a neki malci još nisu stasali za prelazak u glavni akvarijum.
Evo slika
Malo da osvežim temu, nema nekih posebnih promena i sve dobro funkcioniše, samo imam 5 riba manje u velikom akkvarijumu jer su mpange otišle na drugo mesto a neki malci još nisu stasali za prelazak u glavni akvarijum.
Evo slika
Image

Image

Uskoro još prinova
Image

Akvarijum sa malcima
Image

I neki njegovi stanovnici
Image
Platidoras koji usisava sitnu hranu najmlađih
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda glavni tank a i ovaj sa malcima. Na lepim si "mukama".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad sve lepo funkcioniše u glavnom treba dodati još riba ali čekam da malci porastu malo mi je praznjikavo ali ribama izgleda osgovara za koji dan cedim ovu ženku perlmuta sa slike a ima i jedna sokolofi ženka tako da će biti još malaca uskoro, sokolifiji prvi mrest a najveći su u akvarijumu još samo mi se nisu mrestili Acei itungi ali biće valjda i to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2015 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako naslov kaže i nastavka priče.
Posle pauze duže od 3 meseca zbog odsustva i mesec dana cikliranja akvarijum sa ciklidima ponovo u funkciji.
Opet su u pitanju Malawi ciklidi i plus 5 viktorijanaca, od vrsta su tu ovaj put: Maingano, Hongi, karleusi i Hapalohromis sp44 od viktorijanaca, ribe su još male i za sad sve deluje ok.
uređenje možda nije baš karakteristično za malawi jer sam ubacio neki panj i granu od korena Jasena, i ponovo probao da ubacim po neku kriptu i valisneriu ako uspeju da opstanu(prošli put nisu opstale) a i sad sumnjam jer je i svetlo slabo a i ribe grickaju ali videćemo.
evo i po neka slika ali je kvalitet slika očajan, jer je slikano nekim starim telefonom jer mi se aparat negde zaturio.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mastacembelus shiranus – Malawi Spinyeel Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Apr 19, 2021 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi squeaker (Synodontis njassae) Slepi_Putnik Tražnja 0 Čet Nov 26, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License