Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
smoto




Registrovan: 09 Jan 2015
Poruke: 1
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav za sve korisnike foruma ! Very Happy
Buduci da se cijeli zivot divim akvariumIMA i svemu sto ide tome , a nikad se nisam duboko zadavao u sve to , odlucio sam da se pocmem interesirati . Tako prilikom renoviranja stana ostavim idealno mjesto u sanku tj. pregradi dnevnog i trepezarije za akvarijum . Pa odlucih napraviti akvarium dimenzija D- 73 cm - S- 27 cm - V- 51cm ( slike idu uskoro ) . Znaci akvarijum je gotov za dan dva a ja neznam sta dalje Very Happy pa bih molio za POMOC !!! Very Happy
Akvarium bih zelio s toplovodnim ribicama , i umjetnim biljem ( znam sta zelim a neznam sta dalje Smile ) svaka korisna informacija o filterima , rasvjeti i svoj ostaloj pratecoj opremi ce dobro doci . Very Happy HVALA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako hoces akvarijum sa umjetnim biljem onda ti neka posebna rasveta i ne treba,jer ona je tu najvise zbog biljki.Ja bi ti licno preporucio da ides sa pravim biljkama ,mnogo je lepse Smile Akvarijum tih dimenzija je oko 100 l tako sto se tice filtracije ne verujem da bi ti ista osim nekog spoljnog staklenog ili kanister filtera radilo kvalitetan posao.Za slatkovodne ribe trebace ti grejac negde od 100w moze i jaci.I obavezno procitaj deo za pocetnike,sve tamo pise,sta i kako.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smoto




Registrovan: 09 Jan 2015
Poruke: 1
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ccc 105l Very Happy , za umjetne biljke sam se odlucio ( nisam jos , odgovorite me Smile ) jer mislim da mi je za pocetak , radi jednostavnijeg odrzavanja i ulaganja u akvarijum lakse s umjetnih biljkama . Procitao sam ovo za pocetnike ( citav dan citam ) i malo mi je previse informacije odjednom , nisam ni u snu mislio da je ovako komplicirano osposobiti jedan akvarijum te ga pustiti u funkciju . Zbunjuju me ovi filteri vanjski unutarnji , treba mi savjet sta je najjednostavnije da uradim ? . . . Akvarijum sam napravio jer sam imao stakla 10mm i od toga mi staklar napravio konstrukciju . . . Hvala na razumjevanju , nadam se da cu s vremenom i ja nadoci ! Very Happy Rolling Eyes Embarassed Laughing Laughing Razz Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je taj prostor u šanku i hoće li akvarijum biti vidljiv sa obe strane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smoto




Registrovan: 09 Jan 2015
Poruke: 1
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno sam na poslu pa nemogu uslikati prostor , sutra ce biti upload ! Very Happy
D80cm - S30cm - Vcca 75cm , al je unutar sanka ostavljene zice za struju i prostor za neonsku sijalicu , to je bio pregradbeni zid i napravljen je sank i rupa u sanku ciljano za akvarijum ! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smoto




Registrovan: 09 Jan 2015
Poruke: 1
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

p.s. bit ce vidljiv s tim da iz trepezarije nije pregledan kao iz dnevnog jer je u blizini stola i stolica za rucavanje .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji visinu akvarijuma da ti ostane bar 15-ak cm prostora jer ćeš morati da zavlačiš ruke i ostalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaces malo manevarskog prostora kad bude trebalo odrzavati akvarijum,pretpostavljam da je to neka rupa u sanku?Vestacko bilje je skuplje od pravog Smile , kod vecine nas su problem finansije ali polako krenes ,uvek se nadje neko ko hoce da pokloni biljke Very Happy .Naravno za njega ce ti trebati osvetljenje ,za neko nezahtevnije oko 0.5 w/l..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
smoto




Registrovan: 09 Jan 2015
Poruke: 1
Lokacija: Mostar

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste ruka je u sanku . Hmm 50cm je visina ostaje mi jos cca 20cm do vrha i mislite da je malo prostora ? A nisam mislio praviti poklopac nego samo stkleni poklopac ili nista jer ce mi rasvjeta biti u sanku ugrađene ( pametno ili ne ) ! ? U svakom slucaju hvala Vam , i oprostite ako sam dosadan , naporan i to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas siguran da ce tih 20 cm biti dovoljno.Ako nije kasno mozda da napravis akvarijum sa unutrasnjim filter sa zazorom,mozda bi to bilo dobro resenje u tvom slucaju Question .Ako gresim neko iskusniji ce me vec ispraviti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa, akvarijum je visok 50 a prostor je 70+ cm, onda je ok.
Filter će tu da ti predstavlja problem. Proguglaj malo o kanister filteru, unutrašnjem pregradnom sa zazorom, spoljašnji prelivni filter... pa razmisli malo šta i kako može u tvom slučaju.
Biljke, obavezno prave jer su jeftinije, lepše, korisnije a i rastu, razmnožavaju se za razliku od plastičnih. Pogledaj: valisnerija, anubias, mikrozorum, kriptokorine... ima ih nezahtevnih baš dosta.
Svetlo naspram biljaka, oko 40-50W, ako su neonke u pitanju.


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Pet Jan 09, 2015 8:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj glas pravim biljkama vestacke stvarno lose izgledaju a danas ima velika ponuda biljaka koje su toliko lake za odrzavanje da plastika izgleda vrlo vrlo smesno , nesa je nabtojao neke biljke moj izbor uvek za pocetak nana ,kriptokorina ja imam njih u jednom akvarijumu koji nije ni imao osvetljenje a ni podlogo i super su rasle i lepo i zdravo izgledaju ,posto ces svakako imati osvetljenje predlazem da dodas hranjivu podlogu i da uzivas sa raznovrsnim biljkama ,jer realno ribe su samo pola uzivanja ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ne zuri sa ribicama, podlogu, biljke , voda i nek se vrti kroz filter 20 dana pa onda ribice....i ne naravno 25komada odjednom.....
da li znas koje ces ribice....koje ti se svidjaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

corvus ::
posto ces svakako imati osvetljenje predlazem da dodas hranjivu podlogu i da uzivas sa raznovrsnim biljkama ,jer realno ribe su samo pola uzivanja ,

Nikako hranljivu u prvom aq. to je cist promasaj.
I u ostalom ako se odluci za prirodno bilje to ce biti neko skroz nezahtevno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam šta je umjetno ali ako je to veštačko (plastično) bilje onda moj skroman savet odustani od ideje. Prilično je nedekorativno a i prelep je osećaj kada pratiš kako ti se biljke razvijaju a uzgred su i mnogo lepše. 20 cm iznad akvarijuma po opet mom skromnom mišljenju je malo. Kad odbiješ još i neki cm za rasvetu biće sasvim malo, pogotovo prilikom sifoniranja ćeš to videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License