Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jes' Dare, drugi mrest, onaj prvi pomro, neiskustvo Sad
evo sada vec vidim jure i lisnatu hranu koju sam izmrvio, inace prva 4-5 dana artemija je zakon

Za drugi mrest moras opet imati spreman drugi AQ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 28, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sub Dec 06, 2014 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo meni opet pre neki dan skalar glumi da izbacuje ikru,al mi se cini da i taj "muzjak" sto je prati i nije muzjak,nego se dve zenke uparile...i jos na tu muku danas mi treci,od cetri skalara koliko imam,bacio ikru koju su odma pojeli.Ladno od 4 odrasla,velika skalara imam 3 zenke i jednog koji ni za sta nije zainteresovan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Pon Jan 05, 2015 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako:

1) Skalari položili ikru pre tačno 9 dana
https://www.youtube.com/watch?v=FXkI9dEzyxw&feature=youtu.be

2) Prebacio list amazonke u manji akvarijum (12l), sa grejačem, aeracijom, a voda iz glavnog akvarijuma gde je bio mrest.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203530494405196&l=8cad2fe588

3) Temperaturu držao na 28, i izvajali se malecki za dan/dva
https://www.youtube.com/watch?v=GuSLiIl6zFw

4) Imao sam problema sa plesnima, pa sam povatao malce (špric i vagres crevo) i vratio ih u teglu. Pa izmenio vodu (12l iz glavnog akvarijuma), i vratio malce.
Mislio sam da ću da ih pobijem s izmenom vode, medjutim ne smeta im. Jedino što sam ja lično zeznuo 5 komada - bili se zavukli u onu donju plastiku grejača, a izvadio grejač kad menjao vodu.

5) Četvrtog dana, od kako su se izvajali, počeo sam da mućkam serinu artemiju 18gr (prekjuče). Gledao počela i ona da izlazi.

Za kolko će malecki da proplivaju? Ovo je klip od juče https://www.youtube.com/watch?v=82TbIjLB9lQ kad je bio peti dan, danas je šesti - trebalo bi da proplivaju i da im dam artemiju, a oni jok, leže na dnu, praćakaju se i samo se nešto grupišu. Ima ih 120 komada, brojao sam ih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brojao si 120 komada?
ja ne mogu da izbrojim ovih mojih 20-25.......kada proplivaju oni imaj 3 dana zumancanu kesu i ne hrane se, ne ubacuj nista jel ces samo vodu zaprljati

evo mojih 26-28 dan (ima jos videa ali nikako da prebacim na youtube...)
https://www.youtube.com/watch?v=CwVdwr1v5Jw&list=UU6ioODZXulKw6n_4Fig-yLA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da brojao sam. Nije bilo teško izbrojati ih kad ne plivaju već su pretežno na dnu, ali mrdaju. Uginule sam vadio. Vodu sam menjao već tri puta na način koji sam napisao u prošlom postu. Ali polako počinju da krepaju. Mislio sam da je zbog one ,,paučine" koja ih spaja kad se grupuišu, pa sam im špricem i crevom razbijao grupice. Sad su u čistoj vodi, ponovo su kad se grupišu, spojeni u onoj ,,paučini". Koristio sam akvarijumsku vodu gde su odrasli skalari. Ali, ne vredi. Ovo mi je drugi neuspešan mrest, ali koji je dogurao do sedmog dana od provaljivanja ikre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li si gledao ali evo mojih 7 dana od postavljanja jaja
https://www.youtube.com/watch?v=LBkKJS7_PLo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 06, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sledeći put pre premeštanje ikre u drugi akvarijum sipaj lek SAPOREX u vodu,protiv plesni...
ne bih trebao tako često da menjaš vodu dok su ribice male.
tek postepeno kasnije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo čekam sad treći put. Premestio sam list u akvarijum od 50 litra. Tu je grejač na 27,28 oC, filter pumpa 350l/h, aeracija blizu lista (ne direktno) sa većim raspršivačem. Počeli da padaju sa lista. Saporex nisam u mogućnosti da nabavim, i artemiju sam jedva nabavio. Artemija mi je stigla iz bgd-a brzom poštom. Videćemo sad šta će biti. Ne bi trebalo sad da se brzo ubudja voda, ipak je sad skoro 5x više vode u ovom akvarijumu nego prošli put u manjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da ih ta pumpa usisa kada pocnu da se otkacinju od lista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 09, 2015 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz tog razloga se koriste sundjer filteri. Bezbedni su za mladj, aerisu vodu a ujedno je dobar filter. Pumpe ce ovako ili onako da uzrokuje neki problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::
nemoj da ih ta pumpa usisa kada pocnu da se otkacinju od lista


Pola se otkačili, nije za sad nijednog pumpa usisala. Imam i sundjer filter što sam koristio u 12litra prošli put. Taj sundjer filter je dobar, ali kada udju malci u ona rebra, uplesnave se i uginu - tako je bilo prošli put (prošle nedelje). Mogu i sad da postavim sundjer filter, ali onda ima dve vazdušne pumpe odjednom (jedna za aeraciju, jedna za filter) da mi burgijaju mozak.

Kod mene je uglavnom bio problem ranije što malci ne proplivaju. Kod Zhorz-a to bude za 3 dana nakon što se izlegu. Ja sam ih čekao 7 dana i ništa. Samo su mrdali na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3 dana od "mrdanja" ne od poleganja jaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, tako sam i napisao 3 dana nakon što se izlegu = izadju iz ikre, tada mrdaju. A od postavljanja ikre ukupno 6 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Sub Jan 10, 2015 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavio sam sundjer filter. Pola pali sa lista, a na listu ima i plesni.

Link


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Jan 10, 2015 6:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bobigeograf
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 15
Lokacija: Lebane

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ehhh stigli do stadijuma plivanja iz trećeg puta Very Happy
[video width=400 height=350]http://www.youtube.com/watch?v=d0GUddDDZ38&feature=youtu.be [/video]

Jedino što ima nekog smisla, i što se poklapa sa mojim dnevnikom izleganja / mirovanja / početka plivanja, poklapa
se sa informacijama odavde http://www.fishdata.info/p811/....._info.html
Da prepričam...
Ikra je u vodi sa aeracijom, temperatura vode 26-28 °C .Posle 24h vrši se uklanjanje pobelele ikre.
Kada padnu sa lista >>>5 dana<<< leže na dnu = stadijum larve. Formiraju grupu, pretežno su spojeni.
Vrši se uklanjanje uginulih ribica i ostataka od raspadnute ikre. Na kraju petog dana žumančana kesa nestaje,
i počinje pravo plivanje. Tad treba da im se daje i hrana.

Sve ovo se poklapa sa stanjem u mom akvarijumu. Samo da ne pogrešim s artemijom. Sinoć sam stavio da se izleže. Trebalo bi večeras
da je spremna, ili do sutra ujutru. Trebala bi da bude tek izlegnuta kada im se daje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License