Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nove postavke by Mirche Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mic po mic , uči se , sve više i višee Wink
Prije svega želim svima da vam čestitam Novu godinu kako Srpsku tako i ovuu običnu ,sa ''malih'' zakašnjenjem . Embarassed
Dugo nisam ništa stavljao na ovaj forum pa reko , vrijemee jee ...

Akvarijum , moj stari 120l , u njemu od ribica trenutno 2 skalara , 2 corydorasa (jedan albinac i jedan paleantus) , 5 crnih udovima onihhh (ni jedna još nije uginula , kako dobre ribicee)
Od biljaka je trenutno tuu , Anubias Nana , Microsorum Mini i Microsorum Pteropus , Limun , Pog.Erectus , Sagitaria Subulata , Valisnerija Spiralis , Egeria Densa i ima malo mahovinčice hehehe
Svijetlo , 21w neonka .
Filter , UNUTRAŠNJI je ,al bi trebao ići napolje , ali nemam mjesta , pa sam ga stavio unutra . Dvokomorni , naslagano filter materijala , ker.prstenovi , bio spužva , obična spužva , vataa , džak od krompira i tiplovi (za nastanjivanje bakterija pored prstenova)
Grijač , 100W .

To je to .

Image
Image



Alii , pored toga , ja imam još jedan aq .
Poseban akcenat sam stavio na njega
Aq od 60l
Filter Atman 250l/h
Svijetlo , 2 štedljive sijalice od po 11W
Grijač , 50W
Podloga , hranjiva (zemlja za cvijeće) pa preko pijesak , uz dodatak kuglica gline ispod Very Happy mojih ruku djelo .

Biljke
Valisnerija Spiralis ,Sagitaria Subulata , Ludwigia Repens , Egeria Densa , Limun , Cryptocoryne Wendtii Brown , nedefinisani Echinodorus , ako neko zna naziv nek doda , malii pelčer Anubie na grani , onda Microsorumi u manjoj količini.

Pošto je aq formiran prije 2 dana , nema ribica , nit će ih biti još jedno 20-tak dana .

Manje priče , više rada ,uživajte Wink

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Kritike i povhale dobrodošle .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 11:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u akvarijum od 120l imas 21w, a u 60l imas 22w???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je ovo sa svetlom zapalo za oko, ali ako bilje raste i nema algi onda ok. Koji ti je fotoperiod?
Da li planiras co2?
Inace akvarijumi izgledaju jako lepo. Sta planiras od ribica u ovaj manji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da u 120l je 21w svijetla zbog toga što su tuu Anubie i Microsorumi u najvećoj količini , a njima ne treba puno svijetla , takoo da ..
Algii nema uopšte , što mi posebno odgovara i to je to
U aq od 60l je svijetlo većeg intenziteta jer imam svakakve biljke koje traže malo jačee svijetlo npr: Ludwigia ili Echinodorus ovaj što mu ne znam imee xd .
Ako neko može definisat koja je vrsta ovog Echinodorusa , nek mi kaže , bilo bi super.

Hvala na pohvali vacko000 ... Wink
Ribice , razmišljao sam nešto o Razborama u kombinaciji sa neonkamaa ili sa 2 skalara , ne znam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je u pitanju echinodorus python, ali nisam siguran.
Pogledaj slike po netu pa vidi sam....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih,
mislim da ti je bolje jedno vece jato i dva skalara, kad su dva jata sve se izmesa pa nema "onaj" efekat.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jest , Echinodorus Pyhton je Very Happy hvala vacko
Pa da , planiram ubacit onda jedno 10-12 razbora , 7-8 korija , 2-3 ancija i eto 2 skalara ... Very Happy
Al to ću kasnije , jer biće tumbanjja još kad stgnu nove vrste biljaka.
Šta mislitte kasnije za zamjenim jednu štedljivu od 11w sa jednom od 21w ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj samo da preteras sa previse bilja. Kod mene je taj echinodorus izrastao preko 40cm u visinu i oko 30 u sirinu, i vec par listova je van vode, za 6 meseci.
Polako sa svetlom, sacekaj bar mesec dva, pa vidi da li se javljaju alge i kako napreduje bilje, pa ako bude trebalo probas sa jacom sijalicom nedelju dve, pa opet vidis, alge, napredak. Samo strpljenja...
Na prvu naznaku algi reaguj, nemoj da cekas, smanjuj fotoperiod, nesto menjaj......
Da li planiras co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oke , nadam se svemu dobrom , gledaću da ne bude algi . Jer zaista mi se više sviđa ovaj aq od ovog većeg .
CO2 hmm , pa mogao bih ono DIY šećer , kvasac Very Happy
Al ne znam šta da uradim po pitanju difuzora , kakav , da mi je kakav DIY da odradim .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo Mirche Smile
Ne brini za svetlo, meni je u 200 litara 42W, echinodrus je preko 40 cm, pustio granu sa cvetom koja je već skoro pola metra van akvarijuma, kripta porasla ko blesava ... relativno kratko su pod T5 865, bile su pod 5050 led trakama slične snage. Rastu i sa 0,3W/litri bez većih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice difuzora za co2, najbolja diy varijanta po meni je obican spric od 10ml i u nkega nabijes tufere za skidanje sminke. Pogledaj u temi co2 mislim da sam tamo postavio link za nesto slicno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ nesa69
Hvala Wink , drago mi je da vam se dopada , stara postavka je identična ovoj , samo sam dodao biljaka još nekih i promijenio podlogu , jer je on bio promašaj godine (podloga , konkretno mislim na pijesak)
Ah ja jedva čekam da moj ovaj pusti onuu grančicu sa novim biljčicama echinodorusima , koliko mu je odprlike potrebno da to uradi , evo u mom slučaju o znate uslove , znate sve odprilikee ?

@vacko000
Potražiću , da vidim kako da i to izvedem , dok nema ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma, mogu orijentaciono za ovaj moj neznamkojikus je Smile
Imaš u albumu, koliki je bio, početak maja 2014, bez korena. Pa u oktobru 2014, sad je jedno 7-8 listova malo van vode. Moraču da uslikam uskoro (uginuo mi jedan geophagus noćas, rodostomusi pili vodu sa površine odjednom, pa polse promene pola vode brzinski nije baš za slikanje). Grana je krenula u prvoj nedelji januara, sad je već na preko metar.

Jako je slab taj filter za 60 litara, ako se ne varam to je onaj što ima sunđer ko upaljač. Meni ne uspeva da isfiltrira 20 litara sa 9 ancistrusa straih neki mesec, 12 starih par dana i jedan patuljasti ciklid amerikanac beba koga sam dobio (ima 1 cm).
To rešavaj sa nekim bar reda hang-on filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahaa , značii sigurno mu treba nekih 5-6 mjeseci da bi on bio TIP TOP što bi rekli .
Oke , valja čekati Very Happy

Ma znam za filter , ne znam šta da radim povodom toga , za HANG on , već sam jednom govorio , mjesta nema , jer ima krov , jedino da bušim krov , nije loša ideja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavila se plijesan po granama ,e u tako velikoj količini , ali je ima.
Pošto je aq u fazi cikliranja , ribice ne dolaze u obzir , a znam da bi se anciji obradovali.
Šta da uradim povodom ovog problema ?
Aq je star svega 3-4 dana .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj iz moje postavke HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 12:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko postavke Nebojsa-Perla Akvarijumi 21 Ned Dec 18, 2016 11:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko tehničkih pitanja oko postav... icatenej Početak u akvaristici 3 Pon Mar 28, 2016 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Patuljasti panj za nano postavke HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Apr 11, 2015 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License