Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sema za neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavrni srafove, oni drze zice koje dolaze iz prigusnice.
Te rupice su predvidjene za zice punog preseka, znaci uguras i ne mozes da je izvuces dok ne gurnes nesto u taj pravougaoni prorez i malo procackas Smile. Kao neka instant spojnica, ne znam da li ima neko konkretno ime.
Dakle, samo gurnes zicu unutra i to je to, nista ne srafis, ali ne moze licnasta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 6:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima neka vrsta stipaljke u tim rupicama ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, te srafove nikako ne diraj, jer su kontakti unutra slabi, da nebi puko neki.
Moze Blue i licnasta da se ubaci, samo je lepo uvrtis, blankiras je krace tj. 3, 4mm i onda moze da udje.
Videces u prorezu odozgo dve male polugice, zicice, uzmes iglu i povuces je u tom smeru u kom guras zicu, i vuces tu polugicu u koju guras rupu, jer jedna ti je za levu rupu a jedna za desnu.
Te poluge ustvari sluze za lako vadjenje zice, kad je licnasta hoce unutra da ti ostane unutra par licni pa nemozes sledeci put da lepo ubacis zicu...

I sto se tice tog rednog povezivanja... Ja mislim da moze, jer na jednom tipu frizidera u klemistu gde ide struja za neonke stoji jedan mali el. deo, sad nisam siguran sta je ali je kao neki mali kondenzator ili neki stabilizator napona...
A to moze i da se resi odvojenim startom, tj start sa zakasnjenjem ali za to je potrebna elektronika...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekam majstora do sutra, nemam više živce za ovu prigušnicu, treba da ide uputstvo uz nju za povezivanje Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pametno ... a kad dodje majstor ti gledaj pa kradi zanat jel nikad neznas kad ce ti zatrebati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rille ::
...treba da ide uputstvo uz nju za povezivanje Evil or Very Mad

Pa imas nacrtano na prigusnici... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Rille ::
...treba da ide uputstvo uz nju za povezivanje Evil or Very Mad

Pa imas nacrtano na prigusnici... Razz

Da, u pravi su, nacrtana je šema za povezivanje, ali ne i kako se UBADA žica, mada sigurno idu logikom da svako ko kupi prigušnicu je zapravo majstor neke vrste, te se podrazumeva da ZNA da se ne gura žica da bi se uhvatila šrafom, nego da bi se samo ubacila bangbang greska greska
šalu na stranu, SVIMA vama koji ste imali vremena, strpljenja i dobre volje da mi pomognete u ovom (naizgled ) jednostavnom posliću koji će, nadam se, biti završen za dan, dva, dakle svima vama drugari jedno veeeliko HVALA!!! cestitka Bravo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je li a sto lepo to ne povezes preko stedljive sijalice ... veoma je prosto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Je li a sto lepo to ne povezes preko stedljive sijalice ... veoma je prosto

Pa već sam imao štedljivu, pa sam hteo da malo unapredim neonkom , običnom za početak....štedljiva stoji u fijoci i čeka svoj trenutak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi me razumeo ... umesto prigusnice povezes preko stedljive sijalice. Netrebaju ti starteri, manje se greje hauba, manje je opterecenje haube, vecu sigurnost i pouzdaniji rad same neonke ..... razmisli ... pa da postavljamo semu vezivanja preko grla stedljive sijalice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Sep 09, 2010 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zašto lepo da ne uzme elektronsku prigušnicu, zašto da se zeza sa štedljivom sijalicom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 10, 2010 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue, apsolutno si u pravu što se tiče prigušnice. Dakle, što je prigušnica veće snage, ona propušta jaču struju.

Ja sam definitivno zaljubljen, pa sam malo pobrkao lončiće oko prigušnice. Laughing
Prigušnica se može posmatrati kao slavina, dakle, jača prigušnica, više odvrnuta slavina, više vode propušta.

Dakle, na prigušnicu kačiti samo one fluo cevi za koje je prigušnica deklarisana.

Obrisao sam moj post koji sadrži nebulozu, da ne dođe do zabune. Wink

Unapred se izvinjavam za vatromet prouzrokovan mojim genijalnim-laičkim objašnjenjem funkcionisanja prigušnice. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonka će sačekati bar mesec dana, palim preko malkice....pozzz svima, kuckamo se uskoro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
A zašto lepo da ne uzme elektronsku prigušnicu, zašto da se zeza sa štedljivom sijalicom?

Zato sto je duplo - troduplo jeftinija , manje se greje, manje je tezine itd ... a istu snagu proizvode kao i elektronske prigusnice ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo elektronska prigučnica za fluo cev od 18W ovde košta 230 dinara. A pošto je štedljiva od 18W i koliko je to manje zezanja nego sa elektronskom prigušnicom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako povezati LED neonku medayu Rasveta 9 Pon Avg 21, 2017 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebna sema za akvarijum Choda1987 Uradi Sam (DIY) 13 Pet Sep 05, 2014 2:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati prodajem panjeve bilje juwel neonku i... tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 30, 2014 9:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju T5 neonku uzeti? stefanrudi Rasveta 3 Uto Apr 08, 2014 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koju Arcadia neonku dodati? Sijamski_Mrmot Rasveta 5 Sub Mar 29, 2014 5:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License