Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nepoznati stanovnici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ih nekoliko ali koliko sam primetio svi su oko ulaza u filter. Njisu se kad neka riba prodje pored njih. Meni ovo lici na one morske zivuljke ali ne znam da li je opasno ili manje opasno Smile
Slucajno sam ih primetio. ima malih ali ova je ponajveca oko 1cm se izduzi pa se skupi na 3mm
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek kad sam okacio sliku ovde primetih jaje od helena na steni sa leve strane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto imas je hydra. Nije opasna po zivi svet, ribe sa vecim ustima ce pojesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije opasno uopste, ali interesuje me kako si uspeo da ga stvoris.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

UH Laknulo mi da nije opasna jer ima malih helena i vega po akva pa ako bi morao cistiti nastao bi haos. Riba sa velikim ustima sem algara nemam. Moracu ubaciti neku Wink
E sad kako se stvorilo nemam pojma. Tu mi prolazi voda koja ide u filter , bas preko tih stena a i hranu im dajem u blizini tako da predpostavlajm od svega po malo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ih jos dve skupljene

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

looniz, i ti si bese imao hidru ranije?
Ubaci moliku neku, blek moli recimo, one su ti kljucare stare. Kljucaju iz radoznalosti, jedu sve sem kamenja! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam, ja sam ubacio 2 silver moly i borca, od Hydre nije ostalo ni h Wink Zato sam ga i savetovao za ribe sa velikim ustima, proverena varijanta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2015 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih ovo cuvao,deluje mi interesantno ,,obozavam ovakva mala stvorenja ,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove hidre ladno setaju, pomeraju se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa naravno, ziva bica Wink
Kad su se pojavile kod mene, trazio sam i nasao dosta informacija o njima, i jedna od njih je da se nastanjuju u idealnim i cistim akvarijumima. Ako hoces da ih se resis, treba drasticno smanjiti hranjenje riba, jer ce se munjevitom brzinom hydra mnoziti. Tako da u narednom periodu hrani ribe vise puta po manje hrane, kako ne bi nista ostajalo posle riba.
Takodje vole svetlo, smanji rasvetu na neko vreme, ili, jedan od varijanti istrebljenja je - postaviti sijalicu pored bocnog stakla, a u sam akvarijum nasloniti drugo parce stakla na tu bocni stranu. Zatamniti ceo akvarijum, tako da svetlost ide samo od tog bocog stakla. Ostaviti na jedan dan i posle izvaditi to staklo iz akvarijuma, na kom se nakupila hydra Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

inace hidre su predatori hrane se zivom hranom mogu biti opasne po mladj ribica ,mada uglavnom se hrane manim mikro organizmima ,,, koliko kontam vole cistu vodu ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, zaboravih da dodam, za vece ribe od 3-4cm nije opasna, ali za malce ukoliko imas jeste. Hydra ima otrov u svojim kracima tako da malci kad prodju pored hydre budu opeceni, a posle i uhvaceni.

Evo i slike malca, t.j. to sto je od njega ostalo.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au pa ja mislio da ih ostavim malo, reko neka ih i ona su ziva bica. Sutra ulece borac i blekovi Smile
Nema malaca ali ima kozica. nedavno se izmrestili kribovi tu ali vise nisu tako mali.
Voda da mi je za pohvalu i nije bas. Nisam je dirao dosta dugo vremena. Malo zutne,sobila je bojicu.
Zamenio sam ove nedelje jedan deo ali nisam odavno nista pipao.
Hvala na informacijama, ipak volim ribice vise Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dosta toga citao o njima, i nasao sam podatak ne znam na kom sajtu da su skroz bezopasne.
Cak i za male organizme, ali ovo sto sam video ponistava svaku pomisao na to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka NEpoznati oblik zivota goranmbre Početak u akvaristici 2 Sre Feb 08, 2023 12:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi nepoznati puž SrkiVR Ostali Stanovnici 4 Pet Jul 19, 2019 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 45 litara stanovnici Uros Kg Ribe 1 Pon Apr 03, 2017 11:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka novi stanovnici, koja je ovo tetra ? brankotomic Početak u akvaristici 12 Uto Mar 10, 2015 7:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ..nepoznati korijen!? Maskulin Uradi Sam (DIY) 11 Čet Apr 03, 2014 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License