Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali morski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na info. Ja se dvoumim između tih 3-5W dioda i onih što ih zovu High power 10W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se iskreno plašio da li će koralima da prijaju ovi kineski LED čipovi, ali vidim da ti nemaš problema, a čak ni ukupna jačina (24W ako sam dobro razumeo) ti nije nešto preterano velika, tako da ću verovatno i ja danas naručiti čipove, a ostalo imam i ja pri ruci. Ja ih planiram kao dodatak za T8 15W 12000K, pa da imam ukupno oko 45W...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

24w leda przi, ne sija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ova informacija mi se baš dopada, znači da ne moram da preterujem sa jačinom, biće mi dovoljno i 20W LED uz ovo što već imam Very Happy.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Belo svetlo drzim na trecinu snage. Moje misljenje je da je bolje icii sa vise dioda manje snage i pokriti veci deo akvarijuma. 10W moras dodatno da hladis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jan 19, 2015 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo to sve napreduje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
lepo to sve napreduje Smile

Hvala druze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam od kog krsa si ga sklepao ali na slikama izgleda odlicno. Sta ja da kazem tek za onaj moj krs Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krs su stvari koje sam imao i iskoristio. Ova plastika glavni deo lampe je nosila kulere, koji su skinuti. Mogu da se ubace pa da hlade vodu u letnjem periodu. Ledovima nisu potrebni, jedva da su mlaki. Kada nadjem vremena objasnicu kako sam to sve sklepao, verovatno imam i neku sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 3:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, bilo bi odlicno. Cime ih sad hladis i na koliko ih drzis, posto se kod mene na max snazi bogami lepo ugreju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valentink
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2014
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 3:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, da li uopšte imaš neki cooler (makar i neki pasivni) na tim diodama? Nešto mi čudno da se uopšte ne greju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ledovi ne greju ako ne rade na maksimalnoj snazi, kod mene su na 50% skoro hladni, a kako je kolega Popaj napravio , čak i uživo izgleda kao fabrička.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ledovi su pricvrsceni na alu profil koji izigrava pasivan hladnjag. Nije origilan hladnjak, nego neka aluminijumska sina koju sam imao i iskoristio. U ovom slucaju zavrsava posao. Nije deblja od 1,5mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivkovicu nemoj puno da me hvalis. Ti si ipak kralj improvizacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda da se naruci tona dioda iz Kine, popaj ce da daje idejno resenje pa da izvoze rasvete Very Happy bile bi definitivno konkurentne na trzistu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License