Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 problem sa grejacem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobio sam grejac od prijatelja na koriscenje i kad sam ga stavio u akvarium upalio sam ga posle nekih pola sata.istog momenta je bljesnuo i brzo sam ga ugasio.nije bilo nista strasno pregorela je zica koja ide sa stampane ploce dole na namotaje.otvorio sam grejac zalemio zicu sve lepo upakovao vratio u akvarium i evo ga radi kao lud. medjutim sad se vise ne pali i ne gasi samo greje.sta raditi.kad sam ga rasklapao i sklapao video sam da plastika na potenciometru ima svoj granicnik da bi mogao namestiti temperaturu od najmanje do najvece ali ta osovina koju mi okrecemo kad se skine plastika koja je potenciometar moze da se vrti u nedogled jer je to jedna mala navojna sipka.zna li neko kako da resim problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da ga stavis u vodu odredjene.temperature koju imas na.skali i smanjujes sve dok ne ugasi lampicu i skalu namestis na tu temperaturu, samim tim ga izbazdaris... ali da bi to sve uradio moras da.radis pod.naponom tako da ako neznas bolje da radi neki elektricar. a mozda je i termostat crko tj. da je zalepio i radi non stop, ili drugo resenje, da si ga ti prespojio kad si lemio zice, tj da si ga zaobisao i zalemio direktno na fazu i nulu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma kakvi nista ja nisam prespajao jednostavno samo tu gde je pregorela zica uzeo i zalemio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma kakvi nista ja nisam prespajao jednostavno samo tu gde je pregorela zica uzeo i zalemio .on gasi lampicu samo kad na potenciometru vratim na minimum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

....verujem da znas sta radis, ali ljucki zivot i stetu od strujnog udara u akvarijumu za male pare koliko kosta grejac nema svrhe zrtvovati. Kupi nov grejac nije to 100 dukata pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda je i termostat otiso, prespojio, zalepio i sad non stop radi. probaj da vrtis da ga smanjujes pa poslusaj dal pali i gasi, trebao bi da ga cujes kako cakce... sko ne onda je sto posto zalepio i nrma nista od njega, moz da probas da ga kucnes malo da odlepi ili da ga naprskas wd-om
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma znam da nije nego od proste stvari i pregorele jedne zice me bas zanima zasto sad nece da se pali i gasi kad je zica zalemljena.a i nije moj grejac jebo me onaj ko mi je rekao da ga uzmem.bolje da sam kupio sebi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bacaj to
x2 jel mi kratka poruka Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad ja ga bas ne bi bacao, ako je "standardan".
Da ne malerisem, mozda nekom ispadne prilikom ciscenja pa naprsne staklo(na suvo) i onda je laganica prepakovati.
...ima jos kombinacija da se iskoristi a ne ukljucuju obavezno strujni udar. Smile
Naravno ako nisi siguran kako i sta svakako imas nekog prijatelja koji se razume u struju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni kornjača periodično odvali grejač. Kad menjam vodu obavezno proverim da li zvecka.
Kažu može i tako da radi, daj ga. Ja ga lepo kontejnerišem.
Imam kod nje možda 4-ti grejač za 7 godina, ne isplati se razmišljati.
Ta pregorela žica je nešto spalila, verovatno neku elktroniku, pozdravi se lepo sa njim i mirno spavaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License