Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 E-cigarete, iskustva i saveti... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 03, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pređi na e-cigarete, ja trenutno mandarinu koristim Smile minimalni nikotin.
Nisam mogao da ostavim, tukao sam skoro dve kutije na dan. Drugar mi pokazao šta i kako i milina jedna.
Evo negde od 15 ili 16 h sam radio nešto, vozao biciklu i sad pijem kafu i malo duvam mandarinu Smile
Bez zezanja, jako dobar način da batališ, ja već preko 4 meseca nisam zapalio cigaretu, sad mi smeta dim užas, sva čuka ukusa na full-u, ne kašljem ko kreten, ne smeta nikom, a stučem dobru kilometražu da se ne zadišem i to na solidnoj brzini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 03, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69

Ja nesto razmisljam da probam sa tom e-cigaretom.
Jel kad si presao na nju svo vreme si je "duvanio"?
Jel osetis kao manju potrebu i nju da koristis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E-cigara, ako ai karakter pomoćiće ti ako nisi nalazićeš mane i vratiti se cigarama.
Prost primer sam ja, uzeo umrella pljugu čim se pojavila, platio 60e sa svom opremom (uzeo dve najveće baterije) i ukuse razne. Interesantno je prvih nekoliko dana, ima nikotina tako da si sit što se toga tiče ali da se ne lažemo nikad neće da mi zameni moju cigaru! Posle 6 meseci sam se vratio cigaretama. Keva moja se npr navukla na e-cigaru, ne ispušta je jače od godinu dana, smanjuje % nikotina ali trebaće joj odvikavanje i od nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš da uzmeš nešto malo kvalitetnije, nije tako komplikovano. Hajde da može da se kupi za neke pare koje potrošiš za mesec dana ma cigarete.
Ovako me savetovali, kreneš sa jačim nikotinskim tečnostima pa smanjuješ. Ja sam recimo uzeo samo jednu od 16 mg nikotina (negde kao crveni marlboro), trajala mi nekih 5 dana i odmah na 9 i 11 mg (neke srednje, plavi pall mall, zlatni marlboro..) i to sam kratko pa sam sad na 6 mg (mislim da je to neki ultra mega light ronhil bio).
Ja sam imao 1 cigaretu u kutiji i probao da zapalim posle dva dana kako sam prešao i bacio je posle dva dima.
Nijednu za 4 meseca, sam pravim tećnosti, ispadne me nekih 500 dinara plafon mesečno i to da preteram.
Oprema: baterija kod nas, trenutno najbolja za normalne ljude, puni se na punjač za mobilni je 4500 dinara, nova, garancija .... Ima 3 puta jeftinijih. Za početak Tank koji je nekih 1500 i miran si.
Grejač naučiš da namotaš za 5 minuta, jedan dan da se ispraksiraš i milina.
Gabariti, viri malo tank iz ruke, ja nosim u džepu trenerke, pantalona, jakne ... negde 10 cm visine.
Baš pijem kafu:
Image
Recimo ovaj tank je veliki, 4,5ml i traje mi skoro 2 dana.
Ne znam, mogu komotno skoro ceo dan bez nje.
@Bojane, ako treba javi mi se na pp, imam jedan tank na poklon, a bateriju moraš sam, ova mi jedina trenutno.

Umbrellu zaobilazite u širokom luku, najozbiljnije Smile


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Feb 04, 2015 1:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo vam jedna moja skolska lekcija, kako ostaviti cigare. Laughing
Prvo trebate da prepolovite dozu, npr. ako danas popusite dve kutije, sledecih nedelju dana na pocetku terapije pusite jednu kutiju. Nakon nedelju dana terapije vreme je da još jednom prepolovite dozu, dakle na pola kutije...i tako na svakih nedelju dana smanjiti dozu, sve dok ne dodjemo do faze kada dnevnu dozu svedemo na 1-2 cigare.Tada u potpunosti prestanite sa pusenjem. Ukoliko u toku terapije osetite krizu, najbolje bi bilo uzeti sargarepu ili jabuku sto je neko vec rekao i grickati to. Takodje, kolege akvaristi novac koji biste dali za cigare na kraju meseca, pocastite sebe nekim lepim 100 litrasem ili nekom novom ribom Very Happy Aj srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešo jedino je tada umbrella imala radnju u Nišu i veliki izbor aroma, koristio sam natural 24, dakle najjači "duvan" i beznikotinsku čokoladu. To kapnem malo radi ukusa. Atomizer im je bio smeće. Jako loš kvalitet ali zato je baterija jaaako dobra! Sad u radnji držimo joyetec-ove cigare, kvalitetne su, jeftinije ali dosta ljudi se vrati pravim cigaretama... Da rezimiramo, ako se truješ - truj se ko čovek! Ako hoćeš da batališ pljuge batalićeš bez e-pljuga, tableta,...

Ćale moj je pre 15 godina samo bacio punu paklu u kantu i reko prestajem da pušim. Probajte tako Very Happy


Poslednji izmenio VusaBEJBE dana Sre Feb 04, 2015 2:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da bacim, pecaroš sam, nerviraju me .... urlanje
Ma ovo mi dođe kao neka zanimacija, taman ću i to polako da batalim, stvarno mi pomoglo, za razliku od pre dešava mi se da imam po neku kintu uvek u džepu mada omladinci imaju neki rendgenski vid, sve ižicaju Smile
Plus, ukusi su fenomenalni, baš fenomenalni, pušio sam uvek dobre cigarete ali ovo je, ne znam kao nebo i zemlja po ukusu.

Probao sam to sa kantom ali nisam uspeo da bdem karakter, par puta se zapio, onako normalno, da ne pomisli neko sad Embarassed i polako opet počeo.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Feb 04, 2015 2:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je problem što mi se ustvari baš nešto ni ne prestaje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni meni se ne prestaje, al evo prestajem od danas Very Happy pa da vidimo koliko ce da traje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne uspevate, probajte sa ovim, malo voćke, malo duvani, malo kafe, malo slatkiši ... a zdravije i nema dima, pepela i ostalog. Šta da kažem, uživam i preporodio sam se.
Jedini problem je što u početku gledaš gde je pepeljara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podseti me Nesa ... vec par dana dimim dim el cigarete Smile . Iskreno, ne vuce me ka cigari ali imam pregrst pitanja sta i kako jer toliko toga ima u toj tehnici da nisam bio svestan sve dok nisam na drugom forumu poceo neke osnove da citam. Napravise ljudi od toga "matematiku " ( pozitivno ) . Toliko prozivodjaca da je pocetnik izgubljen. Toliko delova, tecnosti , delova ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gori su od akvarista Smile Smile Imaš slatkovodni low budget, high end, pa morski isto tako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idite vi lepo u inostranstvo (Meni deda živi u Slovačkoj, brat u Češkoj) pa kad vas ubiju u pojam cene cigareta itekako ćete prestati Smile Malo se šalim...
U srednjoj sam pušila (celu srednju). Ne mnogo ali ipak jesam. Onda sam upoznala mog sadašnjeg muža - nepušača (mada je i on pušio ali je ostavio cigare pre mene). Ljubav je definitivno bila najveća motivacija. Iskreno da vam kažem kada sam prestala da pušim osećala sam se mnogo zdravije. Dok sam pušila znala su da me bole pluća.
Nedavno smo onako zbog svečane prilike podelili jednu cigaru i zaista smo uživali u njoj ali za sledećih deset godina mi je dovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tehnika koja oduzima dah. Ja mislio to tank, sipas tecnost i cugaj. A ono brate mili cela masinerija.
Ja sam uzeo :

Image

Za sad lepo,zanimljivo i cigare me ne vuku. Sem sada posto mi se baterija posle tri dana koriscenja puni tj formira se pa moram analogne ali sad me hvata zelja ka masini a ne analognim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2015 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cek,neko gore napisa namotas grejac,ja moj iskidao jos prosle godine (posto mi je u prirodi da sve cistim do potpune cistoce),raskupusao sam cigaretu i iskidao nesto sto je bilo umotano preko fitilja,pretpostavljam da je to grejac i od tada ne radi i tako mi bleji elektronika neupotrebljena,a bas bi mi legla a da ne kupujem opet,model je nesto nalik ovom sa slike iznad samo sto se u ovom prozirnom vidi fitilj kod mene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi veci akvrijum - saveti za skoro ... dimacar Početak u akvaristici 8 Sub Maj 09, 2020 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 48l saveti nikcha Početak u akvaristici 7 Uto Feb 18, 2020 7:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License