Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman HF-0400/savet u vezi delova Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
nemam bas mnogo iskustva u vezi sa HangOn-om, pa ako biste mogli da mi kazete sta su ustvari delovi u njemu: plasticna ploca sa nekim belim sundjerom (Koja je sada zaprljana (predpostavljam da je u pitanju filter masa)), plasticna ploca koja ima nekakve crne cetke nalik onoj za zube Very Happy, i sta je to sve i kako da dodjem do aktivnog uglja u filteru, cisto da znam gde je, iz prostog razloga da ukoliko nedaj boze budem imao potrebu za lecenjem, mogu da ga uklonim kako bi bilo efekta. Hvala.


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 22, 2015 1:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se nevaram imaš Atman HF-0400, trebalo bi da je slično kao i kod HF-0300 (ne koristim pa uzmi sa rezervom). Ako je taj, potvrdi da promenimo naslov da bude preglednije.
Te četke su za biološku filtraciju.
Član VeDe ga je sredio i prostudirao (HF-0300), deo za ugalj, pa možeš da vidiš iz sledeće teme:
http://www.akvarijum.org/forum.....16366.html
Ima dosta tema sa primerima gde ubace i parče suđera ... nemam iskustva pa ne mogu da kažem. Uglavnom prilično se lako održava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj ti je plasticna ploca sa belim sundjerom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso jeste taj je u pitanju, Atman HangOn HF0400.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa filterom, uopšte ne izbacuje vodu, a radi tj. zuji. Šta bi to moglo biti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Khyron
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Maj 2014
Poruke: 6
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi gledao na vrhu imas onaj regulator , za dotok vode kroz filter, mozda je zatvoren ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam, na on je, nmp u čemu je problem. Samo jednostavno ne izbacuje vodu Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si nešto dirao, tipa prao filter i slično, a nisi ga prethodno napunio vodom onda neće ni da radi.
To možeš lako da vidiš ako pogledaš cev preko koje uvlači vodu, u slučaju da u njoj ima vazduha na kolenu, onda je to. Napuni filter vodom i opet pobaj.
Druga varijanta je da nešto nije u redu i da se otkačio propeler, osovina ... ali mora da se rasklopi pumpa i pogleda da li je sve na svom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam imao slicno tome samo sto je bio sobo i bio je malo veci radio je mesec dana i to je to,imao je problem sto je glavio propeler,i onda kad ga odozgo kucnem on proradi,i tako je sve kraca i krace radio,tako da mala vajda od tih filtera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh sad kucneš, a da si probao da ga opereš možda bi malo i lepo radio.
Glavni problem je po meni što na pumpu ide prljava voda, dok kod većine ostalih tipova filtera ide voda kroz filter materijal.
Inače je posao od pet minuta da se opere propeler čim opadne protok. Sasvim normalna i redovna procedura kod svih motornih glava bilo kojih tipova filtera. Negde pre negde kasnije, što opet zavisi i koliko ste pretrpali akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman i sobo hfovi imaju drugačiji sistem osovine i propelera. Kod atmana je kao i kod svake potopne pumpe a kod soboa je nešto komplikovanije i čini mi se lošije rešenje. Atmančić mi tih, ne čuje se, dok evo ga sobo u kutiji nov, zuji ne mogu da ga podnesem.
Sergej, mora filter da ti bude pun vode. Kada ga upališ i on čangrlja a ne izbacuje vodu onda dolivaj vodu lagano u filter dok ovaj ne povuče. Može i sam da povuče ako je nivo vode u akvarijumu do ili malo iznad samog izlaza. Ako je nivo vode dosta ispod izlaza i voda pada u akvarijum sa par cm visine onda će teško da povuče bez gorepomenutog dolivanja.huh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha hvala, rešio sam problem. Filter je bio napunjen vodom do vrha, nije to bio problem, ali se u cevi zahlavila travcica pa nije mogao da vuce vodu. Otpusio sam cev i sada radi bez problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ciscen je propeler 100 puta i sve i dzabe,neko je los kvalitet i to je to..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License