Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Google gadosti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CCleaner je odradio posao jutros. Nista posebno. Posle ciscenja opet isto.
Malver je takodje odradio i obrisao gluposti.
U Winu nemam sta da obrisem.
Ostao je jos ovaj hitmanpro i da resetujem mozilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 3:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aman kakve veze ima cccleaner sa bilo cime. Sta mesate babe i zabe Smile

To ti je 99% neki addon koji si nesvesno instalirao. Samo ga blokiras, obrises i to je sva matematika. Sam si video kad iskljucis sve da nema niceg Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Aman kakve veze ima cccleaner sa bilo cime. Sta mesate babe i zabe Smile

To ti je 99% neki addon koji si nesvesno instalirao. Samo ga blokiras, obrises i to je sva matematika. Sam si video kad iskljucis sve da nema niceg Wink


CC Cleaner nema veze direktno sa virusom, ali ne znam da li ti se nekad desilo da ne mozes da uradis uninstall nekog progama iz programs & features ili da znas da postoji a nema ga ulistanog, meni jeste... CC cleaner sluzi upravo za to. Ukoliko je nesto instalirano a nije ulistano on ima vece sanse da ga nadje.

@nikouro, dakle nije prvi put da fasujem neki spam ali sam uvek uspevao da ocistim ali ovo je neverovatno. Vise nemam ideja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da nisi jedini kome se to pojavljivalo, pocinju reklame sa svih strana da nadiru... Jos pre par dana sam instalirao adpblock i savrseno funkcionise, nema vise reklama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, odavno nemam problema sa 7-cama i 8-cama. Da li kod njih i dalje važi kod paljenja da kad se pritiska F8 imaš opciju ulaska u SAFE mod.
Ako ima, onda u Safe Mod pa iz njega CC cleaner (obavezno registry bazu, deinstalaciju svih gluposti), pa malware bytes i ostale programe za čišćenje. Meni je to uvek bio način za čišćenje, podigne se najosnovnije, ne pokrene se ništa što blokira i čisti sve redom što padne pod ruke.
Što se tiče Browsera, IE tj. njegova maska ili nadogradnja koja se zvala ranije MyIE a sada se zove Maxton cloud browser (znam da neće mnogi da se slože) je jedina opcija koju jako dugo godina koristim. U Maxton-u nema šta ne možeš da blokiraš i uradiš Smile

Edit: standardno podešavanje, ako nešto promakne donja opcija, block sa klikom.
Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Feb 13, 2015 12:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

He's gone! Smile

Image

Sve instrukcije sa neta sam ispostovao i opet sam imao preoblem.
Na kraju sam poceo da citam komentare na data resenja i neki tip je napisao da su zaboravili da napisu da posle ciscenja od positiv finds treba uraditi uninstall i ponovni install chrom-a. Za sada sve radi "as a charm..."

Jos ako vam je sync ukljucen, 2 minuta posla...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Što se tiče Browsera, IE tj. njegova maska ili nadogradnja koja se zvala ranije MyIE a sada se zove Maxton cloud browser (znam da neće mnogi da se slože) je jedina opcija koju jako dugo godina koristim. U Maxton-u nema šta ne možeš da blokiraš i uradiš Smile


Ja koristim Chrome, na koji sam presao upravo sa Maxtona, jer je brzi.
Inace, jos pre mnogo godina sam koristio tada MyIE kao sto si napisao, pa posle Maxton v.2.XXX koji je bio tada dobar Smile , dok nije dosao 3.0.XXX sa novim engin-om i interfejsom Wink Sada vec daleko napredniji 4.xxxx koji i sada imam, ali ga koristim za download videa sa skoro bilo kog sajta Wink Ono sto me je uvek privlacilo kod Maxtona je mouse gesture, otvaranje linkova prevlacenjem malo u desnu stranu, bez dopunskih kliktanja na link pa open u drugom prozoru ili ne daj boze koriscenjem leve ruke pritiskanjem ctrl pa link.. Smile I da, u Maxtonu je ranije bilo skrivanje i blokiranje ama svih mogucih reklama, pa i na bilo kom sajtu skrivanje bannera odredjenih velicina, koje je bilo moguce i dodavati rucno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obrisi cash and cokies
I vrati na pocetna podesavanja pretrazivac, radi 100%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim Mozilu i nemam tih problema. Verovatno se fasovalo nesto. Jednom sam bio fasovao uz neki addon za Mozillu pa se dugo cesao po glavi kako da izbacim.
Ovde je sve cisto Wink

Mozda da probate pogledati u kodu od stranice da li se pojavljuje neki cudan java skript pa da vidimo kako to da se resi.

Ajde neka neko kome se to i dalje pojavljuje uradi desni klik pa 'View page source' (na mozili je ta opcija) pa neka kopira sve sto tamo nadje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro, koristiš li neki antivirus, bar free varijantu?
Pola toga što imaš dole od plejera, naprimer, obavezno radi kao custom instalaciju, time dobijaš opciju da dečekiraš sve te neke dodatke, neke nortone, neke ubrzivače, toolbar-ove ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim zastite Smile , svakojake . Resetovao mozilu i vise nema gluposti. Nesto jeste uslo ali ni malwarebytes ne vidi, ni anti virus.
Preblem je sto nisam nista instalirao, mozda jesu deca ali ne vidim sta jer uglavnom ja instaliram ili bar pregledam sta zele da instaliraju, pa odobrim ili ne.
Chrome ista tako se ponasa.
Probacu ovaj browser maxton. Ko zna ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na forumu je uvek svežija verzija od one kad udješ na off. sajt i tipa download dugme. Inače, forum je takodje off. verzija od proizvodjača.

OVDE možeš skinuti poslednju verziju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fuji




Registrovan: 08 Maj 2013
Poruke: 2
Lokacija: Beograd,Sremcica

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si probao combofix?Super je samo pazljivo sa njim,sve antivirus programe iskljucis pre startovanja,a kada ti ponudi opciju "recoveru console" samo izaberi ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dzaba vracanje browsera na default ako ti u Start/Control Panel/Programs and features ne izbrises same add-onse. Ako to ne uradis oni ce se vracati iznova i iznova. Dzaba vam i antimalveri i antivirusi i tune up i CCleaner dzaba vam brisanje kesa cak i brisanje i ponovno instaliranje browsera, bukvalno sve je dzaba ako se prvo ne izbrise add-ons iz samog kompa. Da se ove stvarcice ne bi desavale bukvalno na netu treba da trzis oci otvorene: Sta i gde skidas, Online filmovi - nikako, bolje skines film preko torenta na piratebay-u ili na kickass-u, izbegavati i uglavnom sve youtube downloadere...
Al u svakom slucaju ako se desi da se zeznes najpre uradis: Start/Control Panel/Programs and features/unistal krivca, pa tek onda u browseru u add-onsima remove add-ons a ako ti zezne i search engine (home page) samo vratis na google. rs.
Dugogodisnje iskustvo, fakultet i servisiranje racunara stoji iza mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Feb 13, 2015 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakacili ste rootkit.

Odes lepo u Firefoxu na about:config, trazis user defined linije i svaka koja sadrzi neke leve linkove treba da se obrise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Google maps, naleteo na proizvodnju Sone_bg Morska Akvaristika 1 Čet Sep 01, 2016 3:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Google Ocean Street View :) goranp Morska Akvaristika 4 Uto Jun 17, 2014 5:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kako ubaciti sliku iz Google Sketchup-a LAKI7 Razno 10 Sre Avg 10, 2011 5:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License