Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquarium by Branko Tomic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnicka greska prelepog akvarijuma koji je trajao godinu kratko videcete i zasto.

Litraza Akvarijuma: oko 68/9 Litara( dimenzije koje je majstor uradio nisu tacne ali po merenju kofa od prilike 68 do 69Litara
bez podloge i biljaka pa i opreme u vodi.)
Rasveta: 2 neonke 12w
Oprema: Potapajuca filter pumpa + rasprsivac
Hemija: Mikro&Makro elementi(kupljeni od neke firme sa vaseg banera), CO2 rucni rad DIY Flasa 2L i Flasa 0,5L
Zvi svet: Betta, red shark, koi saran(ubrzo je bio poklonjen jer jeo biljke),B.Molly, Ksifo, 2 muljasa, puzevi jabucar i braon mali kinezi.

DNEVNA SLIKA UZ SVETLO
Image

NOCNA SLIKA UZ SAMO 1 SVETLO
Image

Biljke su mi propale, od ribica sam sve poklonio i zapoceo sa gupikama i zadrzao sam 8 bebica ksifo + 2 muljasa i jedna B.molly su sada u praznom akvarijumu u kom imam drezgu najvise cak i za izvoz....

Svaki predlog akvarista bih voleo da cujem odnosno citam.... Koje Biljke preporucujete ribe za ukrstavanje, i tome slicno i da ne zaboravim da kupio sam uz te 2 neonke od 12w 3 stedljive sijalice koje cu ubaciti cim napunim sa biljkama....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 04, 2015 6:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikola ue
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Jan 2015
Poruke: 6
Lokacija: UZICE

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od cega ti je podloga? ako hoces da ti biljke napreduju brzo stavis zemlju za cvece na dno aq pa preko mrezicu za komarce e onda pesak ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikola ue ::
od cega ti je podloga? ako hoces da ti biljke napreduju brzo stavis zemlju za cvece na dno aq pa preko mrezicu za komarce e onda pesak ...

eto vidis magicna zemlja je kod mene zatim mrezica sve ja to lepo uradio citao sam ja sve po pravilu, jeste da sam puko na kupovinu biljaka i do 15.000 dinara toga mi nije zao jer i vrede biljke ali nesto se desilo i tu sve propalo isao sam odrazavao i biljke i ribe po pravilu i odlicnom upustvu ali kad me nece, tada nece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Kako 15 hiljada, koliko si biljaka uzeo, 100? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
^ Kako 15 hiljada, koliko si biljaka uzeo, 100? Shocked

imao sam preko 50 vrsta biljaka kupovao i najskuplje , neke sam i poklanjao ljudima u mom kraju jer ovde gde sam ja jedva nas 3 imamo bas biljni akvarijum a svi drugi cak i devojke imaju samo pesak i po ribicu u akvarijum pa sam bio dobre volje i poklanjao biljke nisam ja nikad gledao da nekome nesto ne poklonim kada imam i jeste oko 15.000 dinara sam dao za biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam biljke koje su vredele i 800 dinara , imao ih najvise nedelju dana u akvarijum pa se pojavi familija zatrazi lepu biljku ja im davao nisam gledao za sebe nego uvek drugima da ucinim. E sad kad je doslo vreme da ja padnem niko mi ne pruza ruku i kaze ustani eto ja cu ti pokloniti biljke neke. Kapiras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko bi to nazvao velikodusnim, ali meni je glupo, u prevodu preterao si ga i jos izvisio na kraju (osim ako nemas pare na bacanje, u tom slucaju povlacim sta sam rekla). Very Happy Ali sad je kasno, na tvoju litrazu za pocetak nisi trebao vise od 10 vrsta biljaka, to vremenom ako imas dobru svetlost i podlogu lepo zaraste, zavisi i od same biljke ali sigurno nisi uzimao najzahtevnije, nadam se. Primer, za moj akv koji je veci od tvog, sigurno nisam potrosila vise od 15 evra na biljke, nekoliko je propalo ali sada i kada bih htela ne bih mogla da dodam jer nema vise mesta.

Te biljke sa slika, jel to ono sto je ostalo od tih biljaka ili? Nekako mi izgleda haoticno, mozes ti to bolje. Imas biljke koje idu u zadnji, srednji i prednji plan akvarijuma. To na pocetku ne izgleda bitno, ali posle sigurno ne zelis da biljka koja poraste max 15 cm bude u nekom zabacenom uglu, dok ona koja raste preko 50 cm ti bude tu napred i zakloni sve zivo. I jos kad puste korenje teze je da ih pomeras, cupas itd. Nekima nije, ali ja volim licno glavni skejp da uradim na pocetku, posle samo da ih sisam.

Taj beli kamen mi se nekako ne uklapa, tvoj akvarijumu fali neki lepi panj ili grana, i preporucila bih tamniju podlogu jer sve izgleda prirodnije. Koja je debljina podloge, ne vidim lepo ali izgleda mi nekako tanko...

Ovde mozes vise da procitas vise http://www.akvarijum.org/forum/biljke-f8.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
Neko bi to nazvao velikodusnim, ali meni je glupo, u prevodu preterao si ga i jos izvisio na kraju (osim ako nemas pare na bacanje, u tom slucaju povlacim sta sam rekla). Very Happy Ali sad je kasno, na tvoju litrazu za pocetak nisi trebao vise od 10 vrsta biljaka, to vremenom ako imas dobru svetlost i podlogu lepo zaraste, zavisi i od same biljke ali sigurno nisi uzimao najzahtevnije, nadam se. Primer, za moj akv koji je veci od tvog, sigurno nisam potrosila vise od 15 evra na biljke, nekoliko je propalo ali sada i kada bih htela ne bih mogla da dodam jer nema vise mesta.

Te biljke sa slika, jel to ono sto je ostalo od tih biljaka ili? Nekako mi izgleda haoticno, mozes ti to bolje. Imas biljke koje idu u zadnji, srednji i prednji plan akvarijuma. To na pocetku ne izgleda bitno, ali posle sigurno ne zelis da biljka koja poraste max 15 cm bude u nekom zabacenom uglu, dok ona koja raste preko 50 cm ti bude tu napred i zakloni sve zivo. I jos kad puste korenje teze je da ih pomeras, cupas itd. Nekima nije, ali ja volim licno glavni skejp da uradim na pocetku, posle samo da ih sisam.

Taj beli kamen mi se nekako ne uklapa, tvoj akvarijumu fali neki lepi panj ili grana, i preporucila bih tamniju podlogu jer sve izgleda prirodnije. Koja je debljina podloge, ne vidim lepo ali izgleda mi nekako tanko...

Ovde mozes vise da procitas vise http://www.akvarijum.org/forum/biljke-f8.html


Ove biljke samo je red flame zahtevna i crvena i sljivica ostalo traze manje svetla to znam i ja, OVO JE AKVARIJUM OD PRE 3 MESECA SAD MI JE AKVARIJUM SAMO PREZIVEO SA RED FLAME KOJA TRAZI JAKO SVETLO , ZATIM DREZGA KOJA NE TRAZI BAS JAKO I OSTALA MI SLJIVICA BILJKA OSTALO SVE SE UNISTILO ONE NEZAHTEVNE TAKODJE SE UNISTILE I ONA CRVENA ZAHTEVNA PO PITANJU SVETLA.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ddebiljna podloge od 5 do 6 cm , u to sve spada ovako: 1.5 zemlje, mrezica kamencici od 0.3 mm na mrezici u visini od 2 do 4 cm i oko 1cm do 2 cm ovaj sitni beli kvarc granulacije 0.0mm
sve je ovo dobro ali neznam sta se desilo sa biljkama i mikro i makro sve ali sve sam radio po pravilu drzao se upustva i svaki dan sam posmatrao akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma dobro, ali zasto si pobogu poklanjao cele biljke, zasto ljudima (ako su vec trazili na taj nekulturan nacin) nisi rekao da sacekaju da ti se prihvate biljke pa im lepo poklonio pelcere? To je vec tvoja greska. Nista mi nije jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Branko trebalo bi prvo da namestiš sve što si naumio:i jače svetlo i eventualno hranljivu podlogu i prihranu sa mikro i makro elementima i CO2(ovo zadnje ako hoćeš zahtevno bilje).
Potom odaberi biljke koje želiš,pa pročitaj o njima što možeš više.Saznaj šta koja traži i prema tome ih ukomponuj u svoj akvarijum.Na kraju krajeva,napravi spisak biljaka i naći će se neko da ti kaže o svakoj,makar po nešto.
Meni je čudno da ti je propala i usteriana,koja je žilava žestoko.A ni ostale biljke nisu neki bauk.
Za drezgu greši,ona može da izdrži puno toga,ali svetlo itekako voli.
I samo da dodam da ovde na forumu možeš da nađeš lepe biljke,a koje pri tome nisu preterano skupe.
Za ribe je stvar ista.Odaberi šta ti se sviđa,pa onda pitaj za njihove potrebe i kombinovanje istih.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
Ma dobro, ali zasto si pobogu poklanjao cele biljke, zasto ljudima (ako su vec trazili na taj nekulturan nacin) nisi rekao da sacekaju da ti se prihvate biljke pa im lepo poklonio pelcere? To je vec tvoja greska. Nista mi nije jasno.

jeste moja greska sad vidim i ja ali me cudi za neke biljke zasto nisu opstale???? sad sve iz pocetka moram
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Branko trebalo bi prvo da namestiš sve što si naumio:i jače svetlo i eventualno hranljivu podlogu i prihranu sa mikro i makro elementima i CO2(ovo zadnje ako hoćeš zahtevno bilje).
Potom odaberi biljke koje želiš,pa pročitaj o njima što možeš više.Saznaj šta koja traži i prema tome ih ukomponuj u svoj akvarijum.Na kraju krajeva,napravi spisak biljaka i naći će se neko da ti kaže o svakoj,makar po nešto.
Meni je čudno da ti je propala i usteriana,koja je žilava žestoko.A ni ostale biljke nisu neki bauk.
Za drezgu greši,ona može da izdrži puno toga,ali svetlo itekako voli.
I samo da dodam da ovde na forumu možeš da nađeš lepe biljke,a koje pri tome nisu preterano skupe.
Za ribe je stvar ista.Odaberi šta ti se sviđa,pa onda pitaj za njihove potrebe i kombinovanje istih.
Pozdrav

sve sam ja to imao od mikro i makro i co2 dobar sve , e vidis za drezgu ne gresim ona mi nije kazem nije ostecena cak i napredovala a nije ni zaklanjala svetlost. sad u akvarijum prazan akvarijum mi ostale samo biljke
1.Drezga
2.Red Flame (koja trazi jako svetlo i pusta 2 drske i dva cveta)
3. sljivica

samo su mi ove biljke eo jos uvek u akvarijum i dobre su ostalo nista vise.
ma citao sam ja za njih sve ali garant neku malu gresku sam napravio koja je uzrok svih biljka .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.Ja grešim.I to me baš čudi,jer sam odrastao na Tisi,gde je carstvo drezge.Trebalo bi da znam o čemu pričam.
Čovek se,eto,nauči nečemu svaki dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Mar 05, 2015 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto si rekao da si narucio preko 50 biljaka, koliko si ih najvise imao u akvarijumu? Ako si imao preko 10, 15 vrsta na tu litrazu, moguce da nisu imale mesta da se razvijaju, nista mi drugo ne pada na pamet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2018 Musyupick Obaveštenja 1 Čet Sep 06, 2018 8:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NEW Aquarium Mirche01 Akvarijumi 7 Sre Mar 14, 2018 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2017 Musyupick Obaveštenja 0 Uto Sep 19, 2017 7:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License