Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 atman f-302 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SrkiVR
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Feb 2015
Poruke: 7
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Mar 17, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubacio sam filter atman f-302. besuman je i to mi se svidja za razliku od prethodnog. interesuje me da li neko zna kako da podesim da izbacuje mehuriće u vodu. sve sam povezao sa crevcetom da vuče vazduh izvan vode, ali neće da izbacuje vazduh nego samo okreće vodu. pomerao sam podešavač na + i -. menjao mu dubinu sa 1 cm ispod vode pa do samog dna ali ne biva. inače aq je 65l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 17, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj sliku kako si postavio, bezveze da nagađamo.
Mora da bude taj produžetak sa crevom na samom izlazu. Ako si stavio na pumpu a posle još pola metra cevi nema šansi da izbacuje mehuriće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti atman i ranije sam koristio to crevo za mehuriće dok nisam uzeo vazdušnu pumpu. Probaj da podigneš pumpu malo, ne znam koliko ti je ispod nivoa vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inače ima na par mesta o toj problematici:
http://www.akvarijum.org/forum.....27-30.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t3076.html
Bitno je da je produžetak na samom izlazu i dobro postavljen, tj. okrenut. Ovde mislim na jezičak koji je zakošen i mora da bude okrenut ka izlazu.
Dubina je nebitna po meni, pumpa mi je na dnu akvarijuma, crevo-cev kombinacija od nekih 50-tak cm dužine i taj produžetak na samom kraju, na nekih 10 cm ispod nivoa i bije mehuriće samo tako. Ne koristim vazdušne pumpe nigde.
Ako staviš bilo šta posle tog produžetka, vazduh ne može da svlada pritisak vode i nemaš mehuriće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je dubina i nebitna, ja samo kažem kako sam rešio isti problem sa istom pumpom. Možda čoveku pomogne savet bez da lista ceo forum. A vazdušnu pumpu ni ja ne savetujem, dušu ubija koliko drnči Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako malo prelista može i da vidi zašto ne izbacuje mehuriće, nema tu ni mnogo šta da lista.
Inače je napisao kako je i menjao dubinu pumpe od gore do dole ako već ti ne čitaš šta piše, pa nije rešio problem.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Mar 18, 2015 10:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitah sinoć kasno, ne pročitah dobro. Tebi svaka čast eto. Ti Srki izvini. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 27, 2015 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam ovu pumpu za akvarijum od 60ak litara,tiha je i jedino hoce da izbacuje mehurice malo ispod povrsine vode...koristio sam samo jedan nastavak u pumpu i ima racvicu za crevce...crevce drzim iznad akvarijuma za slucaj da pocne da gura vodu na njega...cim se zaroni do dna ili ispod pola vidi se voda cm ili dva u crevu i ne vuce vazduh...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Sep 27, 2015 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo zavisi i od dubine na kojoj postavljaš tu račvicu na samom izlazu i snage pumpe.
Meni ta pumpa od 450 lit/h (samo pumpa u trokomornom filteru) relativno slabo izbacuje mehuriće. Ali je pumpa na 40 cm dubine, ide voda kroz prelivnu cev sa kolenom pa L koleno i tek na kraju taj produžetak.
Dok kod pumpe od 600 lit/h koja je skoro isto postavljena gruvaju mehurići.

Tebi bi trebali da izlaze mehurići prilično jako. Jedino da nije prljava pumpa.
Nema potrebe da ti je crevo za vazduh dugačko, čisto da bude koji cm iznad vode. Koristim neke slamčice što sam našao po kući i što su pasovale umesto creva za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pumpa je nova,ubacena u akvarijum pre 2 dana...2 prsta je ispod povrsine i idu mehurici ali ne nesto preterano jako...pokusavao sam i sa kracim crevom nije neka razlika...sundjer u njoj je mali,predlazete li nesto drugo umesto njega ili neki dodatak sa njim da se ubaci?(keramiku neku sitniju) ili nesto drugo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao i f 301 i f 302, samo da znas da se oni vremenom zaprljaju i da gube na snazi kad su prljaviji, ovo govorim iz vlastitog iskustva sa f 301 i f 302. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti filteri imaju svoju volju, defiitivno. Dok sam radio u akvaristickoj radnji, bila je ovakva situacija: 5 malih akvarijuma sa 5 gorepomenutih filtera. Svaki na istoj dubini, sa istim crevcetom za vazduh. Svi cisti ko suza i sa istim sundjerom u sebi. Tri izbacuju vazduh, dva ne, i tako par dana. Onda, izbacuju svih pet. Par dana kasnije, izbacuju 4, a jedan ne. Nije do tebe, ima malo i crne magije Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djole_Va
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cak je sinoc nesto da kazem krsio da sam hteo da ga polupam,kao da je vukao vazduh pod vodom Very Happy na kraju se smirio,ali ako ga potopim do dna nece da gura vazduh trenutna visina vode je 25cm,nisam napunio akv do vrha...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isto tako na f 301 imao, dere kao da nesta grebe, i onda ga ja potopim skroz takodje i cijevcicu da se i ona "napije" vode poslije sve normalno ali kako se prlja sve vise gubi na snazi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2015 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj deo na koji kačiš crevce (crveno) bi trebalo da je koso zarezan i okrenut u odnosu na izlaz vode kao na slici:
Image

Ne znam, na onom najmanjem filteru od 200 lit/h koji sam imao nije ni postojao taj kosi deo nego bilo ravno sečeno i jako je lepo bacao mehuriće. Jedino da nije zapušeno (onaj crveni deo). Nema po meni drugog razloga.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Sep 28, 2015 9:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Pogrešio sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman EF1 StefanPN Filteri i pumpe 1 Čet Mar 04, 2021 11:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License