Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malo sam sredio Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je Smile, nije ti dosadno Smile. Ono sa levim i desnim altispinozama ja vec skorio tri godine gledam - tako ih i razlikujem - ovaj je desni a onaj levi Smile. Radujem se skalarima - beli su mi zelja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 5:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda,vidi se da sve lepo napreduje.
Moze jedna fotka celih akvarijuma....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sub Feb 14, 2015 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad porastem, imacu akvarijum kao Nesa Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@vacko: imaš u albumu hronologiju, imaš i na prethodnoj strani od kraja januara kad sam malo raskrčio, tj. zamenio valsineriju sa kriptom. To je to, baš kad ceratopteris cornuta totalno zamrači, povadim je i nanovo. Jedino je lotus krenuo pre par dana posle duže pauze onako pošteno, očekujem da ode opet do površine. Ceo dan u peščari, popakovao jedva sve na spavanje. Imao sam jedan lotus, nemam sad snage da čitam, ali kao da sad ide iz dve krtole, tj. da se podelila, možda i fantaziram ali proveriću.
Bolje nemoj Nikolac, krokodili rastu ima i kornjaču da zeznu Smile Veruj mi da pijem kafu, gledam i stalno mislim kako bi tu lepo legao jedan od 2 metra (ova dva imaju 2,10 metara, jedan do drugog, čušnuo bi ja negde i njih) nego se nešto ovaj ispod mene buni, ne znam zašto Smile
Hvala, svima, trudimo se i učimo ciklide i dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za slike. Ribe su prva liga, nema sta da se prica. Jedino sto se meni ne svidja su nekako prazni akvarijumi. Malo kamenja, malo grana. Pretpostavljam da je akcenat na ribama, ali kompletan utisak bi bio lepsi kada bi i akvarijum delovao "bogatije"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E baš si potrefio Smile
To sam i gađao, da imam oko 3/4 praznog dna kod amerikanaca i otprilike obrnuto kod barbusa.
Šta da ti kažem, ne zanima me biljna akvaristika, nešto jeftino, nezahtevno i kilavo. Panjeve volim jer imaju uticaja na vodu, kamenje ne volim, ni nemam ga, ona siga služi da sakrije filter, da sam pravio ne bi je stavio, ovako je tu pa ne smeta.
Ne znam, volim da ima mesta za plivanje, ovo zadnje je još i raskrčeno malo, planiram još malo da potkrešem. Cveća i biljki mi preko glave po kući Smile Inače ubacio bi još koji panj-granu ali bi onda bila tarpana po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhvatio neke slike na brzinu.
U velikom skalari rastu kao iz vode, jedan lotus opet krenuo, drugi kulira, echinodorus opet dve grane van akvarijuma ... Uglavnom ništa novo:
Image
Image
Drezga je namerno tu, pravi sunđer za višak svega i svačega. Za dva dana nijednu algicu, trunčicu, dlakicu nisam više imao nigde (echinodorusu na struji od pumpe kao kosa da je rasla). Ni sočivica, ni cornuta nisu pomagale. Samo je properem pod česmom kad menjam vodu.

Kod mojih omiljenih barbusera raspad sistema sa biljkama i 2 cm debelom podlogom Smile Sve napolje, ubačen osmokot, preko zemlja za cveće i dodato još podloge. Ništa specijalno, kripte, echinodorus, ostao uskolisni limun, lukovica lotusa (jedan iz velikog se razdvojio na dve lukovice ???). Malo češće izmene vode, ribe podnele bez gubitaka. Kad se razraste dalje sređivanje:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki sa skalarima je i dalje moj favorit Smile. Odlicni , sedi 5 Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso koju rasvetu koristis ? pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo Simici i borca Smile
Mada je tu peripetija ispala, uglavnom iskoristio stari 25-litraš koji neće niko na poklon, ulepio mali trokomorni sa zazorom, sprej bar i pumpica od 200 lit/h. Grejač u taložniku. Odličan na stolu za domaće zadatke i razne poslovne primene Smile
I onda me zeznuli za sestriće sa akvarijumom. Ja isplanirao crnu podlogu, kriptu, panj, malo kozica i par nerita. Međutim stigle platike i par gupika i neki amazonci i ispade urnebes. Potrpao šta sam imao u njega dok im sam ne zalepim jedan 100-litraš za živorotke, uglavnom, trenutno stanje je užas Smile
Image
Image
Ne smem da ubacim u velike, tamo jede velika riba malu ribu Smile

@Coa: Do oktobra je bilo 3,60 metara LED trake 5050 hladno bele, 14,4 W/m. Neka najjeftinija, oko 1000 dinara je 5 metara bilo. Počela da slabi i pregorevaju diode.
Zamenjeno sa T5 865, 120 cm (28W) i 60 cm (14W).
Probao sam da ti uslikam oznaku i kako izgleda. Alu profili su 2x2, u njima je bio LED. Ove imaju neku Alu cev koja drži grla sa utičnicama sa obe strane i u cevi je elktronska prigušnica, nema ništa napolju. Jako malih gabarita i cene, oko 1000-1200 dinara je bila ova kombinacija. Kod barbusa je isto samo dve po 60 cm.
Image
Image

LED je po meni mnogo bolji, ali nisam imao vremena da isprobavam 5630 tada, sada je valjda 5730 traka. Mislim da kod mene i jedan metar bude suviše. U velikom sam prvo stavio dve po 60cm T5 neonke pored 120 cm i morao sam jednu da izvadim, nisam mogao da gledam u akvarijum. Kada ovo ode, onda se vraćam na LED, dok radi ne diram Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, pa sad si stvarno za svaku pohvalu Wink . Nista njemu nece smetati zivorotke, jos ako se koja okoti, sreca, sreca, radost. Jel'da da je najludji i najpitomiji od svih riba Smile.
Kako si ulepio mali unutrasnji trokomorni - ja bih to uradila u mom novom buducem akvarijumu (ako se Nesa seti da smo se dogovorili Wink ), pa ako ti nije tesko skljocni jednu fotkicu cisto da vidim kako to stvarno izgleda u praksi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam sve i svašta, i DIY hang-on saksija ali se pupma brzo prlja, pa pozajmio hang-on neki slabiji i bezveze, čangrlja i ne znam šta mi još sve smetalo Smile Imaš i kako sam budžio filter da očisti bar za male ancistruse na prethodnoj strani a svaki dan usisavao i menjao malo vode.
Lepo mi pukao film, akvarijum je 40 dužina x21 širina i 27 visina. Zalepio dve 3-jke sa crnom folijom između za pregadu, ostavio nekih 3-4 mm zazor (gupike i kozice su uglavnom u filteru) i tri komore po 7x7 otprilike. Stao džak keramike, i tri sloja sunđera. Ne smem trenutno vatu, jer začepi jako brzo pošto sam stavio zemlju ispod da kripta krene, zamalo mi ostade pumpa bez vode. Sa tri sloja sunđera od 3 cm debljine (dva gruba i jedan fini) lepo radi i ne pada nešto nivo.
Evo slike:
Image
Image
Image

Inače bi ovako nešto, samo panj, nana i kripta umesto onoga što je unutra:
http://www.youtube.com/watch?v=x6NmXeaehAA
počinje na 1 minut 10-ak sekundi Smile

EDIT: zaboravih, svetlo jedna ona T5 neonka, mislim 8W što ide sve zajedno u kanalici za struju 5x5.


Poslednji put izmenio nesa69 dana Ned Apr 19, 2015 7:24 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, sad mi je jasnije - samo bih ja gledala da ide zadnjom stranom i da isto sakrijem grejac. Sad na malom imam Atmanov HF-300 na 18l i na kraju veliki sundjer da uspori vodu, ali mi problem pravi poklopac vise mi se dopada tvoja varijanta Wink - pazi da akvarijum uvek bude poklopljen, da znas da iskacu gore nego delfini. Ne mogu da prezalim , nabavila sam belu zenku i iskocila je kroz 2-3 cm razmak izmedju poklopca i akvarijuma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 28, 2015 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Echinodorus u varijanti sobne biljke:
Image
Image
Image

Jedina nova dešavanja da se skalari uparili, ikra na sve strane ali nemam vremena ni uslova za nešto dalje sa tim. Bukvalno bace ikru na echinodorus, potabaju sve oko sebe, i posle nekih par sati je lepo smažu.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jun 28, 2015 1:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: pogrešio sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 28, 2015 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, ekstra je akvarijum. Ehinodorus me odusevljava sve vise i vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Za one koji zele da budu malo kreativni Peku Razno 0 Čet Feb 02, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo cudan rep platike Nikollo Ribe 5 Sub Jan 29, 2022 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo more Peku Razno 3 Sub Avg 01, 2020 10:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sagittaria i malo Bacope - Beograd Turtle Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Sep 18, 2018 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo cudne dimenzije aq Vule55555 Uradi Sam (DIY) 2 Sre Nov 15, 2017 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License