Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alga na korenu nane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Akvarijum nije moj, vec mog drugara koji me je zamolio da pokrenem temu kako bi uspeo da nadje resenje za problem koji ima i kako bi ga otklonio.
Elem, akvarijum je oko 110l, ima podnu filtraciju, preko koje je u mrezicama postavljena serina hranljiva podloga, pa preko sitni kamencici granulacije 3-4mm. Stavio je i malo osmokota pri formiranju. Takodje ima i spoljni trokomorni filter, od filter materijala bio sundjer, perlon vatu, 15ak bio kugli i 2 pakovanja keramickih prstenova od 350g. Potopna pumpa je 600l/h, a vazdusna sa 2 izlaza, jedan izlaz pokrece podnu filtraciju, na kraju drugog je rasprsivac. temperatura u akv je 24 stepena konstantno. Od rasvete ima LED, ukupno oko 60w, fotoperiod je 10h.
da ne nabrajam ribe, sve su zivahne i zdrave, zebrice i gupike su se vec kotile. Biljke napreduju solidno, samo sto se javio problem zbog kojeg i pisem. Na korenu nane se pojavila alga i to ovako izgleda:

Image
Image

Koja je ovo alga i sta treba da radi kako bi zaustavio njeno sirenje. Koji je razlog njenog pojavljivanja i koliko je opasna, odnosno da li ce se rasiriti i po drugim biljkama?

Evo jos neka slika akvarijuma, da upotpuni celu pricu:
Image
Image
Image
Image

U njegovi ime, unapred zahvalan na odgovorima,
Svako dobro,
Ivan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 11:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo alge nije na odmet, ovo je nista Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, samo je pitanje da li ce da miruju ili ce da se sire? Koji je uzrok njihovog nastanka i sta raditi da se suzbiju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna alga se prenosi sporama, preko vode koju je doneo ili preko ribica, a ona moze da pocne da raste, da buja ako su neredovne izmene vode ili preterano hrani ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitao prvu temu, na prvom mestu je?
http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html

Ne znam, kod nane ume uvek da bude problem u novim akvarijumima, isto i u starim ako nema brzorastućih biljaka koje skupe višak hranljivih materija.
Ubaci drezgu, probaj sa jako malo hidrogena.
Jako je to sitno da bi se zvalo problemom, i pazi na tu kladoforu, ume da napravi džumbus sa končastom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da proba mehanickim putem da je skida, ali vidim da ima i na drvetu, bolje dok je malo da je skine da posle ne bude "ribice nemogu da plivaju kolko ima algi". Moze da proba rukom da skine, u lavoru posebnom, a moze da proba i sa 3% hidrogenom, on ce ubiti alge a biljku ne, moze i direktno u akvarijumu a lakse je i bolje ako je izvadi napolje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, evo i on pokusava da se registruje, pa ce se ukljuciti u razgovor..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom je to i pravilo, šta možeš napolju sa hidrogenom radi napolju, šta ne može onda u akvarijumu.
Neka ubaci drezgu, mene je ona da kažem "pročistila" od viškova svega i svačega. Probao sam i Algexit i easycarbo i hidrogen i nehranjenje i .... Uglavnom uvek se ponegde vraćala. Sada kad menjam vodu operem drezgu pod česmom i nema ih neko vreme nigde.
Kladofora obavezno pranje pod česmom (kao sunđer da pereš lagano) pri svakoj izmeni vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kako ja da ocistim mahovinu koju sam dobio od nekog a pritom ima vrlo sitne delove algi, samo po nitima mahovine, a pritom mi je mahovina krcata kozicama? i krupnim i sitnim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko_kw
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz svima .Ovo se radilo o mom akvarijumu .Algi ima malo vise ali nisam sve slikao Da li postoji neki preparat koji mogu sipati da ih suzbijem (koji vi preporucujete)
Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 6:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da sipas sa spricem direktno na algu hidrogen koji ce je unistiti ali on steti ribicama ali u malim kolicinama ne. Najbolje ti je kao sto sam napisao da izvadis zarazene ornamente ili biljke u lavor i alge poprskas hidrogenom 3% , ne jaci nikako... i to je to. Pazi na zamenu vode i da ne prehranjujes...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko_kw
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve izvadjeno ocisceno sa hidrogenom 3 posto i vraceno jedino sam sklonio onaj mango panjic mnogo farba vodu
imam osecaj kao da je svetlo non stop slabo a utvari je i prjako. samo jos pitanje za vodu da li je menjati na 15 dana ili mora malo pre .HVALA SVIMA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa izmenama vode na nedeljnom nivou (1/3).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko_kw
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Apr 2015
Poruke: 3
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde da nadjem ovu drezgu biljku da li zna neko ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

darko_kw ::
gde da nadjem ovu drezgu biljku da li zna neko ?

Otvori novu temu u delu foruma "Traznja" ,pa ce ti se javiti neko ko ima da ti posalje ili vec kako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License