Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijumi by Mirche01. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Wink
Dugo nisam ništa objavljivao aa svašta se događaloo.
Da krenem od početka.

Skoro mi je akvarijum veliki od 120l propustio na sastavu , te sam imaoo HITNUU intervenciju u 2 sata noći sa kupljenjem vode sa peškirima poo cijeloj sobi ,srećmo nijee se raspao.
Sve sam povadio , ribice bile preživjele prvi dan bez velikog akvarijuma , a već sutra sam našao 2 skalara koja su izgubila bitku za život.Srećom ostale malobrojne ribice su ostale žive.Biljke sam stavio u kantuu i tuu suu bile punaa 22 dana . ''Akvarijum je otišao'' kod stakla da si zamjeni silikon hahaha
Nakon nekog vremena stigao je i akvarijum sa novim silikonom , jedva sam čekao da ga oformim , što sam i uradio nakon 2 dana , kad se silikon dovoljno osušio.
U međuvremenu sam sa ocem napravio željeznu konstrukciju postolja , te napravili i haubu od letve , koja čega rasvjetu.
Svega je bilo u tih nekoliko dana .

Međutim , prošlo je cikliranje akvarijuma i ubačene su ribice
Biljke su ostale iste , Anubie , Valisnerije i Microsorumi sa low light-om , što im itekako odgovara.
Od ribica su tu koridorasi oko 15 komada , anciji 5 komada ,tette crne udovice 5kom i 3 skalara ( 2 zebrasta i jedan šlajer )
Filter je vanjski dvokomorni , odrađuje posao perfektno.
Grijač 100W
Rasvjeta 21w ,obična neonka.

Image

Image

Image


Pored velikog , ima i nešto manji aq , litraže 60l.
Filter je atman 250l/h
Grijač isto 100w
Rasvjeta je 2 štedljive od po 11W
Od ribica su tu jedan kori , jedan anci i 7 gupikica , i XXX malaca po HM-u ... Very Happy

U njemu uzgajam biljke i prodajem i kupujem nešto za ovaj veliki aq.
Uzgajam Valisneriju , Bacopu ,Ludwigiu , HM , Kripte , mahovinu i tako to ...

Image


Sve pohvale i sugestije , slobodno šaljite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 11:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa low light postavka. Možda neku niskorastuću travu da posadiš u prednjem planu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala , kao naprimjer koju niskorastuću ???
Možda sagitarije malo ili kakvih kriptica ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sipaj vode do vrha Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipo sam i aq mi propustio bio , baš na dan kad sam nasuo doo vrha ...
Više neću hahaha .Staviću još jedan red široke crne trake.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
mvelja85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lep aq. Sto kaze woody super bi bilo nesto niskorastuce napred. Ja glasam za sagitariju... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće sagitaria da uspjeva nikako tu u prvom planu , ne valja svijetlo za nju .
Ona traži malo veće svijetlo , a kod mene je 21w i to na 120l vode ... suviše malo za nju.
Ovo je samo idealno za anubie i microsorume , al et evo uspijeva i valisnerija .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz ovaj akvarijum bas lepo mogu da se odmore oci Very Happy Jos i skalari, fenomenalno Bravo Jedino ako mozes nekako da sakrijes da se ne vidi sadrzaj filtera. Za biljke prvog plana u pravu si sa tim osvetljenjem ne bi uspevalo, jedino neke anubie petit da se rasporede oko panja pa da se polako sire. Marsiela hirsuta ona nije zahtevna po pitanju svetla ali dubina akvarijuma, pitanje da li bi uspela. Sve u svemu bas lep akvarijum i ima prirodan izgled.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jošš uživo daa vidiš , ja sjedim po sat vremena i pijem kafu pored akvarijuma.
Hvala puno Wink

Ne znam šta da radim , jedino da uzmem neki komad neke crneee pločice , tanke i da stavim samo u akvarijum uz taj dio gdje je filter , al šta i kakvee ???
Hmm Anubia Nana ''petit'' nije loša , al nemam je u ponudi ...nažalost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa je dao lep predlog u drugoj temi .... koji cu ja da usvojim a mozes i ti .... ubacis u filter sa strane do akvarijuma mrezicu za komarce (moze i dvostruko ako se i dalje vidi filter masa)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Apr 22, 2015 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrežica za komarce , ona crna malo gušćaa ....
Hmm jako interesantno , morat ću pokušat ,džaba je Wink
Hvala .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je akvarijum procureo kada je bio napunjen vodom, i ti si ga samo malo ispraznio kako ne bi curio, to je tempirana poplava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga napunio do vrha , on procurio i ja svuu voduu povadim i nosio aq da promijenim slikon.
Promjenjen silikon i sad je sve ok, mada me opet strah da sipam do vrha vodu.
Ovaj što je lijepio aq , mislim da ga je dooobro zalijepio i ne bi propustio , ali opet , mene malo strah.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I tako mene otac i komsija pomute racune i naplase me da stavim ojacanja. Very Happy Znam kako se osecas. Very Happy Prvi akvarijum super, samo sto pre lepi traku da se nevidi nivo vode. Razmisli da onu cr. wendeti tropiku iz drugog akvarijuma da rasiris u prednji plan, crvenkasta je, dace neki kontrast. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heheeh , poznato ti je znači.
Vidjet ću šta ću , ovih dana ide nova rasvjeta , pa možda bude izmjena , al hoće 100%.
Hvala Wink Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi 400 l i 250 l police i RO Dzo Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Avg 28, 2019 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi na prodaju Pecinac Arhiva Malih Oglasa 14 Čet Jun 20, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bojan95-akvarijumi Bojan95 Akvarijumi 44 Sre Mar 20, 2019 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License