Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vizantijsko plavo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to sam i mislio, da stavi jos jednu. Ova je definitivno slaba za ovaj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 9:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo interesantna situacija. Primetio sam to kada sam video akvarijum uzivo. Ali sam primetio da je povrsina vode kristalno cista. Nema ni trunke masnoce. Ovaj strim koji stoji u prelivu da je u displeju, sve bi letelo. Preliv je tako dobro napravljen, da je na ceslju kao "Nijagara". Ako je pored tako dobrog protoka potrebno i talasanje povrsine, onda je mozda bolje zameniti strim u prelivu, sa nekim koji dobacuje do povrsine. Mislim estetski bi bilo bolje. I ja imam takav aguavel, cinimi se da mnogo vise uvlaci u sebe nego sto izbacuje. Najbolje da pozajmis neki strim na probu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako stoji situacija. Probao sam nekoliko varijanti. Ova pumpa gura 2600 l. Kada se stavi u displey sve leti u vazduh koliko je jaka. Kako je sad namestena , pod svim uglovima vodu gura kako ,,gura,,. Voda na povrsini se ne talala velikom jacinom ali se okrece. Pumpa na otvoru gde delom viri, u tom delu na gore, pri povrsini najvise se voda talasa. Probali smo i tunze 6015, malo je jaca ali, bezuspesno ne moze da vodu talasa vecom jacinom zbog ugla otvora, koji je 6 cm. Evo dva snimaka u kome se vidi talsanje vode, korali su ok za sad ,,mrdaju,, i voda kroz cesalj prelazi veoma brzo. Da li je u ovom slucaju potrebno vece talasanje vode ili neki predlog bez ubacivanje pumpe u displey. Mozda, ova pumpa vise uvlaci vodu nego sto izbacuje, i meni se tako cini. Svaki predlog je dobro dosao.


Link


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jun 07, 2015 12:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra muzika u drugom klipu Smile

Svidja mi se aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sad je trenutno u morskom , bila privremena rasveta , zahvaljujuci dr.nzivkovicu, coveku koji sve zna a nikad nista ne cita. Nadam se da ce nova stara rasveta biti odlicna kod novog vlasnika. Ja sam narucio fabricku rasvetu i to :
Tip model 2015 > ,,Poni,, Prvi u seriji 01
Serijski broj 1965-1975-1972
Led diode, plave i bele.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Za rasvetu je bio zaduzen Popaj, kome se puno zahvaljujem !


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Jun 14, 2015 12:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 7:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep i pedantan rad novog modela Poni rasvete. Majstore , ruke ti se pozlatile Bravo .
Jel sad bolja pokrivenost osvetljenja po akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da kažem da akvarijum izgleda kao bombona. Stvarno je sve urađeno skoro do perfekcije. Cak je i lampa farbana da bi se uklopila u sve do tada urađeno.
Škljocnuo sam i ja neku sliku.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super slozen greben.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma sjajno... lep greben, rasporedjeno na sve strane, svidja mi se, sarcophyton pogotovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i uvek sve bolje izgleda kada se vidi uzivo. Hvala Vam na komentarima. Nadam se da je pokrivenost bolja nego sa predhodnom, manjom lampom.
Inace, Laky tri sata sam redjao i pomerao kamenje, ne bih li dosao do ove kombinacije, koju za sad ne bih da menjam, jedino uz neki dobar predlog, ko zna.
Malo se borim, ili to nije toliko u mojoj moci sa algom po pesku, braonkasto crvenkaste boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sa monitorom skroz PROFI izgleda!
Svaka vam cast!
Akvarijum je kao bombona, izgleda zaista, zaista, jako lepo.
Sad samo malo strpljenja, da se sve "primi" kako treba i bice ovo izuzetno lep akvarijum.
Iz mog licnog iskustva, osvetljenje je najbitnija stavka, a ti si je itekako dobro pokrio, za ovaj akvarijum nema zime.
Vidim ja da ce ovde ici sve zahtevniji i zahtevniji korali. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Kako stoji situacija. Probao sam nekoliko varijanti. Ova pumpa gura 2600 l. Kada se stavi u displey sve leti u vazduh koliko je jaka. Kako je sad namestena , pod svim uglovima vodu gura kako ,,gura,,. Voda na povrsini se ne talala velikom jacinom ali se okrece. Pumpa na otvoru gde delom viri, u tom delu na gore, pri povrsini najvise se voda talasa. Probali smo i tunze 6015, malo je jaca ali, bezuspesno ne moze da vodu talasa vecom jacinom zbog ugla otvora, koji je 6 cm. Evo dva snimaka u kome se vidi talsanje vode, korali su ok za sad ,,mrdaju,, i voda kroz cesalj prelazi veoma brzo. Da li je u ovom slucaju potrebno vece talasanje vode ili neki predlog bez ubacivanje pumpe u displey. Mozda, ova pumpa vise uvlaci vodu nego sto izbacuje, i meni se tako cini. Svaki predlog je dobro dosao.


Link


Link


Ni jedna ni druga varijanta na zalost nisu dovoljne.
Jako je bitno da pristupimo sasvim drugacije ovome u morskoj akvaristici za razliku od slatkovodne akvaristike.
Srecom pa imam Ph monitor i testove, pa sam merio uticaj talasanja povrsine na kvalitet vode, i samim tim sam ovoliko i zapeo da uradite kako treba. Smile
Naime, ako pokrijete samo nekoliko najbitnijih stvari u morskoj akvaristici, sve ce biti idealno.
Iako se cesto po internetu prica o parametrima i raznim glupostima, za skromne uslove i manje litraze sa manje zahtevnim koralima ima samo nekoliko pravila koej morate postovati.

1 - Stabilnost ( Najbitnija stavka je stabilnost sistema, i odnosi se na male promene u salinitetu, male promene u temperaturi, mae promene u zamenama vode)

2 - Razmena gasova ( Povrsina vode mora da bude sto je moguce vise zatalasana, kako se skrama ne bi skupljala, i kako bi gasovi lepo mogli da se razmenjuju. To utice na funkcionalnost bakterija u akvarijumu, kolicini kiseonika, regulaciji Ph stabilnosti, itd.)

3- Korektna rasveta i fotoperiod ( Cak i sa jako slabom rasvetom mozete drzati mnoge korale (Ja drzim Akroporu na 50 PAR), ali je bitno da ima dobar hladni spektar koji pomaze u fotosintezi Zooxantele u koralima, da ima fotoperiod od 12 sati dana i 12 sati noci)

Sve ostalo vezano za visoke nitrate i fosfate je manje bitno za ovako skromne morske sisteme i dolazi tek kasnije.
Ovo su zlatna pravila kojih se treba drzati.

P.S.
Videcu da snimim kamerom kako se kod mene talasa pa da okacim ovde u temi kako bih ilustrovao sve ovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petre, što se tiče ovih pravila si 100% u pravu. Ja sam se u kocki bukvalno držao tih pravila, i za relativno kratko vreme izbalansirao sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zoki, stvarno je akvarijum ispao fenomenalno, i tehnika i sam greben i zivi svet... Very Happy Uz tvoj pristup i posvecenost svakom detalju, mozda je i bilo za ocekivati, ali mislim da je ovo nadmasilo ocekivanja!
Bravo

Mene posebno odusevljava ono sto je ovaj "projekat" okupio oko sebe - grupu ljudi koji su pomogli svako u svom segmentu (od beznacajnih sitnica do ozbiljnih visecasovnih angazmana), zajednicki rad i diskusija oko konstruisanja, nesebicna pomoc i podrska, i deljenje zivog sveta koji je na raspolaganju... Zatim fenomenalna uradi sam resenja, gde se stvarno odmaklo daleko i estetski moment je neverovatan...

Petrove smernice bih stvarno upisao kao mantru, i ja ih primenjujem kod mene od prvog dana, i ocigledno omogucuju dobro funkcionisanje morskog akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da napomenem, da sam najmanje učestvovao u izradi ovog akvarijuma. Tačnije pomogao sam oko rasvete, u delu, gde estetika nije naročitno bitna. U izradi ovog tanka su najviše učestvovali N. Živković, i Nikouro. Nije im bilo lako, iz razloga što je moj imenjak, a vlasnik ovog tanka vrlo zahtevan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Bromotimol plavo Gangster Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Avg 25, 2017 9:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Didiplis diandra, Tropica i Bromotimo... Gangster Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 06, 2016 6:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem Bromotimol plavo Gangster Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Feb 03, 2016 8:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavo svetlo alokin Uradi Sam (DIY) 20 Ned Nov 14, 2010 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License