Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rio reef Vracar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo, ali samo malo promenjen polozaj grebena, da se razbije simetrija... Very Happy

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 11:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod tebe i ono na sta ne obracas posebnu paznju odlicno napreduje, sve buja i raste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale. Sa ovim pomeranjem, deluje veći. Chromusi me oduševljavaju. Poslednji put kada sam bio kod Igora, ostao samo jedan. Bio mi bedak da uzmem samo njega. Mnogo lepa riba. Jednostavnog izgleda, dosta aktivna, i i nije agresivna. Koral primetno napreduje. Da li si merio Kh,Ca.? Da li sipaš čistu RO, ili mešaš sa česmom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chromisi su sjajni, ja sam dugo vagao da li da ih uzmem, posto mi je mnogo njih reklo da ce se brzo poubijati... Za sada nema ni naznaka takvog ponasanja, videcemo sta ce se desavati... Drze se zajedno, verujem da u vecem akvarijumu izgledaju jos atraktivnije kada imaju gde da se rasplivaju... Topla preporuka ako stignu uskoro... Po malo se pojure sa demselom, ali nista vise od toga...
Sto se tice tog jednog, ja sam razmisljao da ga pridruzim mojima, ali nisam hteo da unosim nemir, ako vec ova 4 zive u skladu...

Sto se tice merenja, nisam nista merio od pomenutog, osim kada sam pre nekog vremena nabavio testove pa da ih isprobam, a tada su vrednosti bile ne gornjim granicama... Menjam vodu na 2 nedelje i to je to za sada...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da, vodu ne mesam, koristim RO vodu samo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta čovek da ti kaže a da se ne uobraziš, izgleda odlično. Hvala na privilegiji da uživam u uživo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2015 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema se tu sta reci do -Za moj ukus savrseno-Izgleda veoma prirodno.
Jato chromisa je prica za sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 26, 2015 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala kolege na pohvalama...
Ima tu stvari sa kojima kuburim, ali svaki dan desetak minuta ruke u vodi i stvar se sredi... Nadam se da ce se uskoro i trajno povuci

- od kako sam promenio rasvetu, staklo mi se mnogo brze magli zelenim filmom... Ali stara kreditna kartica to resava bolje od bilo kog magneta... Very Happy Poslednje merenje je pokazalo NO3 -20, PO4 - 0,3. Pojacao sam rad skimera, voda se menja redovno, videcemo da li i ovo utice na pojavu ove alge na staklu ili samo svetlo

- Braon alga po pesku - takodje pocela da se pojavljuje istovremeno, iako je u pocetku nisam imao.. Mislim da je uzrok isti kao za staklo...

- Cijano - skoro da sam ga ukonio... Imam ga na jos par mesta u tragovima na nepristupacnim delovima na zadnjem staklu, ali mislim da sam na korak da ga skroz iskorenim...

Suma sumarum, reakcija na vreme, svaki dan nesto po malo, i ne dozvoliti problemima da se razmašu... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nekih dve nedelje sam na preporuku dodao po jednu ampulu BIOPTIM prozivoda (digest, prodibio i reef booster) - bakterije, hranu za bakterije i recimo hranu za korale... Prva reakcija je bila da je skimer poceo da izbacuje duplo vise tecnosti i prljavstine, na istom rezimu rada, ali nisam jos nasao sta je pokretac ovakve reakcije, pa ako neko ima ideju... Sto se tice akvarijuma, cini mi se da je cijano skoro potpuno nestao (ima ga u tragovima na bocnom staklu, gde ne mogu da pridjem tako lako i obrisem)...

Od noviteta - konacno je moj fire shrimp odlucio da se ne krije vise, i zauzeo novu poziciju na grebenu, tako da sad mogu da uzviam gledajuci ga... Novi stanovnik je bicolor bleni, prelepa riba, koja je nasla svoje mesto u jednom kamenu, i za sada cim neko pridje akvarijumu, ona pobegne tamo samo glava viri (na pretposlednjoj slici)... Jos uvek nisam uspeo da ga uslikam lepo, a ne verovarno kojom brzinom uleti u tako malu rupu... Very Happy

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super ovo izgleda Smile

Što se tiče skimera, ne znam za taj proizvod ali mislim da imaš istu reakciju kao kod doziranja votkom, što i jeste samo po sebi proces "hranjenja bakterija". To što izumire skuplja se u skimeru i to je dobar znak da "šta god da dodaješ" radi svoj posao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta god da kazem ponovio bih vec receno Very Happy , zato cu ja da okacim ove slike

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savrseno, izgleda mnogo vece nego sto jeste i dobio je na dubini Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2015 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj ::
Sta god da kazem ponovio bih vec receno Very Happy , zato cu ja da okacim ove slike

Image


Image


Mislim da je ovo pravi komentar, bravo kolega. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno uslikan novi stanovnik kako promatra sa jedne od terasa - bicolor blenny - a deca dala ime Beni! Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa kolonijom parazoantusa vec nekih mesec dana, stim sto je poslednjih dve nedelje bas izrazeno. Skoro svi su se zatvorili, izgledaju kao da su se "zapekli"... Zna li neko sta moze biti uzrok ovome?
Sinoc sam promenio mesto kamenu, pa cu pratiti da li se nesto menja...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License