Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica nekontrolisano pliva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nekotamo
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2015
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav
Ovo mi je druga zlatna ribica koje sam kupio na NBg-u . Prva je bila u maloj kugli ali je uginula nakon mjesec i po dana. njeno ponasanje je bilo da pliva sa glavom na dole i imala je bijeli koncansti izmet.
Kupio sam AKVARIJUM Delta Kotobuki stakleni sa poklopcem 18L, 35x24x22cm/4mm
filter RESUN Filter unutrašnji motorni Magi200, (200L/h), 5w, 0,6m
podloga je kamenje sitno vec sam vidio da je gutala i izbacivala kupio na preporuku prodavacice. Sve sam upute zapisao drzao se strogo pravila pratio temp vode jednom sam joj zamijenio oko 1l vode a rashladjivanje sam vrsio sa akv vodom koju sam drzao u frizideru. Ona sada pluta nekad pokusava da ispravi ali dzabe. Skuhao sam joj graska ali ne moze da dodje do njega sad sam pokusao da jede iz ruke ali nista. Ribica samo pluta prije 2-3 samo je bila na dnu u uglu akvarijuma , mislio sam da spava jer je prije bila zivahna plivala je u mjehuricima od pumpe. Da li ima nekog lijeka ili je gotovo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ance1
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2015
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Без бриге, наравно да има лека, златне рибице су врло отпорне.



Citat:
Prva je bila u maloj kugli ali je uginula nakon mjesec i po dana. njeno ponasanje je bilo da pliva sa glavom na dole i imala je bijeli koncansti izmet.

Чување златне рибице у кугли је резервисано искључиво за цртане филмове, а у реалним условима то треба избегавати.
Рибица ти је угинула од цревних паразита.



Citat:
Kupio sam AKVARIJUM Delta Kotobuki stakleni sa poklopcem 18L, 35x24x22cm/4mm

Пробај да набавиш акваријум од минимум 40-50 литара. Прављење би те коштало максимум 10 евра, а да купиш прављен око 15 евра.



Citat:
podloga je kamenje sitno vec sam vidio da je gutala i izbacivala kupio na preporuku prodavacice.

Подлога је одлична. То усисавње камења је радила трагајући за храном.


Citat:
Sve sam upute zapisao drzao se strogo pravila pratio temp vode jednom sam joj zamijenio oko 1l vode a rashladjivanje sam vrsio sa akv vodom koju sam drzao u frizideru.

На акваријум од 18 литара треба мењати 5 литра воде недељно. Не препоручујемо расхлађивање акваријумском водом која се држи у фрижидеру.


Citat:
Ona sada pluta nekad pokusava da ispravi ali dzabe. Skuhao sam joj graska ali ne moze da dodje do njega sad sam pokusao da jede iz ruke ali nista. Ribica samo pluta prije 2-3 samo je bila na dnu u uglu akvarijuma , mislio sam da spava jer je prije bila zivahna plivala je u mjehuricima od pumpe. Da li ima nekog lijeka ili je gotovo?

Рибица са 90% наше процене има цревне паразите. Лек за то је Орважил од 400 милиграма који је намењен за људску употребу и може да се купи у свим апотекама по цени од 250 динара.
Треба давати пола тог лека дневно ситно измрвити по површини воде у акваријуму и паралелно са њим убацити храну по површини воде, затим дан касније пауза са леком, па трећи дан промените 50% воде и ставите тај лек, четврти дан пауза и тако радите неки дужи низ дана нпр 10 дана.


Да бисте појачали имунитет рибици и да би рибица кренула са узимањем хране купите храну спирулина најбоље у таблетама има да се купи у сваком пет шопу по цени од око 300 - 350 динара.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nekotamo
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2015
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima . meni je prodavacica rekla da ne mijenjam vodu prvih 20 dana a takodjer su mi rekli da mogu akv vodom rashladjivati. Pitanje : kako da odrzavam temp na 22 C i manje za japanku da li ima neki uredjaj za to ili moram rucno?
Kako dobijaju te crijevne parazite ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nekotamo
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2015
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo sam otisao do apoteke i treba mi recept za orvazil posto je antibiotik nadam se da ce izdrzati do sutra a moram do veterinara po recept
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji mali milion bolesti riba, tako da crevni paraziti nisu jedini uzrok bolesti i uginuća. Često se i pomešaju sa drugim tipom bolesti i tako dalje i nema smisla sve svoditi na njih.

Ako mene pitaš udaviće se zbog nedostatka kiseonika a verovatno i otrovati zbog slabe filtracije.
Nema potrebe da održavaš temperaturu, tih 15 litara će da se greje i hladi velikom brzinom i samo će da ošamućuje ribu. Lepo dodaj aeraciju, odvrni na najače i ne treba ništa više.

Podloga je potencijalna katastrofa zbog nagomilavanja otpada, jeste način hranjenja u prirodi, jeste lepa na oko ali zahteva redovno usisavanje i održavanje. Bolja preporuka je da se izbegava kod njih.

Nešto korisno, nije teško malo potražiti i definitivno treba uvesti posebni odeljak na forumu za držanje japanki i šarana u teglama:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zlatna_ribica
https://en.wikipedia.org/wiki/Goldfish

EDIT: zaboravi orvagil, orvazil i ostale gluposti, menjaj pola vode na tri dana (sobna temperatura), izbaci tu podlogu napolje, i usmeri filter da talasa površinu. Ako preživi, preživela je. Orvazil neće da pomogne, meni nije pomogao kad sam probao lečenje, dok ti primetiš, prošao voz. Ne možeš ni da znaš da su crevni paraziti dok riba ne ugine i ne izvršiš autopsiju.


Poslednji put izmenio nesa69 dana Uto Jun 30, 2015 10:46 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nekotamo
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2015
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam filter RESUN Filter unutrašnji motorni Magi200, (200L/h), 5w, 0,6m
dobio sam i crijevo a trenutno mi je cijevcica koja ima rupice iz koji izlazi voda. Da li ima tu razlike da li da zamijenim da stavim crijevo. Imam jednu ribicu u akv od 18l i da li trebam da kupim jos neki aparat taj za aeraciju posto sam skroz novi u ovom hvala na informacijama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovorio sam ti na pp.
Pogledao koji je filter, uradi ovako:

Link


Pare bacaš na ovako nešto:
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License