Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HORUSOV nature akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na prošloj haubi sam imao dva kulera od računara na bočnoj strani. Jedan uduvava, a drugi izvlači vazduh. Tako ću uraditi i ovoga puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu dilemu. Imam skoro sve što mi je potrebno za formiranje akvarijuma. U ponedeljak bih mogao da naručim to što mi nedostaje, tako da bih več u utorak mogao da formiram akvarijum, svestan činjenice da se voda mora češće menjati zbog hranljive podloge. Međutim, u subotu odlazim od kuće, i vraćam se za mesec dana. Ja bih najradije odložio formiranje akvarijuma za period posle godišnjeg odmora. Ali, imam iz starog akvarijuma punu kadicu anubija, mikrosoruma i mahovine. Bojim se da ne propadnu. Možda bih mogao da akvarijum do pola napunimvodom, i bilje ubacim u akvarijum. Bitno je da imaju rasvetu. Šta mi je činiti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

s obzirom da je tema zapoceta pre skoro godinu dana tebi se i ne isplati do septembra dok malo temperature ne padnu da punis aq Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da ne punis nista dok se ne vratis. Sam start je najbitniji i moras biti tu da mozes sve iskontrolisati, pratiti i ako bude potrebe na vreme reagujes. Ako stvari izmaknu kontroli moze se desiti da moras sve ponovo da rasturas, vadis, peres,... Sto se bilja tice pa ti bar imas armiju ucenika koja ti moze bilje privremeno pricuvati Smile Nabrojanom bilju moras obezbediti min uslove i nece sigurno propasti, rasti nece ali ce preziveti po meni i na dnevnom svetlu ali ne i u lavoru, kakav takav akv i cirkulaciju im moras obezbediti. Za sada sam odusevljen akvarijumom, jedina zamerka od mene je sto si prigusnice smestio u haubu. Srecno dalje! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 06, 2015 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je hranljiva podloga zemlja za cvece, ne moras cesto da menjas vodu. Ja sam prvi put promenio posle mesec dana, ni a od algi nisam imao, ali samo zahvaljujuci CO2. Cak sam i ribe ubacio sutradan...
Ajde namestaj ga vise, devet strana, a akvarijum i dalje prazan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Ukoliko je hranljiva podloga zemlja za cvece, ne moras cesto da menjas vodu. Ja sam prvi put promenio posle mesec dana, ni a od algi nisam imao, ali samo zahvaljujuci CO2.


U pravu je reventon. Takva su iskustva drugih. Mene bi licno bio po malo i strah da se odlucim za tu kombinaciju ali dobro svakako volimo da prckamo stalno po akvarijumu tako da i nesto lose ne daj boze bude opet nam sledi prckanje.

reventon ::
Ajde namestaj ga vise, devet strana, a akvarijum i dalje prazan Very Happy


Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno će biti prazan još mesec dana. Stabilnost akvarijuma je teško održati u letnjim mesecima i kada si prisutan, a kamoli kada si udaljen 600km. Akvarijum ću do pola napuniti vodom, u njega ubaciti biljke i panjeve (da se natope, i budu spremni za poletanje u avgustu mesecu).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes i kanister pustiti u rad taman da se napuni bakterijama, mislim da bi ti se voda usmrdela tako..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Čet Jul 09, 2015 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam jesi li razmišljao o sistemskoj LED rasveti? Ja sam krenuo u tu priču i mogu reci da sam zadovoljan. Kompletan sistem je radjen po tabelama "Sera" Led rasvete tako da postoje tri nezavisne konzole koje se kombinuju u zavisnosti od potreba. Samo sa kažem da je kod mene Anubia procvetala u roku od sedam dana posle postavljanja te rasvete. Zadovoljan sam i izgledom svetla jer u sistemu postoji "gro plant" konzola, konzola sa ful spektrom i konzola sa belim svetlom. Opšti utisak je da akvarijum ima blago ljubičast izgled sa naglašenim bojama bilja i riba kao sa starim dobrim Silvanja gro lux neonkama. još jedna prednost je sto je intenzitet svetla konstantan tako da niske biljke prednjeg plana imaju sasvim dovoljno svetla.Potreban mi je još dimer (i to rade u "Seri") i da sve bude komplet.
Nezna jeli kasno jer vidim da je koncepcija završena ali mislim da nije loše znat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jul 09, 2015 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A dobro sad, brzo će septembar.
Strpćimo se još malo kad smo već ovoliko izdržali smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 09, 2015 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da nebude zeljko samardzic u septembru bice u oktobru u oktobru bice u novembru ..... Embarassed Embarassed Laughing Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 03, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jedne inspiracije za skejp...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku ovih mesec dana bio sam izmedju ostalog i u tazbini (okolina Raške). Da samo znate kakva je to uživancija bila (pritom ne mislim na sušenu pršutu i kajmak). Koliko sam samo kamenja pronašao gazeći reku Jošanicu. Sada imam elemente hardskejpa za narednih 1000 godina. Doneo bih ja i više, ali smo se vraćali iz Grčke, pa smo već bili prenatrpani prtljagom. Uskoro sledi dugo očekivano formiranje akvarijuma. Ko čeka, taj se načeka, a možda i dočeka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad HORUS zavrsi ovaj akvarijum, u Srbiji ce se ziveti bolje...
Ok, barem ce on ziveti bolje i nasa mala grupa sa ovog foruma Smile

Jedva cekam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono što je takođe vrlo važno...biljke ne samo da su preživele nego su i porasle. Sada imam 6-7 veeelikih žbunova anubije, mikrosorum narrow je izbacio nove zelene listove, a vesicularia dubyana (mahovina) raste kao luda (sveže zelena). Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License