Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 GangsterDream Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hop hop , super .
Samo naprijed Very Happy
Svaka čast , držim ti palčeve Bravo Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 6:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno voda Smile, ovo smo dugo cekali Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pakujem rasvetu, ali nisam bas najvestiji sa strujom pa to polako ide...bice gotovo ovih dana pa polako krecem sa sadnjom i aranziranjem Smile Vodu sam do sada izmenio 3 puta, negde od 30 do 50% svaki put, i nadam se da je cikliranje zavrseno i da cu koliko toliko izbeci pocetni udar algi. Hvala za podrsku, oduzicu se slikama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bice ovo bas lep aq .. jesi ogulio ono korenje? da li planiras da na crevo dolivas vodu i kasnije kada formiras ceo sistem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2015 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2015 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cyanogen
Dosta sam ocistio, ali cu ih odraditi sve mozda koji zatreba za neku buducu postavku. Da godinama koristim sistem zamene vode preko creva...nisam imao do sada problema pa cu tako i nastaviti Smile Ledja ne bole i nema ni jedne prolivene kapi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, prostrano, šareno ...
Ma samo ubaci nekoliko ancistrusa i očistiće umesto tebe Smile
Crevo-sistem je zakon Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sredjeno, nema sta Wink

A kad smo kod creva sistema, kako ispustate vodu iz akvarijuma? U kofu pa nosi do solje ili direkt preko creva u toalet? Ja probao da ispustim vodu sa filter pumpom, nece da pumpa vise od visine stranice akvarijuma..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^Da ne kvarimo čoveku temu:
http://www.akvarijum.org/forum.....17214.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69
:-)Nema sta da se kvari, tu smo da pomognemo i svasta nesto novo saznamo Smile

@Looniz
Princip je jako jednostavan i pokupio sam ga na nekom od foruma pre mnogo godina...video snimak je bio komican jer je covek u pokusaju da nam pomogne i sto bolje docara princip umalo potopio stan Smile ispalo mu je crevo iz akvarijuma a voda na cesmi je bila ukljucena...ipak je bio srecan kraj Smile

Koristim bastensko crevo i prikljucak-adapter za slavinu u kadi, kacim crevo umesto tusa. Drugi kraj creva direktno u akvarijum samo voditi racuna da se dobro uglavi, pricvrsti ili sta god da ne bude kao na gore spomenutom snimku. Pustam vodu na cesmi i cekam da voda potece u akvarijumu, a zatim gasim i odmah skidam crevo za slavine...voda odmah krece da istice iz akvarijuma. Kada istocim vodu, jednostavno opet kacim crevo preko adaptera, namestam odokativno temperaturu i protok i punim akvarijum. Juce sam menjao vodu u ovom akvarijumu, ceo proces nije trajai duze od 20tak min Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra fora. Trebaće mi. Smile Što se tiče postavke, nedostaje mi hard. Pretpostavljam da ćeš još nešto dodavati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Ganster na odgovoru Wink Kod mene je mali pritisak hladne vode, pa kad sam punio akvarijum jedva je islo, crevo se nije potpuno punilo vodom, ostajao je vazduh. Moram da smislim neku slavinu za kraj koji ide u akvarijum, da mogu da nabijem pritisak vode i nekako da ispustim vazduh.

Slazem se sa Horusom, na ove dimenzije malo 'fali harda.. neki kamen mozda? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Looniz
Probaj jednostavno da savijes crevo i time zatvoris izlazni tok dok voda ne ispuni crevo, zatim ga pusti ali potopljenog u akv, trk do cesme, zatvaraj vodu i oslobadjaj crevo od slavine...sigurno radi i tako i to sam radio Smile

Bice jos harda najvise po coskovima, ali ne preterano...prednji deo zamisljen kao velika livada Smile Panjeva imam, a kamenje trazim jos uvek, iskreno mi se ne daje 300-500 din po kg, malko ga trgovci preterase.

Ajde da ja zloupotrbim svoju temu, je l' ima neko drop checker na prodaju ili razmenu? Znam da nije adekvatno mesto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bice ovo mocan aq, cekamo plivace Smile

za cenu kamenja, takva je kakva je .. ja sam narucio sa sajta koji nije specijalizovan za aq, ali su kamencuge jedno 10x jeftinije: ***

a kad sam pre mesec dva isao autom u Hercegovinu, usput imas da se nagledas i nakupis sta ti treba od kamenjara, sve moguce boje i forme

sto se odlivanja tice, ja sam jos pocetnik i imao sam neka prosipanja, ali odlivam trecinu vode pogonom na cug u kanister od 20L, sto posle ide kroz terasu da se zaliju ruze ispod, a novu dolivamo iz kuhinjske pipe, koja je prvi vrhu skoro 30mm, tako da naglavljujem siroko i dosta kruto crevo duzine 3m i onda direkt u aq .. ovo je i najrizicniji deo, ako nesto spadne eto odma poplava


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Ned Jul 12, 2015 9:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesha barajevac: http://www.akvarijum.org/forum/pravilnik-t1693.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cyanogen
Hvala!


Evo malko boljih slika...

Image


Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License