Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 led rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam zasto to sve radi na 220 volti? Ja ne koristim trake, ali koliko znam vecina se napaja iz DC izvora. Ledove koje sam ja koristio takodje. Drajvere koje sam ja pravio, imaju ulazni napon od DC 12V. Na izlaz se kaci led rasveta. Drajveri imaju potenciometar, sa kojim "dimujes".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 12:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda imas drajver koji ima ulaz AC 220, a izlaz DC 12V. U tom slucaju, izlaz iz drajvera stavis na ulaz dimera, a na izlaz dimera rasvetu. Dimer mora da bude DC.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako je to kod mene. Da napomenem da nisam sam radio rasvetu nego da sam je kupio i da je "autor" rasvete bio veoma škrt u davanju podataka u samoj rasveti
Da napomenem i da sam veoma zadovoljan rasveton i da mi je jedini problem kako sistem dimovati
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd ugasi ledice i slikaj. Pitanje je koji je drajver u pitanju ? Kada se resi ta misterija onda postoji mogucnost da se dimuje pre drajvera, ili posle drajvera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prikazana fotografija je radjena pre nego što sam poklopac stavio na akvarijum. Pošto je poklopac velik (130 x 63 x 12 cm) nije mi baš jednostavno da to uradim sam pa cu morati da sačekam pomoć.
U principu nema štada se vidi: čovjek je u običnu plastičnu kanalicu (šinu za polaganje kablova) poredjao u dva reda po 12 dioda (prvi red naizmenično plavo-belo a u drugi red plavo-crveno). Unutra su spakovan i alu hladnjaci i drajveri. Sve je zalepljeno silikonom radi vlage i iz pakovanja izlaze tri kabla: jedan za napajanje (220 v) i dva koji služe za prekidače tako da mogu pojedinačno da koristim ili plavo belu ili crveno belu kombinaciju ili sve zajedno.
Bez obzira ja cu fotografisati kad mognem i staviti sliku da se vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2015 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma rastavit ću sve, sve razlepiti i videti šta ustvari imam. Iako sve dobro izgleda i radi nikako mi se ne svidja to što neznam sa čim raspolažem, dali se nešto može promeniti, poboljšati...
Vrhunac svega je što me je sramota što ne mogu odgovoriti ni na jedno pitanje vezano za rasvetu pa nemogu očekivati ni da mi neko pomogne ako zatreba.
Vec desetak dana pokušavam da nadjem rešenje za dimovanje ali kako kad neznam ni jednu karakteristiku svoje rasvete.
Ovo govorim i kao savet: ne uzimajte ništa ma kako dobro izgledalo ako vam prodavac ne pruži sve informacije vezane za proizvod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VELJASHIN
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2015
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2015 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da i ja dam svoj mali doprinos temi. A i da postavim svoj prvi post na forumu.
Kako sam imao viska led traka od renoviranja stana, bilo mi je isplativije to nabudziti nego kupovati t8.
Naime na akvarijum dimenzija (60x30 dubine 45) postavio sam 6 traka duzine 50cm SMD 5050, od toga 2 trake su bele 14,8w/m + 4 trake su RGB 14,8w/m
napajanje je od 75W DC12V 6A, kasnije mozda na njega nakacim i 2 kulera.
Kontoler je onaj najobicniji, ali sto moje da dozira (tonira) nivo i kolicinu svetlosti i boja, nikad ne uzimam onaj koji ima samo ponudjene boje.
Kontroler je samo za upravljanje sa 4 RGB trake, a dve bele se upravljaju obicnim prekidacem.
Ovako to izgleda za sada, cim se zavrsi stalak za akvarijum, formiram ga, pa cu okaciti slike kako to onda izgleda, as biljke cemo pratiti, za neke manje zahtevne sam siguran da ce uspeti. Sad jos potrazijem iskustva koje vrste tacno uspevaju...

samo 2 trake bele (sikano preko dana)
Image

lubicasta na 50% + bele trake
Image

trake na alu profilima,hermeticki zatvorene u zastakljen drveni ram + stakleni poklopac akvarijuma
Image


ostale slike su u linkovima (ne poznajem tacno pravila foruma, da li moze vise od 3 slike u postu)

Plave diode dimovane na 100%
http://i926.photobucket.com/al.....4nqa2k.jpg

Azurna dimovana na 80%
http://i926.photobucket.com/al.....fsi7gx.jpg

Trake na 80% plave (slikane sa blicem)
http://i926.photobucket.com/al.....p47d8k.jpg


Trake Lubicasta + bela (slikane sa blicem)
http://i926.photobucket.com/al.....mf6uhk.jpg

Bele trake
http://i926.photobucket.com/al.....3kxq9v.jpg

Hauba oivicenja akvarijuma su samo gruba varijanta za prvo vreme napravljena od onoga sta se naslo kod kuce, za prvo vreme, u planu je hauba od crnog stakla.
Hvala Nikouru na dosadasnjim savetima, za 15 dana slike rasvete uz formiran akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VELJASHIN
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2015
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo bele trake, iygleda da u proslom postu sam zeznuo link.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko preporuciti dimmer za led 5730?

Imao sam jedan, kineski sa daljinskim, koji sam narucio preko ebay. 5A. Radio je veoma kratko, pa je otkazao... Ne znam da li ga je pojela vlaga ili je preslab za ove ledice. Kupio sam drugi od 12A, ali on ne radi nikako. Daljinski ne funkcionise a ledice neprestano trepere. Mozda je dosao neispravan, stvarno ne znam. Nema mi neke logike da je onaj od 5A radio neko vrijeme a da ovaj ne radi nikako. Sada sam vratio onaj stari od 5A i ledice konstantno svjetle maksimalnom snagom. Cini mi se da muljarima smeta, ne izlaze ispod kamenja dok se ne ugasi.

Strah me da opet narucim nesto na sto cu cekati mjesec dana i da opet ne bude radilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gaary
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Sep 18, 2015 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dve ovakve od 30w sam kupio preko Alia i jedna neonka Arcadia Original Tropical Pro T5 (za zalazak sunca) i biljke sa ribicama uživaju... Problem sa algama ne postoji...
http://www.aliexpress.com/item.....70096.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VELJASHIN
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2015
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 18, 2015 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gaary jel moze opis akvarijuma, SVD, litraza, fotoperiod, izbor biljaka?
Ove tvoje dve bi trebalo da oslobadjaju (ukupno) 3000lm, e sad bi to trebalo uzeti u neki odnos sa litrazom.
Kod mene sam primetio, da od nekih 15lm/l do 20lm/l ribe najbolje ponasaju (tetrazone), dok kad upalim koju traku vise, ribe beze u bilje, i slabije plivaju van bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gaary
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvatijum imaš u temi http://www.akvarijum.org/forum.....-1755.html 3 slike... Oko 120l, 74*45*35cm, te dve sijalice rade oko 10h dnevno bez prestanka, a neonka oko sat vremena ujutru i oko 2h uveče... Ugradio sam i mesečinu koju palim uveče, ali ona je samo estetika koja ne utiče nešto bitno na akvarijumu... Kao što se vidi na slici, u glavnom se nalaze brzorastuće biljke (obzirom da nemam hranljivu podlogu, a biljke prehranjujem EasyLife ProFito-om), sem nane koju sam stavio u prvi plan... Mada se i ona dosta brzo razvija, u smislu da joj stalno izbijaju novi listovi... Verovatno je bitna stavka je što sam ugradio i uv filter na izlazu kanister filtera, jer je kvalitet izlazne vode poboljšan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gaary
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gaary
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna sijalica oslobađa oko 2500lm znači da 2 oslobađaju oko 5000lm, to je oko 40lm/l a ribice se ponašaju kao na slici, stalno su aktivne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License