Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijumi by Tuna Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grijač danas poslije 30min jeste zagrijao na 29 stepeni, i ubio 1 muljara i 1 algara, sreća pa nisam uzeo druge ribe već samo 2muljara i 2algara.
Ako može neko da odgovori na zadnji post, oko biljke hitno mi je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....-t706.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile
Da li smije da se korjen od 10-ak cm skrati na 3 cm??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj sliku te biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da okačim sliku. Treba da se smanji.
Biljka je Echinodorus ozelot green. To je pisalo na ceduljici. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 7:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze slobodno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljka je posađena konačno Smile
Ali su mi preko nići i jutros preostala 2 čistača uginula. Zna li neko od čega to može biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe su uginule od amonijaka.
Prebrzo sam ih ubacio, akvarijum treba da se ciklira još neko vrijeme. Pa ću onda da kupim pilot ribu i na kraju da ubacim ribe.
Zahvaljujem se kolegi jovici, koji je bio od velike pomoći, i posavjetovao me šta i kako treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako misliš tvojom procenom? Ako termometar pokazuje 30 stepeni onda treba korigovati termostat na grejaču. Zar nema skale na grejaču koja pokazuje na koliko je stepeni termostat podešen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što se nisam javio dugo. Napravio sam veliku grešku na početku. Poslije toga sam još čitao i učio. Akvarijum sam ciklirao mesec dana. Pa kupio 2 pilota (gupike). Kad sam vidio da je sve ok kupio sam još 4 gupike i 2 čistača (muljar i algar). Prije 10 dana sam dodao još 4 gupike, tako da sad ima ukupno 10 gupika i 2 čistača.
Hoću još da kupim 5 neonki, par puževa i kozica. Pa me zanim: Da li je to puno riba? Koje puževe da uzmem? Da li će kozice da budu bezbedne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2015 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti preporucujem da uzmes puzeve i kozice bez tih 5 neonki, al opet to je moj neki ukus, ja volim da vidim 20+ neonki i tek tada imaju neki efekat. I ja sam ranije uzimao po 5 komada i sklapao ih sa gupikama al veruj nije to to na tih 40-50 litara sto imas. Dovoljno ti je to riba, uzmi puzeva i kozica i bice to super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2015 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vladimir95 ::
Ja ti preporucujem da uzmes puzeve i kozice bez tih 5 neonki, al opet to je moj neki ukus, ja volim da vidim 20+ neonki i tek tada imaju neki efekat. I ja sam ranije uzimao po 5 komada i sklapao ih sa gupikama al veruj nije to to na tih 40-50 litara sto imas. Dovoljno ti je to riba, uzmi puzeva i kozica i bice to super.

Sviđaju mi se neonke, ali i meni se čini da je 5 malo, a da je više puno za ovaj akvarijum.
Kako da rashladim vodu?
Da li je dovoljno mijenjanje 1/3 sa hladnijim ili treba još nešto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2015 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas vise nacina kako da rashladis vodu, npr: ugradi u krov 2 kulera od racunara, jedan uperi da uduvava, drugi da izduvava, kako bi bilo strujanje vazduha ispod haube, i kako bi se povrsina vode hladila (ujedno ti hladi i rsvetu) jedan kuler na jednu stranu haube, drugi na drugu...

Ili najednostavnije resenje kako da rashladis vodu je da sipas u flasu vode i lepo zaledis flasu- flasu stavis u aq da plva po povrsini, i ona lagano hladi vodu... ili ako imas spoljni filter - stavis u njega zaledjenu flasicu i problem resen. Mada ovo sa flasom zaledjenom, trenutno resava problem, moraces vise puta u toku nedelje ako ne i u toku dana da radis ovo... dakle moja preporuka ti je opcija 1- ugradi kulere Smile

Sto se pitanja tice, da dovoljno ti promena 1/3, cak u ovim letnjim danima mozes i vise puta u toku nedelje da menjas 1/4... sto sve zavisi koliko hranis ribe, da li djubris aq (hemija). koja je temperatura itd...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi 400 l i 250 l police i RO Dzo Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Avg 28, 2019 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi na prodaju Pecinac Arhiva Malih Oglasa 14 Čet Jun 20, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bojan95-akvarijumi Bojan95 Akvarijumi 44 Sre Mar 20, 2019 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License