Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 VusaBEJBE vol. 2 - 144l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 09, 2015 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako misliš na gornji deo gde se vide šarke - to rešavam u toku sledeće nedelje kao nikouro što je rešio... Sad nije opasno za za prigušnice, ako primetim da se nenormalno greju premestiću ih ili ću obezbediti adekvatno hlađenje... Videćemo već. U svakom slučaju hvala na konkretnim savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 09, 2015 11:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Apr 10, 2015 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, elektromagnetna prigusnica se toliko ugreje da maltene se ispeces na nju ako je pipnes... a i osiguraj zice jer ako su one u koje se samo ubodu zice (nisu na luster kleme) oce zice da ispadnu lako, pa da ti ne padne u vodu dok radis u aq... da ne zasvetlis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Apr 15, 2015 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi stanovnici

Image

Image


Palo mi je na pamet da pored ovog redovnog pisanja dnevnika na forumu napravim i video, tako da sam postavio stativ, zakacio digitalac i svakog dana ili svakog drugog dana cu snimati po 10ak minuta i sav taj materijal cemo iskoristiti za time lapse a prijatelj ce jednom ili 2x nedeljno dolaziti kod mene sa svojim dslr (sta god to znacilo) i snimacemo kadrove sa slajderom i iz ruke... Bice to nekih 5-10 minuta dnevnika od pocetka pa do.... Nemam pojma sta me ceka! Smile

Danas je prvi dan Laughing


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Apr 15, 2015 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što ne reče da imaš ovako veliki akvarijum...mogao sam da ti gratis pošaljem neko veće panjče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam te prvi put kontaktirao za panj, ovaj akvarijum je bio samo projekat Smile Lepo su se uklopili panjevi, bice jos bolje kad sklonim ovo kamenje sa veceg i nakacim jos mahovine i anubija... Smile
Hvala u svakom slucaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2015 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga ostala ista, od bilja tu je:

Hemianthus micramoides - planiram da rasirim celom duzinom prednjeg dela
Bacopa australis - valjda
Ludwigia repens
2-3 vrste anubija
Microsorum pteropus
Vallisneria spiralis
Vallisneria torta

Od zivog sveta u aq imam:
Jato od 14 plavih neonki
3 ancitrusa (2 albino)
par ksifo
4 guppy
4 koridorasa
2 amazonca
10 ak kozica
4 helene

Image

Image

Voleo bih da cujem komentare. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2015 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odličan početak. Ne znam kakav stil akvarijuma preferiraš, pa ne znam šta da ti kažem. Pošalji ti meni porukom tvoje podatke da ti pošaljem još neki panj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvalaaa Smile
Planiram biljni akvarijum sa jatom plavih neonkica uz kozice i zivorotke... Ja sam prvo hteo skalare ali moja lepsa polovina je blago poludela kad su skalari poruckali bebe gupika koje je mnooogooo volela Smile
Tako da su skalari otisli kod sestre u akvarijum a ja se odlucio za jato neonki. Nisam hteo u startu da preterujem (tipa odmah 50 neonki da uzmem) ali mi se cini da sam pogresio... Nekako mi je prazno mnogo sa ovih 14 neonkica. Ja planiram jos minimum 20 da uzmem ali rekoh prvo sa vama da se konsultujem. Nije li to premnogo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2015 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja isto volim male jatne ribice. Prelepo mi je kada vidim da se ribice kreću u jatu. Što se tiče neonkica, što veće jato to je lepše. Za biljni akvarijum će ti trebati mnogooo više biljaka. Razmisli o nature akvarijumu. Onda bi mogao da ubaciš još kamenja, kojim bi malo popunio prostor. Takođe, kada ti pošaljem panjeve, biće super. Na panjeve vežeš neku anubiju i mikrosorum i milina. btw, prednji plan ti se super zazeleneo. Možda bi trebalo da ga malo istrimuješ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari molim za pomoc.
Primetio sam da se ovih dana siri koncasta alga po tepihu (HM) a danas sam ustanovio da je to zbog direktnog sunca (od 4 do 6-7). Jel imate neki predlog?
Ima jos malo crne cupave na mangro panju (bio je direktno ispod svetla a tu je slabo cirkulisala voda (nisam imao sprejbar)).
AlgExit ili EasyCarbo?
Hvala unapred! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AlgExit svakako. On je jak. EasyCarbo je blagi algicid. Njega više za prevenciju redovnim, svakodnevnim dodavanjem. Kada ubiješ algu moraš rešiti uzrok njenog pojavljivanja. Inače će ponovo da se vraća.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala zemo.
Imam venecijanere i obicno su spusteni ali ovih dana je bila vrucina pa su i vrata i prozori bili otvoreni, verovatno je to uzrokovalo bum algi, u prosloj postavci ih nije bilo toliko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari molim za pomoć.
Svetlo:
1 grolux neonka 30w
1 Day light neonka 30w
2x stedljiva sijalica warm white od 14w

Foto perod je od 16-22h pa od 00-02h
Jel to oke foto period ili da smanjujem?
Kapiram da je i to jedan od uzroka za širenje algi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se dugo u nekim prethodnim postavkama mučio sa končastom algom. E, onda sam kupio AlgExit, i rešen problem. On se sipa jednom nedeljno, i tako četiri nedelje. Već posle treće nedelje nije bilo ni traga od alge. To je moje lično iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AlgExit je kupljen. Večeras kad dođem kući sipaću.
Foto period je oke ovako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Opremanje biljnog akvarijuma 144l srdjann Početak u akvaristici 48 Sre Dec 16, 2015 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za 144l VusaBEJBE Rasveta 15 Pet Mar 13, 2015 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VusaBEJBE VusaBEJBE Početak u akvaristici 10 Pet Dec 05, 2014 12:52 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License