Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest corydorasa i torakatuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li mi neko napisati o mrestu ove 2 vrste... kako da znam da li je neki muzijak plodan i da li su dovoljno stari za parenje... polove u principu zam da razlikujem tako da je to olaksavajuca okolnost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 11:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1789.html

http://www.akvarijum.org/forum.....t1489.html

http://www.akvarijum.org/forum.....-t920.html

evo imas ovde nesto vezano za koridorce...a za torokatume nzm nisam nasao...ali msm da se polovi razlikuju po bocnim perajima ...i muzjak pravi gnezdo na povrsini gde zenka polaze ikru...za vise informacija sacekaj nekog iskusnijeg...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorci odnosni somici nisu nesto komplikovani za mrest i neretko se desava da se iznenadis kad primetis da su se izmrestili i zalepili ikru za staklo. Torakatumi su sasvim drugaciji za mrest. Nisam ih nikad pokusavao mrestiti ali znam ljude koji su ih mrestili. Oni prave gnezdo na povrsini a i ubacuje im se i deo stiropora na povrsinu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li ce bilo koj muzijak koridasa da se izmresti sa bilo kojom zenkom ili se formiraju parovi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolji omer je 2-3 muzijaka na jednu zenku. Treba ih pripremati zivom hranom, posebno muzijake, jer ako su kilavi muzijaci nista od mresta.
Podsticaj na mrest je kada malo povecas temperaturu i postepeno vadis vodu kroz par dana, da bi je onda zamenio par stepeni hladnijom i meksom vodom, mada kod paleatusa to pali i jednostavnim gasenjem grejaca.
Ponekad za podsticaj na mrest moze posluziti voda iz akvarijuma sa drugom vrstom Corydorasa koji se mreste zato sto sadrzi feromone.
To sam primetio kod mojih sterbai-ja, moji muzijaci su kilavi, a muzijak C. aeneus je podsticao njihovu zenku na mrest. Od kada sam njega odvojio vise se ne mreste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jednog Coridoras albina i zenku C. paletaus .... na temperaturi od 25 stepeni pre par dana su na staklu zalepili nekih stotinjak jaja .... nesto im nisam ni pripremao vodu niti uslove ... ali oni uradise sta uradise Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na koliko dana bacaju ikru i da li se desava posto idu 3 m na 1 z da ostala 2 m(oni koji se ne mreste) pojedu ikru

koliko je optimalna velicina za mrest , da li mogu primerci oko 3 cm da se mreste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3cm su mali i jos nisu polno zreli. Meni nisu jeli ikru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Uto Sep 21, 2010 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a na koliko bacaju ikru ... neki dan idem da uzmem 2-3 m i 1 z... sta vi mislite dali da uzmem 2 ili 3 muzijaka ako ne ni 2 ni 3 vi napisite koliko da cujem savete
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svake 2-3 nedelje. Nije to toliko bitno, paleatusi se lako mreste.
Obicno prodaju mlade koridorase pa ne mogu da se raspoznaju polovi, uzmes 4-5 komada i cekas da vidis sta si dobio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi mi odgovorio za odnos polova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja i neznam koliko imam muzjaka a koliko zenka imam jednu 100% zrelu zenku koja je bacila ikru i 2 ili 3 muzjaka!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje je da na jednu zenku dodju 2-3 muzjaka jer se time povecava procenat oplodjene ikre Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

axa sad razumem ja sam mislio da samo 1 muzijak oplodi ikru. pa ja mogu da uzmem npr 2 zenke i 4-5 muzijaka. to uopste nije problem ako nejedu ikru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A cuj, meni je i jedan muzjak odradjivao dosta mrestova. Ispostavilo se da od mase koridorasa sto sam ostavio bio jedan muzjak, alfa muzjak Smile tako da je on sve odradjivao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License