Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Emerzno gajenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm, mozda ja nisam dobro zapamtio koja je u pitanju. Nisam ni obracao puno paznju.

@Flojd

Ajde videcu, mada nije bas da mi je neophodna jer svakako ne planiram bakope da ubacujem u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 8:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 09, 2015 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne brigaj ništa,kroz neko vreme će čak biti i veće i time i bolje,a ponuda za poklon će stajati do daljnjeg.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 05, 2015 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno cu da izbacim svo staklo sa prozora i napravim jedan po celoj duzini. Ovako malo gadno izgleda kad neko dodje Smile

Ovako je izgledalo pre nego sto sam malo razredio.

Image

Image

Kad sam malo rascupao prebacio sam u drugi malo prostraniji akvarijum ali sam bio u deficitu sa zemljom pa nije ispalo kako sam hteo jer nisam znao da mi je ostalo toliko malo zemlje ali probacemo i ovako da vidimo kako ce da ispadne.

Image

Kad se rascupalo izgleda ovako:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Sep 05, 2015 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se zove ova biljka s prve slike ova veća ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 05, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislis tu u sredini to je Shinnersia rivularis green.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo cveta Bacope monnieri,iz baštice,naravno.


Image


Image


Image

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene Rubin Ludwigie ubišee ,rastu li rastu .
onda Limun hoće da dobroo raste van vode , probao , eno ga još uvijek po teglama na terasi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 11, 2015 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Flojd

Extra izgleda Bravo

Sta imas jos od biljaka emerzno?

Ja sam se danas resio svih tih cuda sa prozora i ubacio sve u jedno staklo.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Sep 11, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam glupo pitanje. Da li ce zemlja poceti da se oseca nakon nekog vremena jer stoji vlazna, a nema ni cirkulacije vode nikakve, koliko vidim?

Inace, lep projekat. Skroz mi se svidja celokupna ideja i zezanje oko emerznog gajenja bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 12, 2015 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih ti znao odgovoriti da li ce se zemlja osecati jer do sada ovo nisam radio. Preko zemlje se nalazi mali nivo vode. Cim primetim da je doslo do isparavanja ja dolijem a i fajtalicom redovno prskam tako da uvek ima vode unutra. Igramo se dok ne dosadi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 12, 2015 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane ovo tvoje "staklo" super izgleda.Na mojoj prozorskoj dasci je deo platika,i to je po svemu sudeći zadnji osvojen prostor u stanu Very Happy
U mojim bašticama se nalaze,ili su tu bile(ove godine):Alternanthera reineckii mini,Eleocharis acicularis sp mini,Eleocharis parvula,Rotala makrandra,Ludwigia glandulosa,Cryptocoryne beckettii petchii,Cryptocoryne willisii,Pogostemon erectus,Echinodorus amazonicus,Marsilea hirsuta,Anubia nana,Myriophyllum aquaticum,Bacopa monnieri,Hedyotis salzmannii,Hemianthus callitrichoides,Heteranthera zosterifolia,Hydrocotyle leucocephalla,Ludwigia glandulosa,Ludwigia x arcuata....Verovatno sam nešto zaboravio da pomenem...
Uskoro će biti,nadam se,novih slika cvetića Very Happy
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 14, 2015 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa imas i ti dosta dosta Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Sep 14, 2015 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako napreduje parvula emerzno, i ima li smisla da bi se brze razmnozila nego u aqua?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 14, 2015 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

parvula se kod mene jaako lepo razmnožila emerzno
čini mi se i brže nego u akvarijumu
ima jak koren i lepu zelenu boju...
ponovo sam je ubacio u akvarijum i za sada je o.k...

vodeni hrast je takođe lepo izrastao ali su listovi potpuno promenili izgled u odnosu na podvodne primerke...

marsilea izgleda kao detelina na stabljikama od 10 cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 14, 2015 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Maxy xD
Brže bi rasla u emerznom gajenju,ali to uvek povlači ponovno prilagođavanje podvodnim uslovima.Emerzni uzgoj u kućnim uslovima po meni,osim za igrarije što bi Bojan rekao,upravo služi za brže umnožavanje "sporih"biljaka,ili čuvanje biljaka koje nam propadaju..

@Bojan
Bilo je četiri pune plastične posude,sad ih je tri,i tako redom he,he
A sad igrarija:evo jednog vrlo prijatnog dešavanja


Image


Image

E sad,pogađanje može da počne..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License