Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mramorne sekirice / agresivno ponašanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao ljudi,

već 6-7 meseci imam 4 sekirice, 3 su mramorne i jedna Marthae Silver Hatchet. Hteo sam sve 4 mramorne, ali prodavac ovako uhvatio, a ja nisam proveravao Smile

Elem, do pre 10-ak/15 dana sve je bilo ok, a od tada su postale prilično agresivne jedna prema drugoj. I to ove tri mramorne, ova Marthae Silver Hatchet ima skroz drugi temperament i ne upliće se u frku. bangbang

Akvarijum je mali, ali njih je samo 4 tako da bi trebalo da je dovoljno, površina je 50cm/25cm imaju biljke koje dosežu i do vrha pa stvaraju zaklon, a ima i dobar deo (većina) čiste površine. Agresivne su jedna prema drugoj, jednoj čak fali deo repa. Prvo sam pomislio da je neka sezona parenja, ali sad već brinem.

I da napomenem da svaka svaku napada, dakle nije jedna žrtva, a da druge dve nju kinje Smile

A gde god sam čitao o sekiricama samo piše kako su strašno plašljive i miroljubive. Pretpostavljam da se to odnosi na druge ribe, ali o odnosima unutar vrste nema mnogo podataka.

Da li neko ima iskustvo sa njima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 11:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakve su to mramorne sekirice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

originalno se zovu Marbled Hatchetfish (Carnegiella strigata), e sad jedino ako je to po nekom Marblu lol
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam prilično dugo 8 komada mramornih u neadekvatnim uslovima (akvarijum od 25 litara, mnogo manji od tvog).
Nikakve agresije među njima.
Polako sam ostao na jednoj ali u velikoj litraži, ali zbog drugih ciklida i moje greške (iskoče mi na kondenzacioni pokopac dok vraćam zadnji a ja ne proverim, valjda se u tom momentu uplaše. Tako mi otišlo odjednom 4 komada, posle sam proveravao ali i zaboravim i lagano ostao na jednoj).
Ništa specijalno nisam radio, koristim hranu u listićima da bude neko vreme na površini. Lepo su bile i narasle.

EDIT: izem mu temu, sad mi se plače od muke Smile baš da proverim gde je i normalno na poklopcu je. Na poklopcima imam rupe od 3 cm prečnika i tu je iskočila zadnja. Dešava se da su skalari ogromni a ove kilave i leže zavučene u bilju na površini. Ovi dođu i gricnu ih i ode sekirica po sekirica. Ne mogu da verujem da potrefi taj otvor za prste i hranjenje.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Sep 23, 2015 4:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma meni rastu, ali samo su odjednom postale međusobno netrpeljive.
Pratiću situaciju. Možda je privremeno.

Jaoj baš mi žao te tvoje same. ;( što joj ne nabaviš još neku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitaj edit u postu iznad Smile
Nema šanse da ih opet nabavljam, ima 6 skalara i 3 geofagusa preko 10 cm. Primetio sam šta im skalari rade ali to je bilo onako više pipnu ih i odu. Definitivno su za neke mirnije ribe susede. Rodostomusi su matične veličine i ne fali nijednom ništa a plivaju skalarima ispred nosa.

Možda je neki period mresta, možda su gladne. Ja koristim sera san i tetra diskus zajedno, za gore i dole. Ne gasim filtere i listići budu na površini neko vreme i uvek vidim da jedu. Stvarno ništa nisam posebno radio oko njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jao Nešo ;(

E pa neće te. A imam i ja jednu rupu za hranjenje i za sad nisu iskočile, ali ništa ih ne juri,

Evo nahranio sam ih i jedu i tuku se. hahah mislim nije to sad ubijanje, ali nekako kao da su sva tri mužjaka i da se tuku za teritoriju/hijerarhiju.

Nebitno. Pratiću dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su one mnogo interesantne i zanimljive ali sam odustala od njih jer je leti akv uvek otvoren, a i mnogo mi je stresno da pazim svaki put kad podignem poklopac da ne krenu da iskacu od straha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni najviše žao što su jako lepe ribe, pravi ukras za površinu. Ali ne vredi sa ciklidima, ili ide ili ne ide. Ne znaš dok ne probaš.
Inače hteo sam ja ranije da im oporavljam brojno stanje ali nikako ne nalazim. Dosta retko imaju mramorne na stanju.
Čim budem imao neku mirniju kombinaciju (biće uskoro kod sestrića), broj 1 na listi za akvarijum.

Na tvom mestu bi ja tu stavio još, da ih bude bar 10, ako imaš mogućnosti. Ne smetaju nikome, malo prljaju ... Kažem ti 8 komada je bilo u 25 litara bez ikakvih stresova dosta dugo, ne sećam se tačno ali skoro godinu dana. Sa titejama i razborama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije moj akv mnogo veći.
evo teme http://www.akvarijum.org/forum.....19771.html

Imam njih 4, 8 rodostomusa, 4 kuli kulija, 3 otocinklusa i par apistograma borellii.

Birao sam ribice tako da svaka vrsta neki deo zauzme pa da mogu sve da ih spakujem u 38l.

Sve mi se dobro slažu, filtariju sam skoro pojačao pa su sad otocinklusi poludeli od sreće Smile
Ne uzimam veći akvarijum jer stanujem u iznajmljenom stanu i mrzi me ako se budem selio da se cimam sa velikim akvarijumom, ali ako rešim da povećam dodaću još sekirica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš gledam, neću onda da garantujem ništa pošto sam imao ogroman filter (skoro kao pola akvarijuma) i baš dosta riba u tih 25 litara.
Ja kakav sam, dodao bi bar 4, ali bolje da me ne slušaš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma koga ću ako neću iskusnije? Smile

Evo uhvatio sam ih na delu, a ujedno da vidiš i koliko sad mesta ima u akv.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje se ponašale kao ona jadna pozadi, ove tvoje k'o barbusi Smile
Imaš kod mene u albumu kako je izgledao mali akvarijum sve zajedno sa pužem iz sunđer boba. Baš sad gledam, zeznuo sam se. Bile su negde oko 3 meseca u tom malom, ovako non-stop (slika iz malog):
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao koliko su ti koridorasi u ovom akv. kao svinje :p

Da bre ove moje baš kao barbusi, malo sam sad smanjio protok, čini mi se da su podivljale kad sam ga pojačao, možda višak kiseonika u vodi tako na njih utiče :p ne znam.

A je l bi i dalje dodao još neku sad kad si odgledao snimak? ili da se zaustavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih, po mojim merilima prazan akvarijum Smile
Sad ne znam kakva je cena, znam da su bile dosta skupe.
Stvarno ne znam, imao sam trokomorni celom dužinom iza, 40x12 cm. Shvatio sam da imaš hang-on. Meni je terala pumpa od 200 lit/h i bio je još raspršivać, tj. vazdušna pumpa. Realno ti je kratak akvarijum i za rodostomuse koji su plivači, tako da mislim da još poneka sekirica neće nešto da ti naruši balans. One definitivno po meni malo utiču na vodu, jedu dosta tanko, pa pretpostavljam da i ne prljaju puno.

Meni čovek donosi akvarijum, onaj veliki, od 260 litara i umire od smeha kad je video ovaj Smile
Tu su bila 4 korija, 6 titeja, 6 razbora, 2 ancistrusa, platika, kuli kuli i 8 sekirica. Još su ancistrusi imali male.
Ona dva albino korija možeš i sad da vidiš u velikom, razbore, titeje i kulija u barbuserskom. Uglavnom od te postavke sam izgubio samo tri titeje koje su promenile tri akvarijuma i dva obična korija (ne znam zašto) i genocid sekirica. Ali to se sve dešavalo tokom zadnjih godinu dana u velikim akvarijumima. Videću sutra, prekosutra da snimim malo i da osvežim temu kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mramorne sekirice - kupujem Slepi_Putnik Tražnja 0 Pet Dec 03, 2021 9:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neće da se mreste, čudno ponašanje sk... angelfishinheaven Filteri i pumpe 3 Čet Feb 11, 2021 10:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mramorne sekirice 9 komada na prodaju Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka - čudno ponašanje Anela Bolest 7 Sub Sep 17, 2016 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License