Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zašto slatkovodni akvaristi izbegavaju more? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ste u svojim temama lepo prostudirali početke i da ste otišli i uveliko dalje od toga.To je ono što može da opredeli nekog da napravi sebi komad mora,ili ne.
Sa druge strane,čini mi se,da ova tema ima više za cilj da uzmuva slatkovodnu akvaristiku,nego da pridobije nekog.
Moj vam je savet da nastavite da radite kao i do sada,a ne ovako.Ne samo da je lepše,nego je i daleko kvalitetnije..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 2:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daleko od toga, da sam pokrenuo ovu temu kako bih izazvao bilo kakvu nestabilnost.
Mislim da nema nista lose u tome da razmenimo iskustva medjusobno. Voleo bih kada bi smo demistikovali i Diskuse, Tropheuse, Biljne biotope...itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Zasto se slatkovodni akvaristi plase mora?"
Sam naslov teme je vrlo provokativan....Te stoga i takve reakcije-vs-.Niko se ne plaši akvaristike na forumu !Svi
uživamo u ovom čarobnom, fascinirajućem i humanom hobiju .Neko voli korale, neko biljke,neko zvezde i klovnove,neko ribice, puževe ,alge, i svi smo podjednako u tome....Samo premeniti naslov teme !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si, treba promeniti naslov teme. Ja to ne mogu ali apelujem na administratore da to urade na ovoj temi.
Taj naslov je nastao samo iz tog razloga jer se ljudi javljaju masovno sa tom konstatacijom.
Masovno pisu "jako mi se svidja morska akvaristika, ali nemam hrabrosti da se upustim u to".
Otud i taj naslov, koji ima za cilj da demistifikuje sve te lose informacije i taj pogresni trend u kome sve ovo ide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svakom slucaju novi naslov teme Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Petar da li ima negde da se pogleda lep morski only fish akvarijum ili mesavina fish i malo korala?
Da nije preterano sareno nego onako skladno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste li vi ljudi svesni da veliki broj ljudi nema para ni za održavanje sebe u životu a ne nekog hobija? Znam, sada ćete mi reći kako morska akvaristika košta isto koliko i slatkovodna a ja ću vam reći da je to notorna glupost! Ljudi se plaše za egzistenciju i svaki dinar je ogroman, smatram malo neumesno prozivanje nas koji se plašimo da izvučemo 100 eur. (koje nemamo) iz džepa i krenemo u more... Dakle, ne krećem u morsku akvaristiku jer ne mogu da je ispratim finansijski, slatkovodna me košta koliko potrošim struje mesečno i to je kraj, toliko mogu da priuštim, sve preko toga NE MOGU i mislim da mnogo članova ovog foruma deli situaciju samnom. Svoj slatkovodni hobi izdržavam prodajom sitnih viškova koje sam proizvedem i to JEDVA uspeva da pokrije trošak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko je ovde već dobro rekao;svako bira šta voli i može.
Mene kao slatkovodnog akvaristu uopšte ne tangira da li neko prelazi na morsku akvaristiku,ili ne.Tako bi trebalo i vi da se odnosite prema tom pitanju,a ne da neko ispadne kukavica što ne voli slano.
U stvari ovo sam hteo da kažem:ako bi me išta nagnalo da napravim more,to bi bili vaši postovi o mogućnostima,tehnici,problemima i vašim akvarijumima,a ne ovakve rasprave.A da budem iskren,razmišljao sam o jednom mališi od 60 l,ali me finansije ubijaju Evil or Very Mad
I još da dodam,u akvaristici,bilo kojoj,treba se bojati jedino svoje žene...i tašte sa sekiricama Mr. Green
Živi bili drugari,bez obzira da li ste slatki ili slani rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedan dobar trik, posaljes zenu kod njenih i dovuces novi akvarijum kuci, pali Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno mi nije jasno zasto toliko "skacete"?
I ja bih pre rekao da se mnogi "plase" da se upuste u morsku akvaristiku nego sto sad npr. im se to ne svidja.
Ja licno, postujem svaki trud i svako od nas ima svoje ukuse ili sta vec. Od starta ste skocili u fazonu "Aj' da ga merimo" a covek jednostavno zeli da dokuci zbog cega je toliki animozitet prema morskoj akvaristici.
Ponavljam, mene "plasi" novac jer poznajem sebe, a pored svega cime se bavim i sta sve zelim da postignem, mislim da mi je sad to previse. Nikad ne reci nikad ali za sada je ovako.
Pored toga, odbrana tipa da odrzavanje kosta 3 evra mesecno, meni ne pije vodu. Struja, hrana, voda..... i eto ti vise od tih famoznih 3 evra.
Pored toga, lico sam osoba koja uvek pokusava da ide u necemu korak vise. Kako se tu stoji sa mrestom morskih riba? Ovo pitanje postavljam, ne zbog komercijale ili cega vec, kao sto mnogi odmah pomisle da se preko noci obogate pa nakupuju tonu ribe i sad misle, ma kad krenu mrestovi ima da budem burzuj. Tesko ce se neko u ovoj nasoj zemlji obogatiti od bilo kog hobija vec svi nesto presipamo iz supljeg u prazno i ispunjavamo sebi dusu.

Molim vas da ne napadate coveka vec ako znate svoj razlog "straha", iznesite ga, a ako vam se to ne svidja ili sta vec, preskocite temu i svi zadovoljni. Wink

p.s. Mogu vec da kazem da sam dugo na forumu i da sam dosta tema citao, cini mi se da se i oko ovoga polemisalo i da je zakljucak da je novac ta kocnica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
u morskoj akvaristici hemija ima mnogo veći značaj. Moram priznati da sa hemijom ne stojim baš najbolje. Takođe, cene u morskoj akvaristici su ipak više u odnosu na slatkovodne. Kada živiš u Srbiji onda to ima veliki značaj. Još kada živiš u nekom malom mestu kao ja onda je misaona imenica obezbediti ribe, korale...Morski akvarijum se jakooooo sporo razvija.

Potpisujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, cinjenica je da sam ubo prst u oko mnogima sa nepromisljenim naslovom teme, i zbog toga se iskreno izvinjavam. Nije trebalo da zvuci kao provokacija, vec sam zeleo direktno da "spustim loptu" oko polemike i pravljenja klanova.
Ja licno ne zelim da slani akvaristi budu na meti porugivanja jer ispadaju burzuji koji drugima sole pamet.
Sto se finansija tice, istina je, morska akvaristika ima tendenciju da izvlaci sve vise i vise para, medjutim to ne mora da bude slucaj i o tome zelim da diskutujemo u ovoj temi.

Videcu da nadjem neke lepe i jeftine primere morskih akvarijuma i postavim ih u ovoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ nickname je lepo reko, žena kod svojih, samo je na kraju obavestiš šta je čeka kad se vrati.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahahah, to je to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2015 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema jeftinije varijante od one kada ti neka živorotka, u nikakvim uslovima, okoti gomilu malaca. To je varijanta koja veseli dečicu, a ne košta skoro ništa. Nađi mi morsku ribicu koja košta manje. Srbija je ovo brale. Ljudi bre žive od 20 000 dinara mesečno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi tomica Upoznavanje 1 Sre Sep 27, 2017 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Biljke za slatkovodni dzonib Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Maj 31, 2017 8:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice za slatkovodni akvarijum ja_sam_zlatna_ribica Početak u akvaristici 3 Ned Jan 29, 2017 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi,evo i mene 3per88 Upoznavanje 1 Pon Maj 09, 2016 1:15 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License