Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zašto slatkovodni akvaristi izbegavaju more? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd sad da mlatimo praznu slamu jedno 5-6 strana...
Predložite naziv teme pa da menjamo ili neka Petar koji je započeo temu kaže novi naziv pa da teramo dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 4:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavamo se, mlogo se izvinjavamo. U ovoj temi čovek ne može pošteno ni da zamoli. Sad Ajd' zdra'o.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce razmenih par poruka sa Petrom. Mogu vam reci da ovo u stvari deluje mnogooo teze nego sto jeste! Da se odmah ogradim, mi smo pricali o nekoj najosnovnijoj postavci, a ne o nekom "ludilu" od akvarijuma. U svakom slucaju, mislim da ce bilo koji akvarista mnogo lakse uci u morske vode nego sto misli.
Da li se ljudi "boje" zbog monstrouznih cena koje se forsiraju (bar u inostranstvu jer mi imamo nase "pomorce" koji ruse taj "standard") ili je mozda jer morski akvarijum deluje mnogo "dalje" od biljnog i ciklidnog akvarijuma. Nije ni bitno zasto je tako, bitno je da se sve to sto smo mislili da znamo o morskoj akvaristici polako odlazi u zaborav a dolazi po nas mnogo laksi i jeftiniji nacin da uzivamo u komadu mora.

Ne znam za vas, ali meni se ova tema sve vise i vise svidja. Svaka cast ljudi i dajte da se nastavi sa pozitivnom energijom.

Bilo bi dobro kad bi ekipa koja je "osolila" u skorije vreme dala neke svoje utiske. Jedan duzi post, sta je koga uvuklo u slane vode, kako je to sve teklo, neke nedoumice, ideje, i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vec u slatkovodnoj vec deset godina, a sakupljanje orpeme za morsku je pocelo pre tri/cetiri godine a start morskog je bio pre tri meseca.
Ne bi to ja nazvao strahom, jednostavno svako od nas ima razlicite probleme u zivotu a po meni najznacajniji je zivotni standard koji nam novcano
ili prostorno ne dovoljava neke stvari u pa cak i akvaristiku. Licno ja da bi obezbedio mesto u stanu morao sam da odradim neke radove tipa kupiti
novi orman, uradim novu kuhinju, grejanje itd jednostavno obezbedjivao sam lokaciju za akvarijum i to kosta. Nazalost zadrzao sam se na starim dimenzijama
a to su 80x35x40 pre toga biljni a sada sa novim akvarijumom na staroj komodi morski. Mesta za prosirenje ima ne bas koliko bi voleo ali mozda bi mozda dogurati
do oko 200L videcemo. Nesto sam kupovao u inostranstvu a nesto ovde.
Za akvarijum dimensija 80x35x40 sto dodje oko 90L morske vode pazario sam sledece:
Tunze skimer 9002 127eura, Tunze nanostream 6015 33 eura, Hydrometer stakleni 8 eura, nov Refreactometer 20eura, nova rasveta ODYSSEA 4x25w sa novim atijevim
sijalicama 60e, nov akvarijum sa kp ivicama 65 eura, nov AquaMedic RO aparat 60eura, 1500ml PO4 remover 15 eura, 1000ml ugrlja 18 eura. 9.4kg zivog kamena 127 eura,
2x clowfish 20 eura, voda+so 18eura, 5 kg peska 15eura. Sto Vam dodje 586 eura. Plus raniji trosak za komodu i nosace za rasvetu.
Kasnije sam uzeo neke korale neke dobio na poklon sada idem dalje planiram kozicu, mozda jos neku ribu i popunjavanje sa koralima naravno.

Po meni bitno je da se krene pa cak i od nekog minimuma, pa kasniji upgrade ce se lakse podneti.
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla ::
Juce razmenih par poruka sa Petrom. Mogu vam reci da ovo u stvari deluje mnogooo teze nego sto jeste! Da se odmah ogradim, mi smo pricali o nekoj najosnovnijoj postavci, a ne o nekom "ludilu" od akvarijuma. U svakom slucaju, mislim da ce bilo koji akvarista mnogo lakse uci u morske vode nego sto misli.
Da li se ljudi "boje" zbog monstrouznih cena koje se forsiraju (bar u inostranstvu jer mi imamo nase "pomorce" koji ruse taj "standard") ili je mozda jer morski akvarijum deluje mnogo "dalje" od biljnog i ciklidnog akvarijuma. Nije ni bitno zasto je tako, bitno je da se sve to sto smo mislili da znamo o morskoj akvaristici polako odlazi u zaborav a dolazi po nas mnogo laksi i jeftiniji nacin da uzivamo u komadu mora.

Ne znam za vas, ali meni se ova tema sve vise i vise svidja. Svaka cast ljudi i dajte da se nastavi sa pozitivnom energijom.

Bilo bi dobro kad bi ekipa koja je "osolila" u skorije vreme dala neke svoje utiske. Jedan duzi post, sta je koga uvuklo u slane vode, kako je to sve teklo, neke nedoumice, ideje, i sl.


Pošto si se iskreno zagrejao da se oprobaš u morskoj akvaristici, o našem početku, možeš da pročitaš i u našim temama. Bilo bi korisno. Normalno da u ovoj temi možete da dobijete brzi odgovor od autora, a i svakog od nas koji već imamo formirane morske akvarijume.
Dogovorili smo se gotovo svi, koji imamo morski da ti u tome pomognemo. Od svakog ćeš dobiti po koral, i pomoć oko izrade rasvete. Tvoje je da obezbediš akvarijum. ako ti za to treba savet slobodno pitaj.
Iza ovog poklona stoje članovi TMD-a:

1. Anđelija
2. N Živković
3. No.1
4. Paja Patak
5. Ciskela
6. Zuja
7. Duke
8. Mimi 77
9. Hector91
10. Popaj
U daljim postovima skraćenica TMD nece da se komentariše da se ne bi povredio pravilnik foruma.
Pa druže neka ti je sretan ulazak u morsku Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žena rekla može!
49x35x35 jel dovoljno za more?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Ajd sad da mlatimo praznu slamu jedno 5-6 strana...
Predložite naziv teme pa da menjamo ili neka Petar koji je započeo temu kaže novi naziv pa da teramo dalje.


Neso majke ti molim te promeni naziv teme u "ustrucavaju", "izbegavaju", "dvoume oko", kako god ti odlucis da bi zvucalo korektno.
Ja se jos jednom izvinjavam na nepromisljenom nazivu teme, jer mi stvarno ni na kraj pameti nije bilo da nekoga uvredim , unizim ili povredim. Iskreno.
Isao sam na to da otvorim temu koja bi pruzila odgovore za sve one akvariste koji su se javljali u postovima sa recima "Ja jos ne smem da se upustim u morsku"...itd.
Svakako mi je jako drago sto tema ide u dobrom pravcu i sto zaista ima jako korisnih postova, i pre svega za sada eto gvorimo najvise o cenama raznih akvarijumskih sistema u zavisnosti od razlicitih budzeta.

Voleo bih da pokrenem i neku strucniju pricu sa biljnim akvaristima na ovom forumu, kako bi smo razmenili iskustva i imali dosta uzajamne pomoci, ali ne bih da u ovom trenutku svi ti termini zvuci isuvise komplikovano i vezuju se sa bazicnu morsku akvaristiku. Tako da cemo jos malo pricati o startnim sistemima, pa posle preci na malo strucnije i po meni jako, jako zanimljive teme iz biologije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VusaBEJBE ::
Žena rekla može!
49x35x35 jel dovoljno za more?


Dodovljno za mali par klovnova. Oni ionako rastu do pune velicine i do 3-4 godine, tako da si miran. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto si se iskreno zagrejao da se oprobaš u morskoj akvaristici, o našem početku, možeš da pročitaš i u našim temama. Bilo bi korisno. Normalno da u ovoj temi možete da dobijete brzi odgovor od autora, a i svakog od nas koji već imamo formirane morske akvarijume.
Dogovorili smo se gotovo svi, koji imamo morski da ti u tome pomognemo. Od svakog ćeš dobiti po koral, i pomoć oko izrade rasvete. Tvoje je da obezbediš akvarijum. ako ti za to treba savet slobodno pitaj.
Iza ovog poklona stoje članovi TMD-a:

1. Anđelija
2. N Živković
3. No.1
4. Paja Patak
5. Ciskela
6. Zuja
7. Duke
8. Mimi 77
9. Hector91
10. Popaj
U daljim postovima skraćenica TMD nece da se komentariše da se ne bi povredio pravilnik foruma.
Pa druže neka ti je sretan ulazak u morsku Bravo[/quote]

Dodje covek na forum da vidi sta ima novo i ne moze da veruje sta vidi! Very Happy
Au ljudi, koji ste carevi! Very Happy Sta drugo da kazem osim HVALA PUNO! Very Happy
Cim bude sve spremno javljam se! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice i od mene korali, samo da poubijam sve parazite koje sam gajio, da vas ne zarazim sve. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

_Petar_ ::
Bice i od mene korali, samo da poubijam sve parazite koje sam gajio, da vas ne zarazim sve. Very Happy


Hvala puno Petre! Very Happy Stvarno ste neverovatni narode! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi. Ajd ne zanosite se. Morska akvaristika jeste skupa. Bila je , i bice. To sto je jedna mala grupa ljudi udruzila svoje umece da se odredjene stvari, oprema, i jos neke sitnice uproste, pojednostave pa samim tim i pojeftine ne znaci da je morska jeftina. Ne zaboravite da su pojedinci kukali da se odredjeno ne moze jel nije to to. Sad vidim da menjaju plocu. Naravno, drago mi je zbog toga i nemislim nista lose o tome. Ali nemojte se zanositi da vam je morska u rangu slatkovodne a da pritom u glavi imate zivorotke tj gupike, molike pa i bette. Cak da uporedite i sa Diskusima, tropheusima, opet je morska skupa.
Iskreno, sad kad bi resio da drzim diskuse, dobro bi razmislio. Pritom ne mislim diskuse u 90 litara. Ipak je izazov imati nesto osetljivo u "staklu". Nije isto kada vam ugine riba od 15-20 i vise eura i ona od 100 din.
Evo, svi vi koji imate morski akvarijum napisite svaku stavku koju ste platili tj ulozili u morski. Deo po deo, koral po koral, ribu po ribu. Cena ! Krajnji zbir i stanje akvarijuma ?! Postavite sliku trenutnog stanja akvarijuma pa krenite od stakla ...
Drugo. Morska akvaristika je odavno definisana. Pa cak i kod nas. Ima starijih clanova u ovoj zemlji, i okruzenju koji su svojim tekstovima pripomogli da se vecina nas zaleti u morske vode ( pritom nista lose ne mislim na - zaleti ). Jeste tehnika uznapredovala ali je princip ostao isti. Nekad je MH rasveta bila zakon, sada je LED. Nekad je zarulja obasjavala i grejala vodu slatkovodnom, sada razno razna rasveta razlicitog inteziteta i kolorita obasjava slatku vodu.
Da, da ne zaboravim. Ima na netu. 18 000 K je neka idealna Kelvinaza za reef akvarijume. Kombinacija chipova od 6500K, 660nm, 460nm i jos kojeg u odredjenom odnosu daje tih 18 000 K. Ima tekstova kilometarskih gde je sve objasnjeno. Kao i u mnogim drugim stvarima, tako i ovde ce korali rasti i na manjoj ili vecoj vrednosti Kelvinaze. Klovn moze i u 20 litara da se drzi prvih par meseci zivota. Mnogi korali ce u ustih tih 20 litara na pocetku ko fragovi da rastu ... ali dokle sve to i sa kojom opremom ?
Da ne duzim, nisam nesto raspolozan za pisanije tj prepricavanje vec napisanog:
Zelite morski. Dobro se informisite. Citajte. Procenite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da. Interesuje me ova grupa : TMD ? Skracenica od ... ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VusaBEJBE ::
Žena rekla može!
49x35x35 jel dovoljno za more?


Dovoljno, moj je 40*38*24 ,imaš temu Boyu u bojama mora pa pogledaj.
Žene uvek odlučuju Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pardon visina 34 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi tomica Upoznavanje 1 Sre Sep 27, 2017 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Biljke za slatkovodni dzonib Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Maj 31, 2017 8:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice za slatkovodni akvarijum ja_sam_zlatna_ribica Početak u akvaristici 3 Ned Jan 29, 2017 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi,evo i mene 3per88 Upoznavanje 1 Pon Maj 09, 2016 1:15 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License