Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena paucina alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OD skoro primetio sam u mom akvarijumu od 65l algu koju prvi put vidim i u samom akvarijumu a i na internetu. U pocetku je izgeldala kao zelena paucina, nisam puno obracao paznju, vec kako cistim aq samo sam otkinuo tu biljku i nju sa njom, medjutim primecivao sam uvek da ostane je malo na nekim drugim biljkama.Za vrlo kratko vreme napravi se bas velika paucina od te algde(bas izgleda kao paucina, samo zelena).Evo danas sam je opet izbacivao iz AQ al sam zaboravio da fotografisem. Da li je nekom poznata ova vrsta algi, i kako se iste resiti?
P.S.Da dodam da u aq dodajem mikro i makro elemente kao i Co2, i imam hranljivu podlogu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 4:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri da nije Cijanobakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AlgExit je rešenje. Ja sam imao ranije istih problema, međutim posle tretiranja AlgExit-om nema ni traga od končaste zelene alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, a da li iskljucivo mora AlgExit ili moze i neka druga tecnost protiv algi? jer nisam siguran da u Va ima u ovoj jedinoj prodavnici bas ta tecnost...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima kod sponzora foruma. Šalju brzom poštom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komsija, ja znam za 4 prodavnice u VA, u Dusanovoj, preko puta ludnice ispod V puka, Sindjeliceva-Panticeva skoro na cosku i na spratu buvljaka na duplim trakama...
Ne kazem da su nesto opremljene ali ako zujis tuda pogledaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 1:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je ali jedina prodavnica koja iole ima nesto od hemije za ribice jeste kod Zuce u Dusanovoj, al pogledacu..Odosmo u off Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam to i ja, uglavnom se javlja na spororastucim biljkama ..

algexit nisam probao, verovatno ce te resiti muke. sem toga, mozes da probas sa malo cescom zamenom vode, i malo obimnije, tipa po pola vode na 5 dana, nekoliko puta - tako su meni rekli i fakat je da kad se cesce menja, manje ta alga raste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i sto sam mislio, uspeo sam naci samo Serinu tecnog Algvec, upravo sam je dozirao po uputstvu pa cu videti kakvi su rezultati.Inace od jucerasnjeg ciscenja, primetio sam da je pauk vec razvukao mrezu po biljkama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Algovecu koliko mi se cini ima bakra pa povedi racuna pogotovo ako imas kozice...

Zasto ne ubacis drezgu na povrsinu ili mozda socivicu, ona ce ti pokupiti dosta viska koji koriste alge, ja sam tako radio, ne volim hemiju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi uopšte postave pitanje kada neće da poslušaju savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Nikada mi neće biti jasno zašto ljudi uopšte postave pitanje kada neće da poslušaju savet?


Zato sto trenutno nemaju drugo resenje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sam ti rekao da kod sponzora foruma možeš naći ono što ti treba. Ja živim u malom mestu Bela Crkva, pa su mi poslali brzom poštom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2015 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Situacija se pogorsala, alge ove koncaste napreduju kao da nisam ni ubacio alogovec..
Sada ce HORUS reci, eto kad nisi hteo da me poslusas Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj sliku akvarijuma i tih algi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License