Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 35l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aleksandar922
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2015
Poruke: 8
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 3:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 35l
-Osvetljenje 2x stedljive 24w
-Podloga rainforest.
-Kvarc crni 1-2mm.
-Biljke riccia, bacopa, rotala..
-Od ribica neonke 5x, 3 zebre, 1 ancitrus i 3 muljasa.
-Filter: Hang on f300.
Dodavanje c02 kvasac+secer DIY (1mehur u sec)
formiran pre 3 meseca.


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 3:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno. Zamenio bih bacopu posle nekog vremena odnosno posto se stabilizuje akvarijum, sa nekom biljkom iz prednjeg tj srednjeg plana.
I da, anci. Mozda bolje se uklopi oto. Manji je. Vredan. Ne pravi rsum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je visina akvarijuma i koliki je fotoperiod?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aleksandar922
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2015
Poruke: 8
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bacopa mi se dopada iz razloga sto se pustila gore po rasveti i to deluje tako prirodno, tako da je ne bih menjao, a ancija cu menjati svakako ionako mi pravi samo lom po akvarijumu i cupa biljke.

Visina je 40 a fp 9h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene čudi da ti pravi baš toliki lom Smile Obično vise na panju, ali sigurno neki manji alagar kao oto ili nerita puževi.
Može jedna frontalna slika celog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je to malo čudno.Ja u jednom akvarijumu imam 4 ancistrusa,pa ni jedan ne vadi biljke,niti je to ikad činio.A nisu ni oni koji su bili pre ove garniture.
Možeš li da slikaš tog ancistrusa?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 13, 2015 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anci ko anci. Neki je malo vise temperamentan pa stalno uspostavlja red u akvarijumu, sa druge strane imamo i stidljivce koji se po ceo dan kriju po "rupama". Predlog za zamenu je iz razloga sto ti je akvarijum "mali" pa bi ti lakse i bolje zbog higijene vode dosao oto ili neka druga manja zivuljka.
Bacopa ... zna da raste i preko 50 cm. Barem kod mene je bilo tako. Predlog za biljke srednjeg, ili prednjeg plana jeste da ce da popune akvarijum u pravom smeru tj docice do izrazaja sto sta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
I meni je to malo čudno.Ja u jednom akvarijumu imam 4 ancistrusa,pa ni jedan ne vadi biljke,niti je to ikad činio.A nisu ni oni koji su bili pre ove garniture.


Kod mene u 100L 5 ancija i nikakav problem sa biljkama...a i pre ove pauze od 3-4 godine sam ih isto imao i nikad nije bilo problema...prosto ne mogu da verujem da oni cupaju biljke itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandar922
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jun 2015
Poruke: 8
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno nisam u mogucnosti da slikam, ali prvom prilikom kada budem pozajmio od drugara fotoaparat slikacu i postaviti Smile
Anci i ja vodimo borbu, kada ubacim spirulinu on obicno "zalegne" na nju i to je njegovo, ako mu koja ribica pridje on je naravno izlupa i pobegnu, a da ne pricam za riciu sto voli da mi cupa sa kamena..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100 ljudi 100 cudi...100 zena 200 s.sa...100 zemunaca 200 vazdusnih djonova...ko ce ga znati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License