Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mnogo pitanja od jednog pocetnika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I evo posle dosta provedenih sati gledanja u akvarijum, mislim da sam skontao da je jedan od skalara ubica gupika i to ocigledno samo kad je gladan, danas sam ceo dan bio van kuce i nisam stigao da ih nahranim, sad kad sam stigao video sam agresivnijeg skalara da je 3,4 puta napadao gupije Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 11:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mrky ::
I evo posle dosta provedenih sati gledanja u akvarijum, mislim da sam skontao da je jedan od skalara ubica gupika i to ocigledno samo kad je gladan, danas sam ceo dan bio van kuce i nisam stigao da ih nahranim, sad kad sam stigao video sam agresivnijeg skalara da je 3,4 puta napadao gupije Sad


Rekao sam ti da neko od ono dvoje pravi probleme i tako ce nastaviti sto znaci da moras nekog izbaciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li se dobro vidi na slici ali interesuje me da li je ovo neka vrsta alge ili mahovine, pojavila mi se pored mahovine u nekom malom akvarijumu koji sam spremio za gupi mrest...

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko nema ideju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno alga ali slike su lose, pokusaj malo bolje da slikas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2015 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel znas ko je ovo??

Image







Ne znas? Pa Brena Bog te Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahhahaah carski Smile
Al ne znam kako bolje mobilnim da uvatim :S
Ajd probacu nesto pa kacim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam dal se na ovoj bolje vidi ovo sto je uz mahovinu?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2015 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon četkasta ili tako nešto, alga.
Idi u alge podforum i imaš kako se uklanjaju hidrogenom ako se ne varam. Nemam iskustva sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,

Nisam bio 2 dana tu, juce i danas do sad nije paljena rasveta na akvarijumu i dodjem kuci upalim kad imam sta da vidim, na donjem delu panja imam neke male bele tackice, e sad ne znam dal je u pitanju ikra neke ribe ili nesto drugo sto ne valja...
Nije mi bas najjasnije koja je riba mogla na tom mestu da polozi ikru...

Evo i slika...
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su jaja a položio ih puž nerita koji se nalazi u gornjem desnom uglu donje slike.
Ništa se ne izleže a ni ne smetaju ništa.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Nov 15, 2015 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: ispravka kucanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo kasnije mi je to palo na pamet ali nisam znao kako se puzevi razmnozavaju, a sto se ne izlegu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš negde na forumu, treba im slana voda, imitacija plima-oseka ... da bi se izlegla jaja. To su zebra nerite ili Neritina natalensis, poreklom iz Afrike.
Nisam još pročitao da ih neko razmnožio.
Bilo je i reči da ne žive dugo u slatkoj vodi, imam ih možda 6 ili 7, jedna mi je samo uginula nakon možda godinu dana. Jedna ima sad skoro oko 3 godine dok su ostale oko 2 godine.
Druga je priča sa rodom Dunavskih nerita. Član Aquamaniac ih razmnožava ako se ne varam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2015 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da pitam, ima li neku ideju sta je moglo da mi ubije ancistruse, od 5 komada koliko vidim sada nema nigde nijednog Sad
Samo sam jednog nasao mrtvog i to najmanjeg, ovih ostalih nigde i nema :S

Situacija u akvarijumu trenutno:

2 skalara
1 borac
3 gupi
2 silver shark
6 kraljevskih neonki
2 amano kozice
6 koridorasa po 2 od 3 vrste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac ti ih nece dirati, e sad ne nam sta je sa silver sharkom, mozda uopste nije do drugih ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License