Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rio 125, konačno početak... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2015 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da dodam. Posle toga, stradala mi je jedna titeja, jedan otocinklus, jedna neonka. Ne sve istog dana već u razmacima, a od početka godine još jedna neonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2015 3:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sub Nov 14, 2015 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon dužeg vremena evo i mene. Ima nekih promena u akvarijumu, na žalost loše.
Ovog leta stradalo mi je dosta ribica. borac, otocinklusi, titeje, pande...
Ostala mi je jedna titeja, 4 neonke, dva muljara, helena, jedna espei, rodostomusi 6kom, amonijer 1kom.
Kozice nisam mogao da izbrojim, uglavnom ima ih brdo i pokazale su se kao izdržljive.

I dalje vodim bitku sa četkastom algom. Sada se nešto i povukla. Zbog nje sam morao da odstranim većinu biljaka. Ostala mi je lysimachia, koja srećom brzo raste i mogu da je stalno presađujem. HM, koji još nekako odoleva i limun. Zanimljivo je da sam biljku imun dobio od našeg člana Nensi, kada sam od nje kupovao kozice. Od jedne jedine grančice, razgranala se u pravu šumu.
Sada i nije tako loše.
Prihranu za biljke i CO2 prestao sam da koristim. Ove biljke i onako ne traže baš puno.
Četkastu algu sada redovnije tretiram sa 12% hidrogenom i to 10ml na ovu količinu vode i to tako što je špricem direktno nanosim na algu, koja se čak pojavila i na heleni.

Evo i malo fotografija, na kojima se baš najbolje i ne vidi četkasta alga.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasturaj sve ovo, sve properi i ocisti, pa sve od pocetka ponovo. Moj savet. Ako nisi imao srece sa skejpom i zahtevnim biljkama, co2 i ostalim cudima na netu nadji imas mnogo ideja kako da akvarijum uz malo ulaganja, truda i zahtevnih cuda moze odlicno da izgleda. Probaj sa nekim ciklidima, ili sa cim god zelis. mogucnosti su ogromne. srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konačno završen akvarijum Maridza Akvarijumi 1 Sub Jun 24, 2023 5:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License