Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mnogo pitanja od jednog pocetnika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta je moglo da uzrukoje da samo oni uginu, ako je nesto drugo u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 6:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jedino ne znam za silver sharka kakav je, a ovi ti nece dirati ih,mozda jedino jos nekog ultra agresivnog skalara da imas ili borca da napada ancija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2015 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pazi silver sharkove nikad nisam video da jure neku drugu ribu osim izmedju sebe njih dvoje sto se jure, e sad one se uglavnom zavlace iza neke stene pa mi jedino pada na pamet ako im tu ancistrusi nisu smetali nesto...
A za borca sam svojevremeno video da napada onog jedinog mrtvog sto sam nasao ali doduse tad kad ga je cackao ovaj je vec bio na izdahu snage izvrnut pred kraj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je moguce, a borac ce uvijek da cacka ribicu koja je pred smrt, ja kod sebe imam borca muzijaka i zenku s jos ribica medju kojima su dva ancia i nijedno ne dira nikog, sto ne znaci da je i kod tebe neki fini borac.
Saki borac ima svoju narav, samo kako se podnose s skalarima ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspori malo, ima nekih tema o uginućima ancistrusa po forumu.
Uglavnom je konstatovano da je u pitanju nedostatak odgovarajuće hrane. Sad da te pitam da li ih hraniš sa spirulinom na dva do tri dana, da li ima ubaciš ponekad uveče krišku kratko obarene tikvice, šargarepe, blitve, salate ... one tablete koje pravi i Sera i Tetra i zovu se Wafer.
Dok su mali jako je bitno da imaju šta da jedu.
Posebno i panj ima ulogu zbog celuloze u njihovom životu ali potrebno je malo da odrastu da bi mogli da ga glođu.
Noć je ajko bitna za njihovu ishranu, posle kad porastu komotno će normalno da se hrane i rasteruju i ajkule i pirane ako treba Smile

Ako je ovo ispoštovano sa tvoje strane onda pričamo o napadanju.

Trenutno imam negde oko 10-15 ancistrusa, odavno ih ne brojim, vuklo se i više desetina koje sam ispoklanjao ali samo su mi dva uginula i to jedan prilično matori i ženka koja je iznela jedno deset mrestova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh to sto se tice ishrane nista nisam ispostovao, imam problem sa algama pa sam mislio da je to dovoljno, a realno pored svega sto citam svakodnevno na ovom forumu od kad sam glupo na boom napunio akvarijum bez realnog predznanja, nije mi palo na pamet da i algarima treba posebna briga Sad
Vidim da mi ne gine totalno praznjenje i menjanje svega u skorije vreme :S
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras mijenjati sve, mozes s hemijom rijesiti alge Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam ali nisu alge jedini problem, mnogo problema od starta, 3D pozadina me ubi, nema hranjive podloge, biljke su mi totalno nabacane, nekako nikakvog smisla nema, cak mi neko rece da su neke koje sam sadio bas glupe i maltene korovi, gomila nekih stvari me nervira sad kad znam malo vise...
Al kad sam kao klinac imao akvarijume, nije sve bilo ni toliko dostupno niti sam mogao negde da se ovoliko informisem, na dial-up su forumi bili retki :s
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad vidim ovde akvarijume nekih ljudi bude me sramota da okacim slike ovog mog Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa niko nije složio iz prve, druge ... uvek treba malo vremena da isprobaš i shvatiš šta ti odgovara i ono što je najvažnije da se tebi lično sviđa i uživaš u tome. Šta da kažem, imam ukupno tri vrste biljki, prošlo mi bar 20 i ove tri mi odgovaraju i ne menjam za sad.

Jedu ancistrusi alge ali ne sve (posebno ne jedu crnu) i ne isključivo njih. Za alge kupi AlgExit ako hoćeš da nestanu. Ali najbitnije je da uspostaviš stabilan sitem, redovno održavanje i što manje da čeprkaš po akvarijumu Smile
Kod tebe je potencijalni problem da ako skineš pozadinu imaš onda možda ružan filter, pa onda skineš i njega, pa ti treba spoljni ... Uglavnom, tri puta razmisli da li da je uklanjaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da svega postajem svestan polako ali sta znam, mozda napraviti neku drugu pozadinu koja je samo po coskovima gde su te komore ili nesto tog tipa. Osim ako na kraju ne izludim ne prodam ovaj akvarijum i krenem da pravim nov svoj od nule, a ne ovako polovno pa realno i nisam znao sta kupujem...
Za sada cu u svakom slucaju dosta uciti o svemu na ovom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko ideju sta je od ovih zivuljki u akvarijumu pocelo da mi gricka i kida biljke, odjednom svako jutro nalazim pokidane ili grickane biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ti postavi fotografiju svog akvarijuma. Nemoj se stideti. Svi smo mi nekada počinjali. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kacio sam ja vec slike ima ih na pocetku teme al evo dve sad slikane...


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace ne znam dal je ovde dozvoljeno al ajd, ova dva skalara i borca bih rado menjao za neke druge ribe ili biljke, skroz mi je show sa vrstama riba u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License