Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 i have a DREAM Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PA sad nisam bas siguran da sam pogodio deo foruma za otvaranje ove teme ali elem ja bih zeleo nesto da podelim sa forumasima ,pre par godina sam poce da ispunjavam sebi decije hirove oko akvaristike i kao sto to inace biva zelje su samo rasle a apetiti postajali veci i slozeniji ,


Medjutim poslednje 2 godine sam imao manji prekid zbog nekih projekata oko vocnjaka koje sada uspesno privodim kraju*bar te pocetne najteze delove * pa mi se misao vraca na samu akvaristiku ,

Mene je oduvek fasciniralo i opijalo uzgajanje ribica na otvorenom ,to sam u vise razlicitih navrata radio od svoje 9 godine ali sada sam naoruzan ne samo znanjem i voljom vec i posebnim motivom da sprovedem u delo svoju zamisao a to je zoo shop i veliki spoljni sistem za uzgajanje ribica na otvorenom ,


Pocecu sa objasnjenjem


ZOO SHOP , bi uglavnom bio objekqat sa 20 do 25 metara kvadratnih osnovnog objekta i nesto manje pomocnih kvadrata u pozadini , osnovni koncept bi bio sirenje ljubavi prema ribicama bez preterane finansijske koristi ,sto znaci cisto da ne bude trosak ,,,cilj bi bio da se stane prodavcima koji su sa uvaljivanjem i laganjem unazadili i upropastili akvaristiku , ribice prodaju ili preskupo ili jadnim kupcima ulvaljuju bilo sta samo da se proda , tako moj komsija dodje kuci sa akvarijumom od 2 litre i trihogasterom i zlatnom u njemu ,,,,,,,,,strasnooo ,,,


Osnovni koncept bi bio osnovne ribice po bazicnim cenama ,prodaja home made zam hrane ,zive hrane i prava podrska buducim akvaristima ,,




UZGAJANJE RIBICA U SPOLJNIM BAZENIMA , osnovna ideja se rodila kada sam sabirao mesece i prosecnu temperaturu ,

za sada se uzgoj vrsi samo krajem maja pocetkom juna pa do kraja septembra , a ja mislim da moze ceo maj i oktobar minimum da se dobiju koriscenjem samo sunceve energije i ako dodamo malo elektricnu energiju mi dobijamo savrsen spoj odrzivog sistema koji moze da da bude dom ribicama 8 meseci u godini ,



sada krojim planove i ideje ,razradjujem potrebne stvari i finansije za poduhvat ali uglavnom zelim u spoljnim uslovima kaca od 1 000 litara povezanapotocicem od 4 metra i 30 cm dubine sa 1 m sirine i malom kacom od 500 litara na kraju to bi bio osnovni sistem koji bi fizicki imao barijeru za ribice ali bi voda cirkulisala ,,, potocic ili recica bi takodje imala podelu na pola ,,, ovo je zbog nekih uocenih stvari tokom drzanja ribica na otvorenom koje su jasno pokazale da ne smemo bas da pustimo ribice da budu same bez naseg uticaja i poludirigovanog odvajanja i ostalih radnji kako bi one napredovale a ne same sebi bile konkurencija ,,, npr molike su same sebi jele mlade u 1 000 litara kaci su retki malci uspevali da prezive jer su molike porasle toliko velike da su bile ozbiljan predator ,,,,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 1:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Autumn dream Bombadil Akvarijumi 16 Ned Dec 08, 2019 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neocaridina ''Blue Dream'' i kristali isaakriter Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Maj 17, 2016 3:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dream cube Miksa Morski Akvarijumi 57 Čet Sep 25, 2014 12:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ''i have a dream'' n1kolaola Akvarijumi 34 Sub Mar 15, 2014 4:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Requiem for a dream boomiri Akvarijumi 8 Sub Sep 08, 2012 11:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License