Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Molim za pomoc i savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivan85_zmaj




Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima... koliko sam shvatio sustina i bit stvari je filter... Nazalost nemam mesta za taj trokomorni, mozda za hang-on mada i tu mi je mozda problem zbog haube, a i mali je ovo akvarijum zapremine 30lit... Mada meni je dovoljno jer volim da uzivam gledajuci ribice al volim kad je cisto i uredno a kad se pravi zabokrecina onda mi je muka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onda ti ostaje samo unutrasnji i bit ce dosta bolji od korner Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas drugi izbor uzmi unutrasnji , savjet kupi atmanov jer se dobro pokazao a i nije preskup .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde ovako, ja ne znam za bolji savet pošto ti je muka Smile
Ovo je moj početak pre oko dve i po godine, 25 litara, da ga častim sa 20 litara kad sve oduzmeš. Probani su svi filteri sa spiska postojećih i nijedan nije mogao da izdrži više od 5-6 riba bez pomora.
Onda sam prelomio i napravio trokomorni iza akvarijuma i osim tri ili četiri ribe sve ovo i danas pliva:
Image
Ovo je taj isti akvarijum sa malim ancistrusima i potopnom 250lit/h. Mislim da su to jedine ribe koje su izdržavale taj protok Smile Slika ti figurativno pokazuje sve mere preduzete za suzbijanje jakog protoka, sprej bar, prigušivač voda-voda sa perlon vatom (obrati pažnju na količinu usisanog prljavog za dva do tri dana) Smile Sva sreća su brzo porasli, bio sam na dan od odluke da opet pustim trokomorni ili kupim veliki sunđer filter Smile Inače nisam ni planirao da ih mrestim, desilo pa iskoritio priliku.
Image

Moj savet je definitivno da ništa ne ulažeš. Filter ti je jako dobro složen. Samo redovno jednom nedeljno menjaj 20-30 % vode. Obavezno baci tu perlon vatu što je gore pri zameni vode i stavi novu (za 150 dinara imaš da kupiš kesu kja će da ti traje jako dugo). Pazi samo da ostaviš bar malo, 5 mm ako možeš, lufta od perlon vate do poklopca, jako je bitno za proticanje.
Budi strpljiv i uporan i trebalo bi da vidiš rezultat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License