Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 preuredjenje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
blagoje
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nov sam na forumu ali ne i u akvaristici pa reko da izbacim i ja slike mog akvraijuma, i ocekujem predloge radi poboljsanja.
Dimenzije: 80x27x40, to mu dodje oko 90l
osvetljenje: samo jedna neonka od 20w, duze vreme stoji ona, ali poto planiram da prosirim bilje pojacacu svetlo
od ribica svasta ima, par gupija, 3 skalara, borac, ksifo, ajkulica(bila mala pa preterala u rastu), fosilis(moj omiljeni)...

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 3:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super ti je akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde ti se nikako ne uklapa ajkulica ako nisi znao ona moze da naraste 1 metar a tebi ni akvarijum nije toliko dugacak Laughing Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje se resi nje sto pre... prodaj je nekome ko ima veliki akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
moniki
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2010
Poruke: 47
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozadina se vjerujem nece vecini ovdje svidjeti, ali ako vec moras neku da zalijepis predlazem jednobojnu crnu ili plavu-daje dubinu akvarijumu! Posadi neke visocije biljke ispred grijaca i pokusaj da sakrijes crijevo! Podloga i panj su ti bas lijepi! Ako ti nije zao ajkulice pruzi joj sansu u nekom vecem akvarijumu Smile Sto manje rendzerki jer oni "ubijaju" druge biljke svojom kisjelinom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
super ti je akvarijum


Stefkose, nemozes svakome ko se registruje na forum i postavi sliku akvarijuma reci da je super kakav god bio, znaci primetio sam da na svakom pretstavljanju napises super ti je akvarijum a ne kazes ni jednu kritiku koje su ocigledne.

AKvarijum ima dobar potencijal, samo pozadina kao sto su rekli bi trebala da se promeni, po meni je izbor ribica los, tu su ti male gupike, mali skalari i borac i odjednom fosilis koji kad se protegne ujutru zauzme ti pola akvarijuma Smile Smile Smile znaci najbolje je sve sitne ili sve krupnije ribice, i fosiils ce ti prerasti akvarijum, bolje i za njega nalazi utociste... Biraj ribice na osnovu tvog akvarijuma...
Ja npr u mom aq od 75L imam najvecu ribicu trihogastera Smile
U tom cosku kod grejaca bi mogla lepo da pokrije valisnerija pritom nije zahtevna po pitanju svetla dok ne dodas jos, inace svetlo ako zelis bilje obavezno jace... Oko nekih 1w/l
Podloga: Kamenje se vidi da je rukom redjano, razbacaj to malo, ja sam svoje samo bacio odozgo, samo prospem... Drvetu bi mozda mogao naci bolje mesto i da ga oblozis nekom mahovinom ili anubiom...

P.S. Dobrodosao! I izvinjavam se na ovakvoj dobrodoslici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
stefkoss ::
super ti je akvarijum


Stefkose, nemozes svakome ko se registruje na forum i postavi sliku akvarijuma reci da je super kakav god bio, znaci primetio sam da na svakom pretstavljanju napises super ti je akvarijum a ne kazes ni jednu kritiku koje su ocigledne.

AKvarijum ima dobar potencijal, samo pozadina kao sto su rekli bi trebala da se promeni, po meni je izbor ribica los, tu su ti male gupike, mali skalari i borac i odjednom fosilis koji kad se protegne ujutru zauzme ti pola akvarijuma Smile Smile Smile znaci najbolje je sve sitne ili sve krupnije ribice, i fosiils ce ti prerasti akvarijum, bolje i za njega nalazi utociste... Biraj ribice na osnovu tvog akvarijuma...
Ja npr u mom aq od 75L imam najvecu ribicu trihogastera Smile
U tom cosku kod grejaca bi mogla lepo da pokrije valisnerija pritom nije zahtevna po pitanju svetla dok ne dodas jos, inace svetlo ako zelis bilje obavezno jace... Oko nekih 1w/l
Podloga: Kamenje se vidi da je rukom redjano, razbacaj to malo, ja sam svoje samo bacio odozgo, samo prospem... Drvetu bi mozda mogao naci bolje mesto i da ga oblozis nekom mahovinom ili anubiom...

P.S. Dobrodosao! I izvinjavam se na ovakvoj dobrodoslici Smile

govorim da je super akvairjum jer mi se svidja ja jos neznam bas ekstra sve o akvaristici pa nemogu da mu kazem ni o izboru ribica ni o nicemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa brate niko se naucen nije rodio, neznam ni ja toliko ali znam da ukazem na mane...
Covek koji zna koliko nezna je vec pola naucio Smile - misli poznatih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

blagoje koliko vidim imas pangazijusa njega izvadi jer ako poraste jos vise nece mu se svideti skucen akvarijum a i bice lose po bilje ,pozadinu promeni stavi jednobojnu ja ti preporucujem neku tamniju boju kao plavu ,takodje mi se ne svidja ovaj veliki panj nema nikakvu estetiku u akvarijumu, zato ga ili skrati ili kamufliraj sa mahovinom ricijom ili anubijom,koliko se ne varam vidim da oko panja imas povece kamenje ja bi ih presvukao takodje mahovinom ili ricijom jer bi oformili bas lepe zbunove pod vodom,takodje ako hoces da drzis riciju ja mislim da ti treba za nijansu jace svetlo,takodje akvarijum ti je sirok 27 cm zato bolje smanji ovaj panj i ubaci anubija kliptokorina i drugog bilja , sve u svemu valja akvarijum popuniti biljem i ovaj panj ukloniti a i resi se pangazijusa i ubaci nekih jatnih ribica..... Smile toliko od mene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko zelis da uzivas u tom akvarijumu u potpunosti treba da uradis sledece: kao prvo da promenis izbor riba, na promenis tzv fototapetu i ubacis neku jednobojnu (crna daje najbolji efekat), pojacas malo debljinu podloge jer mi se cini da je suvise tanka i malo pojacas biljnu masu ali i da istovremeno obracas paznju na osvetljenje zbog biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
blagoje
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima
slazem se da treba da promenim ili uklonim pozadinu ali dugo nisam imao pozadinu pa sam malo promenio dok mi se biljni fond ne poveca
a jesu ajkula i fosil mnogo veci od ostalih al sam ih uzeo kao male i nisam ocekivao da ovolko rastu pa mi prirasle za srce, precu da kupim veci akvarujim nego da ih "izbacim iz kuce"
a podlogu menjam i povecavam osvetljenje tako da ce i bijni fond da se poveca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas para za 1000 litara, svaka cast...
Zalosno je kako pangazijuse uvaljuju pocetnicima koji ni ne slute koliko one rastu.
U jednoj radnji u NS sam video skroz male, nisu imali ni 5 cm...

I pazljivo kada rukujes sa fosilisom, ima otrovnu bodlju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pancevu sam ja video u jednom akvarijumu od oko 30 litara preko 50 malih pangaziusa znaci sve vrvi od ribica koliko ih je u tom malom akvarijumu a ni ove nisu bile vece od 4 cm , meni su one lepe ali posto znam koje su im potrebe ne kupujem ih iz tog razloga jel neam dovoljno veiliki akvarijum za njih Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
blagoje
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 11 Feb 2010
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam da fosilis ima te neke otrovne bodlje i vodim racuna
a jel ima neko iskustva sa tom ribom? kolko mu je jak otrov?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otrov mu je jak toliko da moze u nekim slucajevima da dovede do smrti coveka e sad ja licno nisam nikada pokusavao da saznam jel to istina Laughing Laughing

A sto se tice ribe imam je ja to se valjda smatra kao neko iskustvo , kupio sam 10 ribica kada su bile 2-3 cm ali od njih je samo jedan doziveo da naraste svoju velicinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License