Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jos jedan malisan :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Dec 08, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da predstavim jos jednog malisana u procesu cikliranja. U pitanju je akvarijum od 25L (40x27x25)


-Filtracija: Sobo unutrasnji sundjer filter 500l/h i korner filter (zeolit,keramicki prsten,aktivni ugalj,sundjer,perlon vata).
-Podloga: Trstet (isecen u kocke i poredjan kao sahovska tabla),preko toga pesak granulacije 2-3mm (5cm).
-Osvetljenje: 2x led traka duzine 40cm i sedljiva sijalica 12w.

Biljke:
2x Bacopa Australis
2x Ludwigia Repens
1x Limnophila sessiliflora
1x Bacopa monniera
2x Ludwigia x arcuata
4x Rotala Rotundifolia
1x Sagittaria

Sve sugestije kao i kritike su dobrodosle...Hvala unapred!


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 08, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Dec 08, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludwigia Repens, Limnophila sessiliflora, Bacopa monniera, Ludwigia x arcuata subiljke koje rastu dosta dugačke. Kad se prime slobodno ih seckaj češće. Ludwigia Repens pušta 2 nova izdanka gde je presečeš, Bacopa monniera pušta 1, za ostale ne znam.
Sobo filter možes da premestiš na drugu stranu. Bolja će biti cirkulacija vode pogotovu što ti grejač stoji u ćošku. Taj sprej bar od njega možes slobodno da spustiš do same površne vode ako ti smeta buka koju pravi.
Žuti termometar vuče oko ka sebi, sakri ga negde bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Ludwigia Repens, Limnophila sessiliflora, Bacopa monniera, Ludwigia x arcuata subiljke koje rastu dosta dugačke. Kad se prime slobodno ih seckaj češće. Ludwigia Repens pušta 2 nova izdanka gde je presečeš, Bacopa monniera pušta 1, za ostale ne znam.
Sobo filter možes da premestiš na drugu stranu. Bolja će biti cirkulacija vode pogotovu što ti grejač stoji u ćošku. Taj sprej bar od njega možes slobodno da spustiš do same površne vode ako ti smeta buka koju pravi.
Žuti termometar vuče oko ka sebi, sakri ga negde bolje.


Hvala na odgovoru! Sto se tice Sobo filtera mogu da ga zalepim samo ispred grejaca ali onda necu videti kad se grejac ukljucuje i iskljucuje,a sto se tice termometra nemam gde da ga zalepim a da vidim kolika je temperatura jer mi je akvarijum uvucen u supljinu od regala koja je istih dimenzija kao i sam akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 3 meseca nećeš ni videti grejač i filter od biljaka. Ako se plašiš pregrejavanja ribe će ti bit bolji pokazatelj. Kad im postane pretoplo i vide da nemaju gde pobegnu spustiće se na dno i pokušati da se rashlade u pesku.
To otprilike izgleda ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=YOluELsI0FY
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Za 3 meseca nećeš ni videti grejač i filter od biljaka. Ako se plašiš pregrejavanja ribe će ti bit bolji pokazatelj. Kad im postane pretoplo i vide da nemaju gde pobegnu spustiće se na dno i pokušati da se rashlade u pesku.
To otprilike izgleda ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=YOluELsI0FY


Mislis da ce ove biljcice toliko da nabujaju za 3 meseca? Ma ne plasim se pregrejavanja zato sto mi je grejac podesen na 28C tako da mi je temperatura vode 26C konstantno,nego zbog samog rada da bih znao dal se ukljucuje i iskljucuje Smile premesticu sutra ovaj Sobo filter mada on mi ne pravi buku ja sam samo izveo ovu cevku gore ali mu nisam stavio onaj dodatak da ispusta vodu kao tus...ta cevka je taman kod povrsine vode i voda koja izlazi tu ne pravi buku,jedino pravi talase sto je meni i potrebno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 3:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoće 100% stavio si hranljivu podlogu. Dokle god bude dovoljno co2 restće ko iz vode Very Happy
Mislim da će super da izgleda pošto nije velika dubina svetla će biti dovoljno da biljke ne budu izdužene.
Sagitariji će trebati malo da se pokrene al posle da pokrije dno relativno brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 4:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ce biti tako kao sto ti kazes Smile Nego u nedoumici sam oko stanovnika...sta staviti u njega? Kakva su tvoja vidjenja (Serene Sky)? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 5:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što ti je srcu bude drago a ne raste veće od 4-5 cm. Sto manje ribe rastu to ćeš moći više da ih staviš. Sitnije tetre dolaze u obzir, Microrazbora galaxy, Borac, par killifish, sitniji koridorasi, endler gupike, razbore. Algare zavisno od potrebe. Ancistrus ne jede sve alge. Otocinclus je dosta bolji od njega i manji al zahteva više nege i bolje uslove u akvarijumu.
Izbegavaj molike jer su one mašine za stvaranje detrusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nakon 16 dana kako izgleda malisa Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Sub Jan 30, 2016 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog video zapisa Smile Uzivajte!



Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 31, 2016 12:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jos jedan povratnik akvaristici fobos Početak u akvaristici 2 Čet Jun 11, 2020 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Još jedan biljni akvarijum Japonikus Akvarijumi 24 Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jedan opusten pozdrav ljubisa03 Upoznavanje 0 Čet Jan 25, 2018 11:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedan davitelj koji je totalni pocetn... Saša88 Početak u akvaristici 18 Ned Nov 19, 2017 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik (jos jedan :D ) Skybuffalo Početak u akvaristici 64 Uto Jun 06, 2017 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License