Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Killi Fish Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci, zanima me sve o tim ribicama, puno su mu zanimljive jer su slicne i zivorotkama ima puno varieteta, a mogu se naci na internetu maltene za dzabe tj posalju ti zemlju sa jajima i samo polijes zemlju vodom i eto ribice Smile
Interesuje me dali mogu one u nase tropske akvaijume sa nasim ribicama i okruzenjem, dali zahtevaju nesto posebno posto koliko znam one su dvodihalice prilagodjene susama i tako i polazu jaja u zemlju pre suse i kad ponovo padne kisa mladi se izlegu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 5:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sto zelis killice . Zadnji put sam ih video u Zemunu. Zavisno od vrste nisu nesto previse zahtevne (osim ako planiras da ih mrestis). Inace vecina africkih vrsta zivi samo tokom kisne sezone. Ne ocekuj dug zivotni vek ni u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale98
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2010
Poruke: 51
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

frycki 88....jel mozez da mi kazez taj sajt...to narucis i oni ti donesu zemlju..???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas na e-bay, posalju zemlju sa neznam stotinak jaja i artemiju nekih 10000 jaja za neke male pare...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja već neko vreme planiram da uradim isto što i ti, ali kad kažeš poliješ jaja vodom i odmah ribice, nije istina. Prvo, tako kad stižu jaja iz uvoza, odlaže se vreme inkubacije jer najverovatnije se u kutiji neće održavati konstantna temperatura pa moraš ti da greješ. Zbog toga ti se neće sva ikra izvaljati u isto vreme, nego će svaka jedinka u svoje vreme(ako je niža temperatura, može da prođe i mesec dana da se izvalja).
Onda ti treba i odgovarajući pribor za premeštanje ikre neposredno pre nego što se izvalja pa kad se izvalja hrani se artemijom, što znaš i nije baš to toliko prosto ako moraš da hraniš više puta dnevno uz redovno održavanje čistoće dna.Ja sam još i čitala da je za malce mahovina zakon kad se izlegu. Videla sam ih i ja u Zemunu takođe, nije ni skupa, ali matični primerci, za koje ne znaš koliko su zaista stari, a zbog kratkog životnog veka ne znam koliko se isplati, a posebno ako uginu pre nego se i izmreste kod tebe.
Ako se odlučiš za njih, mislim da bi najbolje bilo da ih uvezeš ali samo jednu vrstu, nemoj ona jaja 6 u 1, da bi se maksimalno informisao o toj jednoj vrsti i samim tim pružio sve potrebne uslove koja zahteva ta vrsta.
U prirodi ima 300 različitih vrsta kilija a sa podvrstama oko 700, tako da svaka traži parametre koji potiču iz njihovih staništa.
Samo da dodam, kiliji nisu dvodihalice Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale98
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2010
Poruke: 51
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel mozete da mis kazete sve i to sa zamljom kako da ih narucim sta da napisem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantne ribe. Jedan moj prijatelj ih je mrestio jedno vreme dok se bavio akvaristikom. Steta je sto krace zive u odnosu na ribe na koje smo navikli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vidjao kod nas Aphyosemion australe.
One su malo drugacije od klasicnih Kili ribica, zive 2-3 godine i cesce ih mreste pomocu biljaka na koje lepe ikru nego pomocu treseta.
http://www.killi.co.uk/SpeciesDetails.php?ID=12
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chicaan ne razumem to sa mahovinom, jel je oni jedu ili se skrivaju? Meni su nekako bas zanimljive... Koliko dugo zive, godinu dve? ili samo za sezonu? Pa dodju mu nesto kao borci... a kako se mreste, mislim da sam negde procitao da se mreste pre nego sto crknu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dzo
Akvarista



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 79
Lokacija: Bg

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skrivaju se ali takodje u mahovini zive mikroorganizmi kojima se hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Sep 22, 2010 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što ti N reče, mahovina služi za skrivanje i u njoj ima mikroorganizama za ishranu mlađi, ali naravno, ipak treba i artemija da se pripremi. Samo, ne znam koliko se to isplati, jer kao što sam ti rekla u prethodnom postu, neće se svih 50-100 jajašaca izvaljati u isto vreme.
Što se tiče životnog veka, to zavisi od vrste, tako da ti ne mogu dati konkretan odgovor. Nigros je postavo link odličnog sajta koji se bavi samo kilijima, tako da na e-bay izabereš šta hoćeš, a na sajtu ukucaš u pretrazi vrstu koja te zanima i pročitaš kakve uslove zahteva. Ako ne pronađeš tu, svakako se preko e-mail-a dogovori sa prodavcem da ti ispiše kakve parametre vode i temperaturu zahteva to što te interesuje pa poruči ako možeš da obezbediš sve uslove.
Ili, što bi najbolje bilo, kažeš prodavcu koji su tvoji uslovi (tvrdoća vode, Ph, temp.) pa da li on ima neku vrstu koja bi mogla da se uklopi u tvoje uslove. Odrasle jedinke bi se manje-više uklopile u postojećim uslovima(meni ramirezi žive u tvrdoj vodi) ali to ne važi za mlađ.
Uostalom, prvo se ti odluči za vrstu, pa onda teži ka tome da sve pripremiš i obezbediš, pa onda u nabavku. Znam da sam smorila, ali to ne znači da treba odustaneš, već naprotiv, nisam ni viđala na našim sajtovima puno o njima, ako uspeš u tome, imaćeš šta da podeliš sa nama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fish tank water cleaner. Besederproducts Hemija 0 Čet Jul 02, 2020 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Giant fish store Vukolic.Igor Razno 3 Sub Sep 07, 2019 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish World Q&A (Vi pitate, mi odg... Fish World Fish World 0 Sub Sep 01, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pipe fish Salvatoree Ribe 0 Pon Jun 25, 2018 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License