Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problemi sa biljkama u akvariju pomoc!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi pitao sam prije mozda mjesec dana kako poceti sa akvarijem i poslusao sam za sve stvari osim za filter iako sam kupiko sad filter od 50-100l (54l je moj akvarij) al je opet interni nidsam nasao koji bi mi pasao svi su eksterni bili od 100> tako da sam uzeo interni opet jer mi je orginalni koji je dosao bio premal i pre slab <50l..
Nabavio sam 4 zenke i 1 muzijaka gupija i 6 neonki..i moram se pohvaliti dsa smo nakon pardana dobili male gupije ostalo ih je 8 danas im je oko 7 dana..
Sve je oke cistim akvarij ubacio sam pumpu za zrak,vodu pustim da odstoji 48 sati prije mijenajnja,voda je bistra ko suza al biljke mi nisu uredu . Kad sam ih uzimao rekao sam radniku da mi trebaju nezahtjevne biljke i on mi je preporucio ove..
Lisce im opada i trule im listovi neznam u cem je problem pravio sam test vode sve je ok..:/

[b]MOZE LI ITKO POMOCI..HVALA UNAPRIJED !!

BTW SAD CU POSTAVITI SLIKE AKVARIJA I BILJKI..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakvo ti je svetlo, i kakva ti je podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

podloga zemlja JBL Manado...svjetlo originalno od akvarija mslim da je 15w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koje biljke imaš?
A ovako na prvu loptu,mislim da ti je svetlo slabo.Još 15w bi značajno popravilo stvar.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam novi sam u akvaristici al uzeo sam nezahtjevne bar sam mu rekao da mi takve trebaju za akvarij 54l i 15w..evo slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok slika ne dođe,moraš znati da i nezahtevne biljke ipak nešto ištu za svoj rast i razviće..
U tvom slučaju,čim je od dole počelo da truli i opada lišće moglo bi se sa velikom verovatnoćom reći da bilju nedostaje svetla.Isto se dogodi i kad imaš nominalno dovoljno svetla,ali se isto ne probija do dna zbog velike biljne mase.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eto slika to sve tako nekako izgleda..i usput ako imate koju zamjerku il nes sta bi mi bilo bolje sveukupno u vezi akvarija.. svaki savjet je dobro dosao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i evo jos slika novog filtera

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kriptama je to svetlo dovoljno,ali i one brže rade uz malo jače svetlo i CO2.
Limnophila sessiliflora bi bila znatno robusnija i jača uz bolje svetlo,a isto važi i za limun.
Kod anubije proveri da li si zatrpao rizom(ona deblja grana iz koje izlaze korenje i listovi),jer kad ih zatrpaš u podlogu može da se desi da počnu da trule.Njih ostavi u polu-senci,da ne bi pokupile alge..
Eto,toliko od mene..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li su biljke prethodno gajene emerzno, pa sad odbacuju stare listove prelazeci u imerznu, podvodnu formu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problemi sa Limunom sloboradov Početak u akvaristici 2 Pet Nov 10, 2023 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License