Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Opremanje biljnog akvarijuma 144l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Ja sam novi/stari clan. Bio sam neaktivan na
forumu kao I u samoj akvaristici 5-6 godina. Vecinu stvari o
akvaristici sam zaboravio pa rekoh da se obratim za pomoc Smile.
Naime,porucio sam akvarijum od 144 L(90x40x40). Prvobitna
zamisao mi je biljni pa bi mi trebala vasa pomoc. Koju rasvjetu
koristiti I koliko wati tj. koliko neonki? Filter ce biti prelivni pa me
interesuje koje jacine pumpa bi trebala biti? Na koji nacin da
ubacujem co2 itd..bice tu jos pitanja,ali ne mogu svih da se
sjetim.Znam da vecina slicnih/istih pitanja je vec postavljena,ali mi
se malo tesko snaci sada. Unapred se izvinjavam I jako sam vam
zahvalan. Sportski pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasveta je bitna ali moras nam reci sta planiras od biljaka. Da li ce biti neke koje nisu zahtevne ili imas vece apetite?


Poslednji izmenio Bojan dana Sre Dec 16, 2015 11:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče pumpe, trebala bi da bude takve jačine da za sat vremena provrti četiri zapremine akvarijuma. Trebalo bi da Atman AT-302 vrti 500 l/h. Proveri na netu. Ubacivanje CO2 je najbolje putem boce, ali je to skuplja varijanta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Što se tiče pumpe, trebala bi da bude takve jačine da za sat vremena provrti četiri zapremine akvarijuma. Trebalo bi da Atman AT-302 vrti 500 l/h. Proveri na netu. Ubacivanje CO2 je najbolje putem boce, ali je to skuplja varijanta.


Sjecam se da sam u starom akvarijumu od 75l imao pumpu 800l/h...Ubacivao sam CO2 pomocu DIY verzije sa kvascem...Koliko bi verzija sa bocom i komplet opremom otprilike kostala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Rasveta je bitna ali moras nam reci sta planiras od biljaka. Da li ce biti neke koje nisu zahtevne ili imas vece apetite?


Daleko od toga da se sada mogu sjetiti koje su biljke manje a koje vise zahtjevne.... Smile Mislim da cu ici lagano dok se malo opet ne "ufuram u fazon". Uglavnom,volio bih koliko sam u mogucnosti da nabavim sto bolju opremu sada da mi posle ne bi predstavljala prepreku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje me interesuje sta mislite o ovim dimenzijama za biljni akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa od 800 l/h je prejaka za 75 litara. Cena boce zavisi od mnogo faktora (nova-polovna, brendirana-nebrendirana, zapremina, ostali priključci...).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Pumpa od 800 l/h je prejaka za 75 litara. Cena boce zavisi od mnogo faktora (nova-polovna, brendirana-nebrendirana, zapremina, ostali priključci...).


Ja sam je koristio za malawi sa prelivnim filterom. Mada je sad to najmanje bitno Smile
Koliko wati grijaca bi okvirno trebalo za ovu litrazu?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srdjann ::
HORUS ::
Pumpa od 800 l/h je prejaka za 75 litara. Cena boce zavisi od mnogo faktora (nova-polovna, brendirana-nebrendirana, zapremina, ostali priključci...).


Ja sam je koristio za malawi sa prelivnim filterom. Mada je sad to najmanje bitno Smile
Koliko wati grijaca bi okvirno trebalo za ovu litrazu?!


Grijac od 200w ce komotno da odradi posao, a mozes i 100w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci najveci problem za sad mi je ta rasvjeta. Da li t5 ili t8 ili led? Koju duzinu,koliko wati? Nasao sam t8 od 90 cm ali nisam siguran hoce li moci stati u poklopac,I ako stanu,jesu li dovoljne te dvije od po 30 w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ti pare nisu problem uzmi T5 , na tu duzinu mozda mozes da uglavis dve po 39W od 850mm duzine ali proveri prvo...
Ako ipak ne mozes te da upakujes onda idi na 3 od 24W i 550mm duzine.

T8 od 90cm ne verujem da ce stati ali opet ne znam kakav ti je poklopac tj kako planiras rasvetu da uradis.
Sledece ti je T8 od 18W i 600mm, takve bi ti trebale 4 koje mozes rasporediti npr ovako:

1.--------------------
3.--------------------
2.--------------------
4.--------------------
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit...

nije uspelo ovo sa crticama, ali na ovakvo razmestanje neonki sam mislio, na slici ih ima vise ali kapiras fazon...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako se zahvaljujem!!! Smile Razumio sa sheme. Koliko kelvina imaju t5,tj ima li neka odredjena sijalica koju bih trebao da uzmem ili su sve iste.(jako je tesko naci t5,barem u BL) Interesuje me je li neko imao iskustva sa led rasvjetom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obično se stavljaju sijalice koje su označene kao daylight nekih 6400k. Al se tu boja koje sijalice daju razlikuje od proizvođača do proizvođača. Ako staviš dovoljno svetla biljke će rasti. Bolje i brže će rasti pod sijalicama koje su napravljene za rast bilja al tad treba i bolji sistem za CO2. Biljke će uzimati najviše CO2 pod sijalicama koje su bogate crvenm bojom a najmanje pod sijalicama koje su najbogatije zelenom. U prevodu sve od 4000k do 10000k bi trebalo da gaji biljke. Neonke kombinuj kako bi dobio izgled akvarijuma koji je najlepši po tebi.
Evo ponude neonki namenjene za akvarijume koje prodaju sponzori foruma:
**edit: baneri gore**
Što se tiče led rasvete evo skoro je obnovljena tema pa pogledaj šta su ljudi pisali ako već nisi:
http://www.akvarijum.org/forum.....22393.html
T8 30w sa nosačima će imati oko 92cm.
Nadam se da ti je nešto od ovoga što napisah od koristi. Dobrodošao nazad u hobi Bravo


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Dec 18, 2015 12:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno. Jako sam zahvalan I na dobrodoslici I na savjetima. Jos cu malo cunjati po netu,pa cu sam donijeti odluku. Jako puno ste mi pomogli I HVALA! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License