Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sundjer za staklo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao gde ovu temu da stavim, pa sam stavio ovde. Svrha ove teme je sirenje vesti... Neki mozda znaju, ali sigurno ima i onih koji ne znaju... O cemu se zapravo radi?
Od kad imam akvarijume, unutrasnju stranu stakla sam oduvek cistio zelenom stranom sundjera. Dovoljno je gruba da skine alge, ali opet nedovoljno da isto to staklo osteti. Nego, da predjem na stvar. Pre mesec, dva, ja u ranji vidim da prodaju neki prirodni sundjer, malo skuplji od onog obicnog. Ja ga uzmem da vidim, kad ono i meksi na dodir i stvarno deluje nekako prirodnije. Kupim ga ja i njime pocnem da cistim staklo. Nedelju, dve kasnije, ja primetim vodoravne ogrebotine sa unutrasnje strane (upravo onaj smer kojim i cistim staklo), al reko mozda je bilo i ranije, pa ne obratim paznju. Prodje ponovo nekoliko dana, kad ja primetim gomilu vodoravnih ogrebotina... Od recimo 3-4, pa sve do 10-15cm... Popizdim... Neke su vidiljive, a neke su bukvalno vidljive tek kada se nos prisloni na staklo. Shvatim o cemu se radi. Prirodni sundjer nije video kantu, leteo je sa terase. Ali steta je vec ucinjena...
Naravoucenije: pazite cime cistite akvarijum iznutra, staklo se izgrebe kad se najmanje nadate, i to pomocu stvari za koju nikada ne biste rekli.
P.S. Nije mi uleteo komad sljunka ili peska izmedju sundjera i stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 1:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo vileda sundjer koristim Smile jeste 40-50din al ubijaaaa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam primetio da mi zeleni deo na nekim sundjerima grebe case, zapravo dok perem casu cuje se da je grebe, kad je nov, tako da bi on verovatno jednim ciscenjem napravio stetu na akvarijumu, i to ozbiljnu. Ovo je dobro upozorenje, i mislim da je dobar trik probati sundjer na nekoj casi (naravno bez ferija) pre ciscenja akvarijuma.
ja licno koristim zicu za sudove kada se kamenac stegne na staklu, i nemam ogrebotina nikakvih. Ko bi rekao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja za brisanje stakla iznutra koristim staru plasticnu kreditnu karticu. Nikada nisam imao problema, lepo sve skine, a nije tvrda i ne grebe staklo......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam batalio sve sundjere za ciscenje stakla i presao na plasticne kartice extra rade posao a ne grebu staklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,samo mi reci koje ribe imas,da vidim te zube..Smile
ja trenutno nemam ni mrvicu algi na staklima...
imao sam nesto malo oko proleca,ali sam redovno cistio onim sundjerom iz shopova sto imaju dugacku plasticnu drsku,i jako efikasno to odradi..ako bas negde bude veci otpor od strane Algi...lagano prodjem ili karticom,ili cak ziletom,samo pazim da ga ne uvijem,i za sada nigde ogrebotine,a skida jako dobro...
cak ih nemam ni na kamenju ,ni na velikom panju..sto ne znaci da se mozda ne pojave...
Image


Poslednji put izmenio nesa69 dana Čet Dec 17, 2015 2:19 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: Sređena tema i izbrisana dupla slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OFF:
Izvini Amsterdame, kuvam ručak, žurim na posao ... nisam na tebe mislio prepoznaće se sam. Izgleda da je opet krenuo raspust Smile
EDIT: Popravljeno.


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Dec 17, 2015 2:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma znam,provalio sam ,koji si postove ostavio..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam zelene tačkaste alge samo na prednjem staklu jer mi svetlo od prozor bje u njega i na šljunku koji ne na 2-3 cm od prednjeg stakla i nigde više. Sundjerom teško da mogu da se skinu. Tvrdom stranom sam probao pa video da ostavlja sitne tragove po staklu. Sunđer je bio najobičniji al sam ga ja prokuvao za svaki slučaj možda je zato i grebao. Plastika koju sam dobio kad sam kupio karticu za mob odradi posao za jako kratko vreme uz manje truda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^good post!!!
cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Betmen
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2015
Poruke: 14
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlična tema druže,ali za mene prekasno pročitana.Danas,tj.jutros prilikom promene vode imao sam i čišćenje stakla,ništa nisam video kada sam završio,ali zato kada sam došao sa posla imao sam šta da vidim Shocked .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

čime si strugao? ja posle ove teme bacam strugač za farbu koji sam dosad koristio, i prelazim na plastične kartice ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima i ova Kineska opcija..Smile...drska Br.4
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko probao nesto od auto kozmetike preciznije čistač snega ili neke brisače stakla?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nista bez zileta cisti a negrebe samo cuvati prste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low iron staklo Peku Tražnja 0 Ned Okt 17, 2021 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crno staklo za filter markovic000000 Filteri i pumpe 8 Čet Avg 01, 2019 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni bio sundjer kao podloga za akvar... cali disco Podloga 1 Sre Mar 14, 2018 4:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License