Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prepariranje riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za mene lov se treba skrot zabraniti, msm zbog necije zajebancije ginu zivotinje.A koji su to papci dovoljno govori da na nasim prostorima ubijaju cak mlade, nosilje itd. i polako istrebljuju.
A ako neko voli da ima prepariranu evo piranu, sto da ne, ako je umrla, a ako ti lovis samo zbog tog onda je tu neko bolestan u glavu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 3:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@NickName: saljem na pp.

Četiri ujutru bilo, još došao sa posla. Fali smajli pa se izvinjavam. Ne sudim nikad o ukusima.
Kad sam bio klinac i krene lovna sezona, pola njih po kućama nešto prepariralo Smile Mene lično to ne privlači.

Pazi kad razmislim da je prošlo oko 30 godina od kada sam baš ronio. Inače nisam nikad bio kolekcionar, sestre naruče po koju lepezu, zvezdu, školjku ... naprave ovako nešto, pljušti džeparac kad prodaju švabama na rivi a brat se posle grebe za kintu. Jednom fizikalac, uvek fizikalac Smile Nisu ribe, to se pojelo. Ali sam video prelepe trofejne škarpine i arbune koje su ribari preparirali za konobe. Rakovi su fenomenalno izgledali takođe.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi za linkove.
@aldyn sta ja znam, ja nisam protiv lova.
Ima mnogo ali bas mnogo krivolovaca, ali tamo gde su zdrava lovacka drustva oni pomazu u odrzanju ravnoteze u sumi.
Pretpostavljam da nisi zive u predelu gde ima dosta sume tako da ne znas sta krdo jelena moze da uradi jednom vocnjaku za sat vremena.
Ili divlje svinje, zecevi....

Mi nemamo predatore koji love veliku divljac. Odrzavanje ravnoteze je itekako bitno.

Kazem opet zdrava lovacka drustva a ne neki moron sa puskom koji lovi jer voli pare, u redovnom lovu nema para...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nickname razumijem to da se divlje svinje i zecevi razmnozavaju ko guppy, ali lupam krivolov unistava i velike predatore, vukove, medvjede ili sta vec ima, a polako izumiru kod nas koliko sam mogao procitati bar u BiH, normalno ako te napadne nemas izbora.
E pa bas to, levat nekako dobije pusku i puca na sve sto se krece ili pomjera, to je za mene glupost velika.


Poslednji izmenio aldyn dana Ned Dec 20, 2015 5:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nickname ::
E super ljudi. Ja trazim nekoga da mi preparira piranu posto je uginula. Meni licno je bilo zao da je samo bacim posto mi je bila draga riba.

Živo me interesuje koliko dugo se riba nalazi u ,,takvom,,stanju(da kažem stanju smrti) dok tražiš nekoga da je preparira i u kakvim uslovima čuvaš takvu ribu a da nije došlo do truljenja mekog tkiva Rolling Eyes
Onako laički razmišljam da je u pitanju jako niska temperatura koja bi u znatnoj meri ,,ublažila,, pomenuti proces.
Pitam te iz čiste radoznalosti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je negde oko mesec i po dana Smile
Ja stvarno nista o tome ne znam a drzim u je u zamrzivacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ti takvu ribu, koju si toliko volio drzis mjesec dana u zamrzivacu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, zasto je to problem?
Pokusavao sam da nadjem coveka da mi je preparira ali da to uradi kako treba.
Poslom sam prilicno zauzet pa nemam svo vreme sveta.
Ako znas gde da drzim ti predlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba može da se "preparira" tj da se napravi replika i na osnovu kostiju al je to onda posao koji jako dug traje i potrebno je dosta truga uložiti. U pitanju je umetnost. Ja se divim radovima D.T.

Image
Image

Ako malo uložite truda u pretragu na google možete naći lako čoveka koji ovo radi ima kanal na youtube i stranicu na faceu.


Poslednji izmenio Serene Sky dana Ned Dec 20, 2015 11:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nickname ::
Da, zasto je to problem?
Pokusavao sam da nadjem coveka da mi je preparira ali da to uradi kako treba.
Poslom sam prilicno zauzet pa nemam svo vreme sveta.
Ako znas gde da drzim ti predlozi.


I kako ti je gledati ribu koju si toliko volio mrtvu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aldyn ::
I kako ti je gledati ribu koju si toliko volio mrtvu ?


Iskreno umiruje me pomisao da sam dao sve od sebe.
Opet sto ljudi sto cudi.

Uglavnom nemam nameru da se prepirem i sta ja znam, to je moje misljenje.
Necu da podignem spomen plocu ali zelim da je prepariram.
Ko god, kako god to uzme iskreno svejedno mi je...
Hvala ljudima koji su mi poslali linkove.


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Dec 22, 2015 5:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Izvinjenje, izbačen verski deo, samo fale isus alah i kompanija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U koliko neko ima br. tel,neki link,adresu vezanu za temu nek je posalje na pp clanu nickname.
Svaka dalja diskusija je besmislena i ne vodi nicemu-te vas molim da ovde stanemo sa daljim prepucavanjima.
zaobidjite ovaj deo vezan za religiju-iako je spomenuto izmedju redova ,potpuno bezalzeno, dalja raspravka izvlacenjem reci iz konteksta odvela bi nas u povredu pravlinika foruma,a to nam nikako nije potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Laki poslali su mi linkove tako da je to sve ok. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Metla ekspres na brzinu, pauza za kafu najzad Smile
Nečemo baš da se vređamo, neko suši cveće za one herbarijume, neko bode bube i leptire, neko lavove kao mu se može ...

Za zainteresovane:
Smuđ posle 5 godina u zamrzivaču:
Image
Prepariran:
Image

Nadam se da se autor i majstor neče ljutiti na prenošenju slika, pitaću za dozvoli ako treba čim uhvatim malo vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad,ako je smuđu za utehu,lepše izgleda prepariran nego smrznut Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License