Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fish room by TeoDos Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2015 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, to sam vec procitao sto se tice kolicine,velicine ribe i aq, jedino se jos lomim zbog RO uredjaja koji koliko vidim je nezaobilazan u gajenju diskusa a prilicno je skup pa jos obzirom da sam tek iskesirao lovu za nov aq koji ce sa opremom izaci skuplji nego fabricki...videcemo, moram jos da citam za omeksavanje vode itd Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2015 4:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RO uredjaj nije nezaobilazan za "ukrasne" akvarijume. Sasvim normalno ih mozes drzati u tzv. tvrdoj vodi.
Kada je njihov mrest u pitanju, to je sasvim druga prica ali sto se kaze, korak po korak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze TeoDos kao vodja novog diskus talasa da ne kazem sekte Smile mogao bi da nas obradujes sa nekim novim slikama i mozda nekim novim zanimljivim tekstom ili zapazanjem Smile Vreme je da se ponovo probudis!!! Znam da kod tebe ima zelje i volje da sa nama podelis svoja iskustva! Da li i javno mogu da se vide "mamini sinovi" Smile ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj da vidimo mamine sinove, moje buduce Smile ajde teo ovo ti idealna prilika da me uvuces u diskusare da batalim biljnu akvaristiku i da najzad kazem i priznam da ima i medju ciklidima lepih i zanimljivih riba Razz ajde vodjo nas pokazi nam decuuuu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene ste nasli da prozivate, a? Razz
Kakav crni vodja i slicni bakraci. Ja sam vam dobar za razbijanje tabu tema i fama o Diskusima. Sto se tice Diskusarskog staza i znanja, sebe smatram da sam prosao jaslice i predskolsko i da sam sad u fazi osnovnog obrazovanja. Smile
Ko je pratio moj akvaristicki razvoj, zna da sam sa svim mojim sadasnjim ljubimcima krenuo od samog pocetka tj. uzimao male i cekao njihov razvoj u odrasle jedinke i zeleo na takav nacin da i sebe edukujem. Sporiji i komplikovaniji nacin ali smatram ispravnijim nego sto sam se do sad susretao sa nekim novopecenim akvaristima koji su mislili da se od tog ˝posla˝ zaradjuju avioni, kamioni... Kupovali maticne ribe, trpali sve i svasta sa svim i svacim. I onda dolazi do razocarenja, pljuvanja po Diskusima jer su ovakvi, onakvi...
Kao sto biva u svemu, tako se zbog alavosti prema novcu i u ovom delu akvaristike naslo mnogo njih koji bi preko noci da voze DJip i da naprave kucu vecu od komsijine a ne pomisle na to da je ovo deo planete gde se jos prebira po novcaniku za osnovne zivotne namirnice i da smo svi mi koji se u danasnje vreme bavimo bilo kojim hobijem pomalo uvrnuti jer se nekad desi da odvajamo poslednju kintu kako bi nabavili ovaj ili onaj varietet, ovu ili onu vrstu, neku "specijalnu" hranu, krijemo lovu od bracnog druga, roditelja ili koga vec. Smile
Verovatno se ovim tekstom ponavljam po ko zna koji put ali cu uvek pricati istu price jer sam neko ko ne voli lazi i prevare. Znam da me zbog toga bije glas da sam ovakav ili onakav ali svi koji su me malo vise upoznali, sto licno, sto putem PP na ovom forumu ili preko Vibera (sto pomenu jedan "Gangster" ovde Smile ) , shvatili su da hocu uvek da izadjem u susret i pomognem kolika znam i mogu. Verovatno je to kod mene proisteklo iz razloga sto sam veoma tesko dolazio do "velikih tajni". Vremenom sam stekao dosta dobrih prijatelja medju kojima i ima Diskuskih magova koji zele da pomognu, posavetuju, prenesu svoje znanje i ovim putem im se javno zahvaljujem bez da ih imenujem jer ce se to mozda shvatiti kao neka reklama.

E sad malo o mom Fish room-u.
Imao sam nameru u skorije vreme tj. kad se jedan "skadar na Bojani" napravi da vam sve ponovo prezentujem kako to kod mene sad izgleda. Tako da nista od toga da sad na brzinu ubacujem neke fotografije i pokazujem svoje ljubimce. Glavna vrlina akvaristike je strpljenje, tako da cete morati jos malo da sacekate.
E da, umalo da zaboravim da naglasim nesto sto mislim da ce mi biti praksa, a to je da od mene niko nece dobiti Diskusa dok ne naraste na minimum 7-8 cm (ali pravih cm Smile ). Znam iz licnog iskustva kako je to kad uzmes manju ribu, neiskustvo i los razvoj ribe dovodi takodje do velikog razocarenja. Mnogi su mi rekli da na takav nacin necu uzeti ni dinara preko ali to i nije moja filozofija drzanja Diskusa.

Udavih vas malo ali eto, ova dva mangupa me navedose na ovo da napisem. Smile

@nebojsa.85
Plasim se da se ne primis previse jer onda ces doci u stadijum da ces zeleti "golo" staklo i samo Diskuse u njema. Smile Bolje ti spremaj jos jedno mesto za akvarijum i onda uzivas i u biljkama i u ovim "bezveznim" ciklidima. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze Teodos...svaka tebi cast na srpljenju...ali ajde dizi taj skadar na bojani, pa da vidim konacno kako funkcionise sump filter Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maguuuuu nassss javio si se svojim sledbenicima aaa aaa zop zop

xaxaxa Teo vec sam se navukao na diskuse, od kako idem kod jednog drugara tu u sm, mozda ga i znas Milos Milenovic, i buljim u onaj njegov aq od 800l i u gomilu diskusa ozbiljno sam poceo da se navlacim na njih... ima on i neke druge ciklide, (slabo se rauzmem, mislim da su americki, neki grin terori i bla bla bla) ali nisu mi ni priblizno lepi i zanimljivi kao diskusi...

Svidja mi se tvoje razmisljanje i to sto nisi kao i ostali diskusari, ne cuvas znanje i rado ga delis, i ne pravis od diskusa bauk kako su teski za drzanje i kako ovo kako ono... i jos vise mi se svidja sto si reko necu da dajem ribe dok ne dodju do 7-8cm, jer svi gledaju sto pre da uvale ribe, sto mislim da je za ribe od 4cm jako stresno da potpuno menjaju uslove i da putuju i bla bla Smile (volim ovo bla bla Razz )

A sto se tice akvarijuma za sad nema se kesa za drugi, ovaj je formiran malo vise od mesec dana, mislim da ce za 5-6 tvojih malaca 250l biti dovoljno, i da ce kako budu rasli, verovatno i dobiti neki biotopski akvarijum samo za njih, ali trenutno nemam srestava da kupim jos jedan aq...da je to samo aq, rado bi, ali potrebno je tu i filtracija, osvetljenje i bla bla bla (opet bla bla Very Happy jace je od mene)

Image

Za sad se aq jos nije uzbunio i jos vodim bitku sa nekim algama, mlad mi je jos aq, al nadam se uskoro da ce se uzbuniti i da cu ga prestaviti, do tad se nadam da ce ti diskusi porasti na 7-8cm i da ce se lepo i sigurno osecati kod mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa tema, vidi se da volis to sto radis Smile
Nije diskus komplikovana riba, ima dosta drugih americkih ciklida koji su tezi za gajenje, ali neke stvari se moraju ispostovati sa njima. Slazem se sa tvojim stavom da je najbolje uzeti diskusa na nekih 7-8 cm. Po meni, do te velicine vec prodju neki "rizicni stadijum", napravi se selekcija i lakse se adaptiraju na novu sredinu, bolje napreduju...
Svidja mi se sto cuvas diskuse u uredjenom akvarijumu (mada nam se tu ukusi razlikuju) sa mnogo razlicitih riba, a ne na "golo dno". Za mrest je druga prica, mada i tu imam drugaciji pristup nego velika vecina akvarista Smile , kao i za kombinaciju diskusa sa drugim ribama. Mora neko da skuplja visak hrane do koje diskusi ne mogu da dodju, kao i onu koju previse isitne Very Happy
Sa cim sve hranis diskuse?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo, hvala vam na komentarima.
@manastiriste
'ću te utepam što odaješ "tajne" oko novog projekta. Smile
Kada sve bude stiglo do mene, pokusacu da vam sve prezentujem od samog pocetka jer je i za mene to nesto novo sa sump filtracijom.

@nebojsa.85
Mislim da znam kod koga ides da gledas Diskuse. On je nesto skorije poceo sa Diskusima i navukao riba i riba u brzom vremenskom periodu koliko ja znam.
Sto se tice cuvanja tih "velikih" tajni, ne znam zasto je to postalo sveopste prihvaceno. Moje neko vidjenje je da se ljudima smucilo da jedno te isto stalno pricaju a ima i onoga da misle da ces im biti konkurencija. Smile Meni licno, ni jedno ni drugo nije za sad vid razmisljanja. Hocu svakome da prenesem svoja iskustva ali jednom, dva puta, vec treci put kad jednom coveku pricam istu pricu, onda verovatno postajem neprijatan. Smile
Da, definitivno cu ostati pri stavu da ne dam manju ribu od te velicine i svestan da idem sebi na stetu jer se ta prirodna selekcija desava kod mene tj. slabije jedinke odlaze a opstaju one jace. Skoro sam na jednoj grupi na fejsu procitao komentar da treba naci nacin da se zabrani prodaja Diskusa na velicini nokta kao sto se u poslednje vreme ustalilo. Ali posto je to borba sa vetrenjacama, neka svako radi kako misli da mu je najbolje. Od mene nijedna osoba nece dobiti savet da uzme malce na toj "nokat" velicini, niti cu ja ikome dati tolikog Diskusa.
A sto se tice akvarijuma, eto ti taj levo pa na njemu eksperimentisi sa biljkama a ovaj veliki spremaj za Diskace. Smile Moze Diskus i biljke ali ne preterano zahtevne, prvenstveno zbog temperature a i zbog lakseg odrzavanja.

@Noik
Drago mi je da si se i ti javio, imamo jednog zajednickog prijatelja od koga sam cuo dosta pozitivnih stvari o tebi. Wink
Eto, potvrde od jos jednog iskusnog akvariste da Diskusi nisu uopste bauk kako mnogi misle. Nisam previse sirio svoje znanje o americkim ciklidima ali mogu da kazem za Ramireze da su po meni 5 puta zahtevniji u svakom smislu i to mi je tiha patnja jer ih obozavam a nikako da se kod mene ustale. Na zalost, mala greska te puno kosta kod njih, sto u odgajanju, sto u mrestu.
Sto se tice akvarijuma u dnevnom boravku, da se ja pitam to bi sad totalno drugacije izgledalo i imao bih totalno druge stanovnike pored Diskusa i drugaciju postavku, ali postoji veliko ALI a to je moja lepsa polovina koja taj akvarijum obozava i pojedine ribe tj. Botie prvenstveno i kad god pokusam sa nekim ubedjivanjem, dobijam odgovor "Nisi sam u kuci i idi na svoju terasu pa tamo eksperimentisi" Smile Tako da... "Na'rani ribe i nista ne diraj" Smile Mada, moram priznati da mi je tu bioloska ravnoteza najbolja od svih akvarijuma i tu imam veoma malo nekih problema.
Sto se tice ishrane, granulisana hrana (ne listici), mix sa govedjim srcem koji nikad nije identicnog sastava vec sta se tog momenta nadje i sta mi padne na pamet da stavim, onda smrznute larve komaraca (crvene, crne i bele), Krill, Artemiu, Ciclops, Daphniu i sta jos naletim od smrznute. Mislim da je to u principu glavna ishrana. U sustini kad je riba sto se kaze zdrava i prava, pojesce i mastan papir. Smile
Jednom u 6 meseci ako je sve kako treba, radim dehelmintizaciju odnosno preventivno ciscenje od crevnih parazita posto mi je to praksa i kod cetvronoznih ljubimaca, onda sam to ustalio i kod riba. Pogotovo je po meni bitno raditi kod riba koje se hrane presnom hranom gde je velika mogucnost unosenja nekih parazita preko ishrane.

E da, da naglasim da su mi pored Diskusa, omiljene ribe Ancistrusi. Mozda deluje sasavo jer nemaju nikakvih dodirnih tacaka sem biotopa ali ja ih obozavam. Smile

p.s. Slobodno mi recite ako davim. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime se radi ciscenje od parazita, kako, koliko dugo,...??
Sto ne hrana u listicima? Ti ne dajes ili se ne preporucuje generalno?
Ne davis, mojne da stajes jedva te probudismo iz zimskog sna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice listica, ja sam licno tako resio iz razloga sto mi se ne svidja na koji nacin se rasture po akvarijumu, a i vise mi ode u filter nego sto ribe stignu da pojedu. Diskus je riba koja hranu vise voli da skuplja sa dna.
Ja licno, ciscenje riba radim sa fenbendazolom tj. Panacur granulama. Stavim 1 gr. na 500 grama govedjeg miksa. Hranim ih 5 dana samo sa tom hranom. 10 dana pauze, pa onda ponovim jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Kao prvo, hvala vam na komentarima.
@Noik
Drago mi je da si se i ti javio, imamo jednog zajednickog prijatelja od koga sam cuo dosta pozitivnih stvari o tebi. Wink
Eto, potvrde od jos jednog iskusnog akvariste da Diskusi nisu uopste bauk kako mnogi misle. Nisam previse sirio svoje znanje o americkim ciklidima ali mogu da kazem za Ramireze da su po meni 5 puta zahtevniji u svakom smislu i to mi je tiha patnja jer ih obozavam a nikako da se kod mene ustale. Na zalost, mala greska te puno kosta kod njih, sto u odgajanju, sto u mrestu.
Sto se tice akvarijuma u dnevnom boravku, da se ja pitam to bi sad totalno drugacije izgledalo i imao bih totalno druge stanovnike pored Diskusa i drugaciju postavku, ali postoji veliko ALI a to je moja lepsa polovina koja taj akvarijum obozava i pojedine ribe tj. Botie prvenstveno i kad god pokusam sa nekim ubedjivanjem, dobijam odgovor "Nisi sam u kuci i idi na svoju terasu pa tamo eksperimentisi" Smile Tako da... "Na'rani ribe i nista ne diraj" Smile Mada, moram priznati da mi je tu bioloska ravnoteza najbolja od svih akvarijuma i tu imam veoma malo nekih problema.
Sto se tice ishrane, granulisana hrana (ne listici), mix sa govedjim srcem koji nikad nije identicnog sastava vec sta se tog momenta nadje i sta mi padne na pamet da stavim, onda smrznute larve komaraca (crvene, crne i bele), Krill, Artemiu, Ciclops, Daphniu i sta jos naletim od smrznute. Mislim da je to u principu glavna ishrana. U sustini kad je riba sto se kaze zdrava i prava, pojesce i mastan papir. Smile
Jednom u 6 meseci ako je sve kako treba, radim dehelmintizaciju odnosno preventivno ciscenje od crevnih parazita posto mi je to praksa i kod cetvronoznih ljubimaca, onda sam to ustalio i kod riba. Pogotovo je po meni bitno raditi kod riba koje se hrane presnom hranom gde je velika mogucnost unosenja nekih parazita preko ishrane.

E da, da naglasim da su mi pored Diskusa, omiljene ribe Ancistrusi. Mozda deluje sasavo jer nemaju nikakvih dodirnih tacaka sem biotopa ali ja ih obozavam. Smile

p.s. Slobodno mi recite ako davim. Smile


O kom zajednickom prijatelju je rec? Smile
Slazem se za Ramireze, umeju da budu komplikovani. Bas imas srece sto lepsa polovina voli akvaristiku Smile Sta da ti kazem, onda nista ne diraj po aq Very Happy
Dobra ishrana, mada nisam za govedje srce, jedan od retkih kod nas Smile Jesi li probao sa enhitrejom i grindalima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O prijateljima cemo preko pp da ne davimo ovde. Wink
Jesam probao sa enhitrejom i grindalima ali sam pravi tantuz da ih odrzavam u zivotu. Smile
Sto si protiv govedjeg srca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu su sa enhitrejama i grindalima iskustva ljudi razlicita, nekog bas nece, nekome idu kao blesavi.
Sto se srca tice...Ne kazem da ne valja, ALI samim tim sto nemaju takav sastav hrane u prirodi i iz iskustva nekih drugih akvarista, sto nasih sto inostranih, stvari koje sam od njih cuo/procitao, tipa da diskusima organizam nije u stanju da apsorbuje sve elemente koji se nalaze u srcu, da masti vodu, "tovi" ribu...odlucio sam da tu vrstu hrane zaobidjem i da im ishranu baziram na nekoj drugoj osnovi. Ne kazem da ne treba hraniti diskuse tako, sigurno bi mi neki iskusniji diskusar rekao da ne lupetam mnogo Very Happy znam za primere gde ljudi imaju vrhunske ribe, primarno na govedjem srcu, ali to je neko moje misljenje i tako praktikujem sa mojim ribama i zadovoljan sam rezultatima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja sam od tih sto ih nece. Vise me je sramota da uzimam od ljudi jer nema ko mi nije davao i to vise puta. Smile
Da, citao sam i ja da im to nije bas preporucljiva hrana, zato mi i nije osnovna ali definitivno najbolje napreduju od nje. Bilo je i kod nas pre par godina rasprava na jednom forumu oko toga, pa je bilo i protivrecnosti tj. zasto dajemo morske plodove kad i oni nisu na meniju u prirodi. I onda dodjes do toga da taj isti koji je bio veliki protivnik srca inace moj dobar drugar sam prizna i predje da hrani ribe srcem jer najbolje napreduju. Smile Onda, postoji i prica da preko srca, ribama dajemo i hormone kojima su ta ista goveda hranjena zbog brzeg rasta. Kompleksna je to tema da bi mogla u par recenica da se iskaze.
Ima i ljudi koji svoje Diskuse hrane kalifornijskim glistama, cak znam za jednog za koga tvrde da su mu gliste bile glavne u ishrani riba a slovio je za veoma kvalitetnog odgajivaca.
Sve u svemu, treba hraniti sto raznovrsnije i kvalitetnije i nema promasaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fish tank water cleaner. Besederproducts Hemija 0 Čet Jul 02, 2020 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Giant fish store Vukolic.Igor Razno 3 Sub Sep 07, 2019 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish World Q&A (Vi pitate, mi odg... Fish World Fish World 0 Sub Sep 01, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pipe fish Salvatoree Ribe 0 Pon Jun 25, 2018 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License